Změny v klubu po další prohře

Změny v klubu po další prohře Z N O J M O - Další - už šestý zápas - bez bodového zisku způsobil zemětřesení nejen v realizačním týmu áčka, ale i vedení klubu. Prohraný duel se soupeřem, který byl jen o příčku výše, ale měl o čtyři body víc, znamenal rovněž skutečnost odchodu majitele klubu Jiřího Tunky i jeho syna z akciové společnosti. Více o tom na konci článku v originálních exkluzivních rozhovorech.

6.k. Fortuna MSFL, pátek 3.9.2021
1.SC Znojmo FK - SFK Vrchovina Nové Město na Moravě  0:2  (0:1)
Branky: 26.Holman, 90+2.Duba
ŽK: 42.Russmann, 62.Krakovčík – 35.Hekerle, 62.Šmída, 67.Vacek
Rozhodčí: Volek Stanislav - Kostelník Tomáš, Ehrenberger Tomáš
Delegát: Hulcký Zdeněk
1.SC Znojmo FK: Kofroň – Kočík, Krakovčík, Russmann, Papež (76.Žalud), Vocílka (53.Asante), Fládr (73.Traore), Kirschner, Okleštěk (C), Moučka, Prokeš (53.Březina)
SFK Vrchovina Nové Město na Moravě: Šmída – Černý, Hekerle, Vícha (90.Bača), Michal (C), Holman (90.Sytař), Chloupek (67.Boušek), Partl (46.Vacek), Trojánek, Duba, Duda (90+3.Hlaváč)
Počet diváků: 223

Do zápasu se trenér Davis Langer pokusil udělat viditelné změny třeba překvapivým vysunutím obvykle obránce Tomáše Proška do útoku a rovněž kapitánská páska změnila majitele a nasadil si ji náš nejzkušenější hráč a nejlepší střelec soutěže Tomáš Okleštěk

Od úvodních minut jsme se snažili hosty zatlačit na jejich polovinu, což se nám dařilo, ale chybělo úspěšné finální zakončení. Hosté, kteří se po většinu času bránili ale svou snad jedinou šanci proměnili. Ve 26.min. Holman dostal dobrou přihrávku do běhu, obešel Martina Krakovčíka, následně brankáře Zdeňka Kofroně a zakončil z boku do prázdné branky - 0:1.

Hned na to jsme ale mohli vyrovnat! Obrovskou šanci měl David Moučka, ke kterému se míč odrazil a ocitl se v samostatném úniku na brankáře Šmída. Místo střely se ale rozhodl pro zbytečné kličkování a obránce ho o míč obral. Do konce poločasu se pak hra vyrovnala.

Se začátkem druhé půle ale přišel ještě větší tlak našich barev, ale žel nevyplodil žádnou gólovou situaci. Naopak v 52.min. se hosté ke své šanci dostali. Holman potáhl míč až před naši šestnáctku. Po krátkém pobytu před velkým vápnem si pro střelu přišel Petr Duda a jeho rána směřovaná do horního růžku branky nadělala dost práce našemu brankáři! Následně jsme prostřídali a opět jsme hosty tlačili v jejich šestnáctce. Střely ale létali mimo nebo se nám nepodařilo procedit míč v několika závarech ve vápně. Hosté se dostávali do nebezpečných protiútoků. V posledních deseti minutách už snad každý domácí fanoušek tlačil míč i očima do sítě, ale ani to pověstné štěstí při nás nestálo Hosté navíc ke konci kouskovali hru střídáními, křečemi, apod., ale účel světil prostředky. Navíc v nastaveném čase se prosadili z protiútoku a bylo hotovo - 0:2.

Záznam celého zápasu můžete zhlédnout zde:

Sestřih zápasu můžete vidět zde:

Další zápas už pod novým trenérem (zda to bude nebo nebude Martin Pulpit, ještě není jisté, jednání teprve v pondělí budou probíhat) sehrajeme opět doma ve středu 8.9. od 16:00 proti FK Frýdek-Místek.