V Tasovicích prohra s rezervou prvoligového uherskohradišťského klubu

V Tasovicích prohra s rezervou prvoligového uherskohradišťského klubu T A S O V I C E - Odložený přípravný duel ze soboty se odehrál na Znojemsku a nakonec se z výhry radovali hosté.

přípr. (Tasovice), středa 25.1.2023
1.SC Znojmo FK - 1.FC Slovácko B (Uherské Hradiště)  1:3  (1:1)
Branky: 28.Kilibarda - 31.?, 59.?, 76.?
1.SC Znojmo FK: Škugor - Trajkovič (80.Mrkva), Ivanovič, Olawoyin, Baaloul - Gonçalves, Bartůněk (46.Ezekiel), Lukčo - Kilibarda, Putu (77.Březina), Pálfi (77.Wanduraga)

Hned v 1.minutě se do stoprocentní šance dostal Kilibarda, kterého výborně uvolnil Putu, ale prvně jmenovaný sám před brankářem nedal. O pět minut později se v šanci na penaltě objevil Lukčo po zpětné přihrávce od Kilibardy, ale skóre zůstalo nezměněno. Ve 26.min. po zaváhání domácí obrany se dostalo Slovácko do šance, ale střela skončila vedle branky. Po necelé půlhodině jsme se ujali vedení 1:0. Kilibarda vystihl zpětnou přihrávku Slovácka a přehodil brankáře! Z vedení jsme se ale radovali jen 3 minuty. Slovácko po rychlém protiutoku srovnalo skore na 1:1.

Ve druhém poločase se do šance v 56.min. dostal Ivanovič po rohovém kopu, ale hlavou mířil těsně vedle. Potrestáni jsme byli za další 3 minuty. Po centru zprava prostřelil hostující hráč našeho brankáře - 1:2. V 67.min. Gonçalves za hranicí šestnáctky vystřelil, ale golman hostů vyrazil na roh. V 76.min. Slovácko po rohovém kopu zvýšilo vedení o dvě branky - 1:3.

Daniel Janakovič, trenér 1.SC Znojmo FK: "Dnes to byl velmi zajímavý zápas se Slováckem B. První poločas jsme naprosto ovládli a měli asi 5 nebo 6 příležitostí a nakonec jsme dali gól. Jenže přišla jedna chyba v obraně a Slovácko skórovalo. Do druhého poločasu soupeř poslal úplně jiný tým (10 nových hráčů), my jsme udělali jen jednu změnu. Naši hráči jsou v jiné fázi přípravy a my ještě nejsme na této úrovni. Nastupují tedy někteří noví hráči, kteří byli na zkoušce. Další 2 chyby v obraně a Slovácko dvakrát skórovalo. Pravděpodobně jsme propásli spoustu příležitostí v prvním poločase a nezasloužili jsme si prohrát. V sobotu v Brně se pokusíme zlepšit."