Z Valašska bez vstřelené branky i bez bodů

Z Valašska bez vstřelené branky i bez bodů Z L Í N - Včera hned několik fotbalistů domácích bylo na 1.lize v Liberci, dnes dopoledne nastoupili proti našemu týmu a posílili tak B-tým Fastavu Zlín a nakonec přispěli k další porážce našeho celku.

5.k. Fortuna MSFL, neděle 29.8.2021
FC Zlín B - 1.SC Znojmo FK  4:0  (3:0)
Branky: 7.Hellebrand, 22.Tkáč, 40.Bobčík, 89.Lehký
ŽK: 52.Bobčík, 57.Nečas - 10.Moučka, 50.Krakovčík, 68.Kočík
Rozhodčí: Slabý Jiří - Silný Zdeněk, Grečmal Michal
Delegát: Káňa Jaroslav
FC Zlín B: Šiška – Němeček, Jura, Slovák, Hellebrand (71.Lehký), Pafka (C), Bobčík, Tkáč (57.Mlýnek), Hrdlička (81.Číž), Pobořil (81.Uhřík), Nečas (57.Strachoň)
1.SC Znojmo FK: Kofroň - Žalud, Prokeš (41.Anso Asante), Kočík, Papež, Krakovčík, Moučka (73.Bakaj), Okleštěk, Fládr, Russmann (81.Foltýn), Kirschner (C) (82.Vocílka)
Počet diváků: 127

Po střele Davida Moučky v 5.minutě, která šla kousek nad branku a o minutu později lišácký pokus o lob, který brankář těsně vystihl, se žel už v 7.minutě gólově prosadili domácí. Po chybě v pravé části naší obrany přišel centr na druhou tyč, kde číhal Hrdlička. Jeho hlavička skončila na tyčce, ale k odraženému míči se dostal Hellebrand a poslal míč na druhou stranu, než kde stál brankář Zdeněk Kofroň - 1:0. Odpovědět mohl David Moučka, ale jeho střelu gólman Šiška zlikvidoval. Sám střelec si o pár chvil později vysloužil žlutou kartu. Ve 21.min. se ani Zdeňkovi Fládrovi ani Martinu Krakovčíkovi nezdařilo vsítit branku a byli jsme potrestáni na druhé straně. Ve 22.min. Tkáč (včera dal rozhodující gól v 1.lize v Libereci) si obešel i brankáře Zdeňka Kofroně a uklízel míč do odkryté sítě - 2:0. Nepřesnost našich přihrávek se po druhém gólu stupňovala, což nám bránilo v zakládání akcí. Ve 41.min. zvýšili domácí už na 3:0. Dva na jednoho šli po zaváhání našich hráčů a Bobčík se rozhodl pro zakončení formou přehození brankáře, což se mu povedlo.

Druhou půli se naši hráči snažili o převahu, byli více na míči, hrálo se více na půli domácích. V 55.min. Petr Kirschner hlavičkoval kousek nad horní roh branky! V 72.min. se po chybné rozehrávce gólmana Zdeňka Kofroně dostal ke střele jeden z domácích a míč otřel shora o břevno! I nejlepší střelec soutěže Tomáš Okleštěk mohl čtvrt hodiny před koncem přidat svůj další gól, ale nastřelil jen brankáře Šišku. Další velkou šanci jsme měli v 78.min., kdy se k přímému kopu postavil Zdeněk Fládr, ale brankář domácích vytáhl míč bravurně na roh! Podobně se ukázal i náš stráže svatyně Zdeněk Kofroň, jen byl ohrožován ze hry. V 88.min. ještě Dávid Kočík odkopl před hráčem Zlína B, jinak by zakončoval do prázdné branky. Ovšem o minutu později skóre na 4:0 uzavřel Lehký, který se opřel do míče a rozvlnil síť.

Záznam celého zápasu můžete vidět zde: (domácí trochu nesmyslně dali prvně druhou půli a pak následuje ta první)

O první bod(y) se tedy pokusíme znovu na vlastním stadionu, kdy v pátek 3.září hostíme od 17:30 celek z Nového Města na Moravě SFK Vrchovina.