Výhra po téměř 4 měsících

Výhra po téměř 4 měsících Ve třetím přípravném zápase léta 2019 jsme se nad ještě v květnu účastníkem MSFL FK Hodonín mohli radovat z více branek než dal soupeř. To se nám naposledy podařilo 29.března při výhře 1:0 nad FK Viktorií Žižkov.

příprava Ratíškovice, středa 17.7.2019
FK Hodonín - 1.SC Znojmo FK  1:2  (1:1)
Branky: 17.Massamba - 3.Moravec, 67.Doublette
FK Hodonín: Koníček - Helísek, Chromeček, Michna, Kyselka, Freddy, Ricardo, Švantner, Bohun, Žák, Massamba
Konečný, Luis, Varmuža, Křižka, Hromek, Blažek, Petráš
1.SC Znojmo FK: Jícha - Ninno, Mikáč, Moravec, Severa, Doublette, Kolařík, Artur, Malár, Pacula, Krula
Koukal, Pohanka, Garčic, Stix, Kvych, Martínek, Hlůže, Kaššai

Proti FK Hodonínu, kde od začátku července působí náš bývalý kapitán David Helísek, jsme v Ratíškovicích nastoupili v kombinované sestavě. Od první minuty nechyběli testovaní hráči ze zahraničí Kenny Doublette a Alex Nino, o své místo v týmu se pere Přemysl Severa.

Úvod zápasu nám vyšel bravurně. Milan Moravec se ve čtvrté minutě trefil po krásné otočce a poslal znojemské do vedení. Po více jak čtvrt hodině hry ale vyrovnal Massamba. První poločas nebyl z naší strany příliš vydařený, to se změnilo od druhé půle s nástupem čerstvých hráčů, včetně Nicolase Hlůžeho.

Právě bývalý hráč FK Baumitu Jablonec téměř po hodině zápasu vystřelil na bránu soupeře, jeho pokus ale mířil těsně vedle. Do dalších šancí se náš tým dostal zásluhou Kvyha a Severy. Prosadit se dokázal až Doublette, ten potrestal zaváhání obrany Hodonína.

Ve zbytku duelu se osmělili také hodonínští, Filip Jícha však chytil přímý kop domácích. V závěru jsme mohli zvýšit, Radim Pohanka ale po chybě Helíska nestačil dojít k brankáři včas. I přesto bereme první výhru v přípravě.

Milan Volf, trenér 1.SC Znojmo FK: "Každá výhra potěší, dodá hráčům jisté sebevědomí. Dnes jsme to měli těžké, protože soupeř hrál aktivně, měli tam dynamické hráče, což nám dělalo problémy a my hráli profesorsky. Neplnili jsme absolutně od začátku věci, které jsme si řekli, s tím jsem nespokojen. Do druhé půle nastoupila zase jiná sestava, hra už byla trošku lepší, ale pořád je na čem pracovat."