V posledních pěti minutách jsme přišli o výhru i bod

V posledních pěti minutách jsme přišli o výhru i bod Doposud byl pro nás Třinec oblíbený druholigový soupeř. Oba zápasy minulé sezony jsme vyhráli. I dnes to takto vypadalo, když jsme od 55.minuty vedli brankou Oklešťka. V posledních pěti minutách jsme ale přišli nejen o výhru, ale i bod. Škoda. I tak jsme ale v první polovině tabulky s plusovým bodem v tabulce pravdy. Teď už ale všichni myslíme na středeční pohárový duel se Spartou Praha! Přijďte všichni!

11.k.2.liga, sobota 15.10.2011
FK Třinec - 1.SC Znojmo FK  2:1  (0:0)
Branky: 86. Malíř (pen.), 89. Hupka - 55. Okleštěk
ŽK: 61. Maroši (TRI) - 83. Hříbek (ZNO), 85. Trnovec (ZNO)
Rozhodčí: Ondráš - Dobrovolný, Paták
FK Třinec: Lipčák - Malíř, Hupka, Kuděla, Matoušek - Pešek (58. Joukl, Maroši, Rehák, Ceplák - Nekuda (46. Surynek), Gavlák
1.SC Znojmo FK: Hrubý - Hříbek, Yonov, Trnovec, Švarc - Lukáš, Okleštěk, Lacko, Zifčák (56. Pacanda) - Hnaníček, Vašíček
Počet diváků: 637

Znojmo mělo proti Třinci z minulé sezóny úspěšnou bilanci. Možná i proto začalo velmi aktivně a hned to neslo své ovoce. Již v sedmé minutě se na hranici šestnáctky dostal ke střele Vašíček a jen těsně minul levoou tyč Lipčákovy brány. Chvíli po něm se pak ocitl v obrovské šanci Zifčák, zhruba z místa penatly však nikým neatakován, střílel vysoko nad.

Aktivitu hostů se Třinci nedařilo brzdit i díky častým nepřesnostem. Na svou šanci si však domácí počkali. Z pravé strany centroval Pešek a do míče se z voleje opřel Ceplák. Mířil ovšem jen do rukavic brankáře Hrubého. Jihomoravané na tuto situaci ihned odpověděli. V 21. minutě to zkusil z dvaceti metrů Okleštěk. A míč, který ve vzduchu pořádně zaplaval, vystrašil třineckého brankáře. Iniciativu začali postupně přebírat také hosté, výsledkem byla střela Cepláka, jenž opět nebezpečně pálil, ale jen do boční sítě.

Zajímavá byla i možnost v 36 minutě. Třinečtí se dostali ke střele, konkrétně to byl Pešek, jehož tečovaný pokus nadělal Hrubému spoustu starostí. Branky se však diváci v první půli nedočkali.

Druhou část načali lépe domácí. Hlavička Peška z pokutového kopu si ale svoji cestu mezi tři tyče nenašla. V 55. minutě na tom byl znojemský Tomáš Okleštěk mnohem lépe a poslal svůj tým po centru z levé strany do vedení - 0:1. Až v 56. minutě se dostal do hry Milan Pacanda, který nebyl úplně fit. Třinec se snažil o vyrovnání, jenže k pořadné šanci se dostal teprve v 69. minutě, když posílal míč do prázdné brány Joukl. Z brankové čáry vykopl balón na poslední chvíli Trnovec.

Zápas se pomalu chýlil ke konci, když přišel osudný závěr utkání a také 85. minuta. V té totiž fauloval unikajícího Pavla Malíře Trnovec a rozhodčí nařídil přísný pokutový kop. Ten samotný faulovaný proměnil a bylo srovnáno - 1:1. Bod by možná byl vzhledem k průběhu pro Znojmo zklamáním, a to hůře, že nezůstalo ani u něj. Minutu před vypršením základní hrací doby se totiž k hlavičce dostal Michael Hupka a zařídil dokonalý a šokujíc obrat - 2:1. Nikdo by v té chvíli nechtěl být v kůže znojemského týmu