Z Rakouska vezeme výhru!

Z Rakouska vezeme výhru! V St.Pöltenu nám byl soupeřem třetiligový rakouský tým Kremser SC, který hrával v 90.letech nejvyšší rakouskou soutěž. Brzy jsme se ujali vedení 3:0, pak domácí vyrovnali, ale nakonec jsme dali další dvě branky a zvítězili jsme. Mezi střelce se zapsal i náš odchovanec Oldřich Prágr!

přípr. (St.Pölten), pátek 10.2.2023
Kremser SC - 1.SC Znojmo FK  3:5  (2:3)
Branky: 26.?, 43.? 60.? - 22. a 67.Kilibarda, 20.Dao, 24.Pálfi, 73.Prágr
1.SC Znojmo FK: Škugor - Baaloul, Suchý, Ivanovič (66.Kartišovs), Trajković - Bartůněk, Keynor (69.Hernandez) - Pálfi (46.Prágr), Dao, Kilibarda - Putu

Ve 20.minutě jsme se ujali vedení, když po samostatné akci otevřel skore Do. Za dvě minuty po rychlém brejku Pálfi uvolnil Kilibardu a ten ranou pod břevno zvýšil. A aby se to nepletlo, za další dvě minuty už to bylo 0:3. Po krásném rychlém výkopu golmana Škugora Pálfi přehodil vybihajiciho gólmana domácích. A o 120 sekund později se poprvé zapsali gólově i domácí a to po rohovém kopu. A dvě minuty před přestávkou po centru z levé strany útočník domácích prostřelil Škugora a bylo poločasových 2:3.

Po hodině hry domácí vyrovnali na 3:3. Ale v 67.minutě po krásném centru Keynora hlavou proměnil Kilibarda a znovu jsme se ujali vedení. V 73.minutě se pak prosadil devatenáctiletý Oldřich Prágr - po centru Kilibardy patičkou zvýšil na konečných 5:3.

Předposlední duel před jarními mistrovskými zápasy budeme hrát příští neděli někde na Znojemsku na trávě v nedělním dopoledni proti slovenské Povážské Bystrici, pro kterou to bude generálka. Ta naše se pak uskuteční o týden později.