FC Slovácko BFC Odra PetřkoviceMěstský FK VyškovSK Hanácká Slavia KroměřížSK UničovMFK Frýdek-MístekFC HlučínFC Viktoria Otrokovice, spolekFC Baník Ostrava BČeský SK Uherský Brod, spolekFC Slovan RosiceFC Velké MeziříčíSFK Vrchovina (Nové Město na Moravě)SK Sigma Olomouc BFC Fastav Zlín B1.SC Znojmo FKFC Dolní BenešovFC Vysočina Jihlava B

Ve Zbýšově další výhra v přípravě tentokrát nad Líšní 4:1

Ve Zbýšově další výhra v přípravě tentokrát nad Líšní 4:1 Ani v předposledním zápase letní přípravy jsme nepoznali hořkost porážky, naopak jasně jsme vyhráli.

příprava (Zbýšov), středa 11.7.2018
SK Líšeň - 1.SC Znojmo FK  1:4  (1:1)
Branky: 15.Machálek – 36.Moravec, 65.Ambrozek, 76.Beganović, 89.Štrombach
SK Líšeň: Vitek – Fikar, Sperka, Bednář, Hanuš, Hlavica, Krška, Machálek, Minařík, Reteno Elekana, Zapletal
1.SC Znojmo FK: Sušac – Krčík, Mezlík (46.Malár), Odehnal (46.Cheredea), Helísek (46.Cihlář) – Kathon (60.Štrombach), Moravec (65.Ambrozek), Ambrozek (60.Kučera), Hlůže (60.Martinek) – Pentacost (60.Šulc), Beganović

Na stadionu ve Zbýšově, kde se hraje okresní přebor Brno-Venkov se náš tým utkal s druhým nejlepším brněnským celkem a předním mužstvem MSFL, pro které to byl jeden z prvních přípravných duelů, neboť třetí nejvyšší soutěž začíná až o prvním srpnovém víkendu (týden před tím pak ještě líšeňští nastoupí v předkole poháru v Blansku). Naopak pro naše A-družstvo to byl předposlední přípravný duel před příští pátek začínající soutěží Fortuna:Národní liga.

Jelikož hned tento pátek hrajeme generálku doma na vlastním stadionu proti rovněž třetiligovému týmu (ČSK Uherský Brod), nasadil trenér Leoš Kalvoda nejprve jedenáctku, ve které byli například i hráči po zranění - Mezlík či Odehnal, ale i hráč na testy Bosňan Dzenis Beganović. Hrálo se především v první půli za trvalého deště, ale to oběma celkům až tak nevadilo a diváci byli schováni na kryté tribuně. Co se nám už tak nelíbilo byla 15.minuta, kdy se za obranu dostal Machálek a získal vedení pro SK Líšeň. Kvalita na našich kopačkách se ale ukazovala po celý zápas a ve 36.minutě vyrovnal Milan Moravec. Za tohoto stavu skončil i první poločas.

Do druhého poločasu náš kouč nejprve vystřídal obranou trojici a pak v 60.minutě i čtveřici ze zálohy a útoku. Mezi střídajícími byl i Honza Ambrozek, který ale musel za 5 minut zpět, jelikož jeden z brněnských hráčů fauloval střelce naší první branky tak ostře, že ten musel střídat a právě Ambrozek se na hřiště vrátil. A nejen to. Ihned si postavil míč na hranici šestnáctky k přímému volnému kopu a doslova vymetl i tu nejmenší pavučinku v bližší šibenici. V průběhu zápasu se vyskytly i další šance našeho týmu, ale proměněná byla až ta v 76.minutě, kdy se trefil i Beganović (ve své kariéře hrál za kluby ze Sarajeva). Svou velmi dobrou formu v přípravě potvrdil brankou v 89.minutě i David Štrombach a klasickým angličanem završil skóre na konečných 4:1.

Ohlasy trenérů

Trenér Leoš Kalvoda: "Jsem spokojený se sérií úspěšných výsledků v přípravě, i když to může být ošidné. Samozřejmě pořád budu náročný na hráče, vím, že mají na víc. Myslím, že si Beganović řekl o své místo. Jinak soupeř nás do doby, než měl sílu, nás prověřil tak, jak jsme očekávali."