FC Fastav Zlín BFK BlanskoSK UničovFC Velké MeziříčíSK Hanácká Slavia KroměřížFK Frýdek-MístekSK Sigma Olomouc BČeský SK Uherský Brod, spolekFC Viktoria Otrokovice, spolekFC Hlučín1. FC Slovácko BFC Baník Ostrava BFC Slovan Rosice1.SC Znojmo FKFC Dolní BenešovFK mládeže Vysočina JihlavaFC VratimovSFK Vrchovina (Nové Město na Moravě)

Závěry poločasů nabídly tři góly, s Karvinou jsme těsně prohráli

Závěry poločasů nabídly tři góly, s Karvinou jsme těsně prohráli Ú j e z d e c - Na přírodní trávě v Újezdci u Uherského Brodu jsme sehráli přípravný zápas proti Karviné. Všechny podstatné věci se udály na konci obou poločasů. V tom prvním dvakrát udeřil soupeř, na konci druhého poločasu jsme snížili Bronislavem Stáňou na konečných 1:2 ve prospěch Karviné. V utkání se kopali rovnou dva pokutové kopy. Soupeř svůj proměnil, my naopak ne.

přípr.Újezdec u UB, středa 17.2.2016
MFK Karviná - 1.SC Znojmo FK  2:1  (2:0)
Branky: 41. Glaser (pen.) - 45. Pokorný (vla.) 89. Žondra
MFK Karviná: Pindroch (46. Pastornický) – Moravec (46. Puchel), Janečka (60. Tóth), Hošek, Eismann – Šisler (46. Sedlák) – Juřena, Duda (46. Pospěch), Glaser, Puri – Urgela (60. Lingr).
1.SC Znojmo FK: Veselý (46. Doleček) – Helísek (60. Vavřík), Weber (46. Okleštěk), Nepožitek (70. Nepožitek), Odehnal (46. Bělíček), Pokorný, Žondra, Ledecký (46. Njire), Šumbera, Šamánek (46. Stáňa), Mezlík

Do utkání jsme nasadili v podstatě ligovou základní jedenáctku. I Karviná nastoupila ve velice solidní sestavě, byť ji chyběl Dreksa a Budinský. A šlo vidět, že proti sobě nastoupily dva týmy ze špice tabulky Fotbalové národní ligy. Hrál se vyrovnaný fotbal. Karviná měla více střeleckých pokusů, ovšem branku Veselého ohrožovala v podstatě pouze ze středních vzdáleností. Z této kategorie však vybočovala akce, kterou na bližší tyči zakončoval Juřena jen těsně vedle.

My jsme se prezentovali šancí Libora Žondry, který si tělem udělal prostor a zpoza vápna vypálil k tyči. Pindroch střelu kontroloval a vyrazil ji na roh. Podstatné věci se udály na konci první půle. Ve 41. minutě zahrávali po ruce ve vápně Karvinští penaltu a pokutový kop proměnil Petr Glaser. Ještě hůře pak bylo o chvíli později, míč za obranu našel Lubomíra Urgelu, který přeloboval Veselého. Situaci se za pět minut dvanáct snažil zachránit Jakub Pokorný, ale míč mu nesedl.

V druhém poločasu jsme se snažili s výsledkem něco udělat. Karvinští se do zakončení v podstatě nedostávali, my se ale také dlouho nedokázali prosadit k nějaké podstatnější šanci. Ale přece jen přišla. Šumbera se propracoval k nadějné šanci, ale jeho střelu z pokutového území Pastornický zlikvidoval. Mimo to jsme měli i trochu smůly, když Stijepo Njire orazítkoval hlavou tyč.

Kýženého gólu jsme se dočkali až v závěru poločasu. Ještě předtím jsme zahrávali pokutový kop, které se nám ale v přípravě vůbec nedaří a nedařilo se ani Stijepo Njiremu. Ten nasměroval svoji střelu k tyči a brankář Pastornický ji vystihl. Vzápětí si ale chorvatský záložník napravil chuť, zatáhl míč po levém křídle a centrem našel ve vápně Bronislava Stáňu, který stanovil konečné skóre na 1:2 z našeho pohledu.

Radim Kučera (Znojmo): S herním projevem jsem byl spokojený. To, co jsme chtěli v utkání praktikovat, být silní na míči, se nám dařilo. V ofenzivě jsme zkoušeli různé druhy kombinací, což vycházelo. Bohužel individuálními chybami jsme se připravili o výsledek. Což je míněno v defenzivě, ale také v ofenzivě, kdy jsme neproměnili gólové šance.