Ve Zbýšově další výhra v přípravě tentokrát nad Líšní 4:1

Ve Zbýšově další výhra v přípravě tentokrát nad Líšní 4:1 Ani v předposledním zápase letní přípravy jsme nepoznali hořkost porážky, naopak jasně jsme vyhráli.

příprava (Zbýšov), středa 11.7.2018
SK Líšeň - 1.SC Znojmo FK  1:4  (1:1)
Branky: 15.Machálek – 36.Moravec, 65.Ambrozek, 76.Beganović, 89.Štrombach
SK Líšeň: Vitek – Fikar, Sperka, Bednář, Hanuš, Hlavica, Krška, Machálek, Minařík, Reteno Elekana, Zapletal
1.SC Znojmo FK: Sušac – Krčík, Mezlík (46.Malár), Odehnal (46.Cheredea), Helísek (46.Cihlář) – Kathon (60.Štrombach), Moravec (65.Ambrozek), Ambrozek (60.Kučera), Hlůže (60.Martinek) – Pentacost (60.Šulc), Beganović

Na stadionu ve Zbýšově, kde se hraje okresní přebor Brno-Venkov se náš tým utkal s druhým nejlepším brněnským celkem a předním mužstvem MSFL, pro které to byl jeden z prvních přípravných duelů, neboť třetí nejvyšší soutěž začíná až o prvním srpnovém víkendu (týden před tím pak ještě líšeňští nastoupí v předkole poháru v Blansku). Naopak pro naše A-družstvo to byl předposlední přípravný duel před příští pátek začínající soutěží Fortuna:Národní liga.

Jelikož hned tento pátek hrajeme generálku doma na vlastním stadionu proti rovněž třetiligovému týmu (ČSK Uherský Brod), nasadil trenér Leoš Kalvoda nejprve jedenáctku, ve které byli například i hráči po zranění - Mezlík či Odehnal, ale i hráč na testy Bosňan Dzenis Beganović. Hrálo se především v první půli za trvalého deště, ale to oběma celkům až tak nevadilo a diváci byli schováni na kryté tribuně. Co se nám už tak nelíbilo byla 15.minuta, kdy se za obranu dostal Machálek a získal vedení pro SK Líšeň. Kvalita na našich kopačkách se ale ukazovala po celý zápas a ve 36.minutě vyrovnal Milan Moravec. Za tohoto stavu skončil i první poločas.

Do druhého poločasu náš kouč nejprve vystřídal obranou trojici a pak v 60.minutě i čtveřici ze zálohy a útoku. Mezi střídajícími byl i Honza Ambrozek, který ale musel za 5 minut zpět, jelikož jeden z brněnských hráčů fauloval střelce naší první branky tak ostře, že ten musel střídat a právě Ambrozek se na hřiště vrátil. A nejen to. Ihned si postavil míč na hranici šestnáctky k přímému volnému kopu a doslova vymetl i tu nejmenší pavučinku v bližší šibenici. V průběhu zápasu se vyskytly i další šance našeho týmu, ale proměněná byla až ta v 76.minutě, kdy se trefil i Beganović (ve své kariéře hrál za kluby ze Sarajeva). Svou velmi dobrou formu v přípravě potvrdil brankou v 89.minutě i David Štrombach a klasickým angličanem završil skóre na konečných 4:1.

Trenér Leoš Kalvoda: "Jsem spokojený se sérií úspěšných výsledků v přípravě, i když to může být ošidné. Samozřejmě pořád budu náročný na hráče, vím, že mají na víc. Myslím, že si Beganović řekl o své místo. Jinak soupeř nás do doby, než měl sílu, nás prověřil tak, jak jsme očekávali."