Výborně, první domácí výhra! Látal rozhodl o prohře Hlučínu!

Výborně, první domácí výhra! Látal rozhodl o prohře Hlučínu! Z n o j m o - Důležitý souboj s Hlučínem Znojmo zvládlo, krok ke třem bodům udělalo už v páté minutě, kdy rozvlnil síť Látal a zajistil domácím vítězství a posun z patnáctého místa tabulkou vzhůru.

6.k.2.liga, neděle 5.9.2010
1.SC Znojmo FK - FC Hlučín  1:0  (1:0)
Branky: 5. Látal.
ŽK: 7. Schneider, 45. Krhut, 74. Látal (ZNO) - 8. Mareš, 54. Kindel, 83. Bogdan (HLU).
ČK: 60. Kindel, 87. Mareš (HLU).
Rozhodčí: Nenadál - Pelikán, Nádvorník.
1.SC Znojmo FK: Hrubý - Šilinger (38. Lukáš), Mička, Yonov (K), Hříbek - Vavřík, Podzemský, Schneider, Sukup - Krhut (64. Zapalač), Látal (89. Minarech).
FC Hlučín: Berkovec - Bogdan, Kindel, Mareš, Mozol (82. Vaněk), Milutinovič (55. Hošek), Bartošák, Hajčík, Nuc, Schulmeister J.(K), Schulmeister V. (66. Zahálka).
Počet diváků: 1080

Pokud Hlučín přijel do Znojma s nějakým plánem, pátá minuta v něm určitě zahrnuta nebyla. V této chvíli se totiž rozhodlo o osudu celého utkání. Zdeněk Látal navázal na svoji trefu v Ondrášovce Cupu a zařídil Znojmu první domácí výhru. Na hranici velkého vápna se zbavil jednoho z hlučínských hráčů a zamířil chytře k pravé tyči. Brankář Berkovec čekal spíše centr a vzápětí musel míč lovit ze sítě - 1:0. Střele první branky pak mohl rozšířit své konto ve dvanácté minutě, ale proti jeho střele pod břevno se vyznamenal Berkovec a vytěsnil míč na roh.

Hlučín se do šancí dostával velmi obtížně. Až v osmadvacáté minutě o sobě dal vědět kapitán Jan Schulmeister. Na pravé straně si před vápnem poradil s obráncem a vyslal jedovku směr branka Znojma a jeho pokus jen těsně proletěl nad břevnem. To bylo však v první půli od Slezanů vše. Ani Znojmo se ovšem do žádné velké šance nedostalo a tak prvních pětačtyřicet skončilo výsledkem 1:0.

Druhá část se nezačala tlakem Hlučínu, jak by možná leckdo čekal od týmu, který prohrává. Což o to Hlučín se snažil s výsledkem něco udělat a byl trochu aktivnější, ale Znojmo víceméně kontrolovalo hru a hosty do ničeho nepouštělo. Navíc byl v 60. minutě po druhé žluté kartě vyloučen Kindel, a tak to vypadalo s ambicemi Slezanů hodně bledě. Jenže Znojmo nevyužívalo početní převahy tak, jak by všichni čekali a Hlučín mohl dokonce vyrovnat. V čtyřiasedmdesáté minutě se protlačil kolem Sukupa do vápna Zahálka, míč se následně odrazil k volnému hráči Hlučínu, který měl před sebou takřka volné pole, jeho střelu naštěstí pro znojemský tým zblokoval jeden z našich hráčů.

Odpověď Znojma na sebe nenechala dlouho čekat a po centru z levé strany rozezvučel břevno Lukáš Podzemský, jeho volej byl opravdu parádní. Hektické chvíle poté skončili a Znojmo už nepřipustilo žádné problémy. Naopak mohlo ještě navýšit skóre. Todor Yonov se postavil ke své libůstce, zahrával přimý kop a perfektní technickou střelou trefil spojnici brány. Na vyrovnání Hlučínu to v tu chvíli tedy vůbec nevypadalo. Definitivní šance hostů pak pohřbil dalším vyloučením Petr Mareš.

Znojmo tak získalo první domácí body. Na svém kontě má po šesti kolech šest bodů, což tým vystřelilo z patnácté na dvanáctou pozici. Prohra s Třebíčí v poháru je tak částečně zapomenuta.

• Ohlasy po zápase 1.SC Znojmo - FC Hlučín 1:0 (1:0) | přehrát
  • 2.liga 6.kolo: 1.SC Znojmo - FC Hlučín 1:0 (1:0) | přehrát