V Plzni bez bázně a hany, přesto ale bez bodu

V Plzni bez bázně a hany, přesto ale bez bodu P l z e ň / Z n o j m o - Velmi dobře se náš tým prezentoval na hřišti obhájce ligového titulu. Znojmo dokázalo hrát s Plzní vyrovnanou partií a v první půli mělo místy i navrch. Bohužel nás zradili standardní situace, z nichž domácí dvakrát udeřili. V 56. minutě to vypadalo za stavu 3:0 na jasnou záležitost, ale naši hráči se nevzdali a dvěma brankami ještě dokázali zdramatizovat zápas.

18.k. TV FANDA, neděle 2.3.2014
FC Viktoria Plzeň - 1.SC Znojmo FK  3:2  (1:0)
Branky: 19. Kolář, 52. a 56. Wágner – 74. Vašíček, 90. Reljić.
ŽK: 11. Petržela – 36. Crnkić, 63. Cihlář.
Rozhodčí: Jan Jílek - David Hock, Marek Pilný
FC Viktoria Plzeň: Bolek – Řezník, Procházka, Čišovský, Limberský – Petržela (46. Wágner), Hořava (75. Hrošovský), Kolář, Horváth (C), Ďuriš (89. Kovařík) – Tecl.
1.SC Znojmo FK: Hrubý – Helísek, Odehnal, Hnaníček (C), Mudra – Buchta, Lacko - - Cihlář (71. Diarrassouba), Haurdič (81. Reljić), Crnkić – Vašíček.
Počet diváků: 10180

Náš tým začal na půdě velkého favorita velice nebojácně a hrál s Plzní vyrovnanou partii. Domácí hrozili v první půli prakticky jen po rohových kopech. Po jednom z nich se také dostali do vedení. Rohový kop přizvedl na přední tyči hlavou Buchta a míč skončil na brankové konstrukci. Odražený balón pak vytvořil v pokutovém území pořádný závar, ve kterém se nejlépe zorientoval Daniel Kolář.

Úvodní gól však Viktorii příliš nenakopl. Naopak Znojmo začalo mít výrazně více ze hry a ve 33. minutě mohl po svém pěkném uvolnění vyrovnat Mudra, z levé strany si ale na Bolka nepřišel. V permanenci byl domácí gólman i ve 42. minutě, kdy musel likvidovat velmi dobrou střelu ze střední vzdálenosti, kterou vyslal Helísek. Doslova tutovku pak měl po po centrovaném míč Buchta, ale trochu se neshodl s Vašíčkem, a i proto šla jeho hlavička pouze mimo bránu.

Trenér Plzně Uhrin provedl o přestávce jednu změnu. Ze hry stáhl Petrželu a nahradil ho Tomášem Wágnerem a bylo to velmi prozíravé řešení. Právě on totiž udělal za čtyři minuty z utkání rozhodnuté utkání. Nejprve v 52. minutě předvedl parádní volej, v 56. minutě se pak trefil hlavou po rohovém kopu.

Domácí v druhé půli dominovali a v pohodě kontrolovali hru, Znojmo už v útoku nebylo zdaleka tak nebezpečné jako v první půli, což bylo možná dáno i průběžným skórem. Přesto se nevzdalo a povedlo se mu skórovat. Mudra výborně táhl míč po levém křídle, našel střídajícího Diarrassoubu, který ještě posunul míč do vápna na Václava Vašíčka. Ten svedl úspěšný souboj s Procházkou i Řezníkem a zavěsil. Branka mohla padnout i na druhé straně, kdy z rychlého brejku trefil tyč Wágner.

Nakonec to bylo pořádné drama. V 90. minutě totiž Miloše Reljiće do vápna parádně vysunul Lacko a srbský hráč propálil Bolka. Plzeň už si ale tři body vzít nenechala a v nastaveném čase takticky vítězství udržela.

Dušan Uhrin (Plzeň): Dneska úplně spokojený nejsem. Je hrozné, že Doněck nám dá jeden gól a Znojmo dva. Utkání se pro nás vyvíjelo dobře, ale po vedoucí brance přišlo z naší strany uspokojení. Soupeř tam měl dvě šance, pokud by je využil, tak mohl zápas pokračovat úplně jinak. Druhý poločas jsme zvládli až na ty dva inkasované góly dobře. Chtěli jsme Wágnerem posílit útok a to se povedlo. Dominovali jsme a mohli jsme vstřelit více než dvě branky. Pak ale zase přišlo uspokojení a gól Znojma. Jsme rádi, že jsme splnili cíl a vyhráli jsme. Zůstal nám odstup pěti bodů na Spartu a musíme se na ni dobře připravit. Máme široký kádr, abychom nahradili vykartovaného Petrželu.

Leoš Kalvoda (Znojmo): Jeli jsme do Plzně s tím, že nemáme co ztratit a můžeme jenom překvapit. První poločas byl z naší strany dobrý. Měli jsme tam několik šancí, ze kterých jsme neskórovali. Tam byl vidět rozdíl mezi námi a Plzní, které stačila jedna využitá standardka k zisku vedení. Nezachytili jsme poté začátek druhé půle, kdy jsme dvakrát inkasovali ze standardních situacích. Sice jsme se na ně připravovali, ale bohužel jsme tyto krizové situace nezvládli. Hezky jsme hráli v poli, dobře se na to koukalo, ale to o bodech nerozhoduje. Malou náplastí pro nás mohou být dva vstřelené góly v Plzni.