FC Fastav Zlín BFK BlanskoSK UničovFC Velké MeziříčíSK Hanácká Slavia KroměřížFK Frýdek-MístekSK Sigma Olomouc BČeský SK Uherský Brod, spolekFC Viktoria Otrokovice, spolekFC Hlučín1. FC Slovácko BFC Baník Ostrava BFC Slovan Rosice1.SC Znojmo FKFC Dolní BenešovFK mládeže Vysočina JihlavaFC VratimovSFK Vrchovina (Nové Město na Moravě)

Tvrdá lekce od slovenského mistra

Tvrdá lekce od slovenského mistra T r e n č í n - Slovenský mistr z Trenčína od úvodní minuty prokazoval svoje kvality a také ofenzivní sílu. Do poločasu stihl vstřelit čtyři góly a v podstatě už v této době rozhodl o své vysoké výhře. Naším hráčům se nedá upřít snaha, ale měli to opravdu těžké. Náplastí pro nás mohl být alespoň gól Libor Žondry.

přípr., sobota 20.2.2016
FK AS Trenčín - 1.SC Znojmo FK  5:1  (4:1)
Branky: 14. a 22. van Kessel, 16. Schet, 41. Šulek, 57. Maierhofer – 38. Žondra
Rozhodčí: Ježík - Žákech, Vítko
FK AS Trenčín: Šemrinec – Šulek, Kleščík, Skovajsa, Madu (74. Opatovský) – Holúbek – Jančo (60. Lawrence, Rabiu – Guba (73. Kalu), Van Kessel, Schet (45. Maierhofer)
1.SC Znojmo FK: Veselý - Mezlík, Odehnal (80. Vavřík), Nepožitek (76. Svozil), Pokorný, Helísek, Okleštěk, Weber (58. Šumbera), Šamánek (58. Stáňa), Njire (40. Ledecký), Žondra.

Velký favorit utkání se nás od úvodu snažil dostat pod tlak a měl poziční převahu. Nicméně k první šanci jsme se propracovali my. Stijepo Njire měl před velkým vápnem trochu prostoru a snažil se obstřelit brankáře. Jeho skákavá střela skončila jen těsně vedle.

Tempo ale diktovali jednoznačně domácí. V 11. minutě ještě chyběl Trenčínu opravdu kousek ke skórování, ve 14. minutě už šel ale AS do vedení. Gino van Kessela našel centr z pravého křídla a domácí sniper uklidil míč přesně k tyči. O chvíli později bylo ještě hůře, když zpětnou přihrávku zužitkoval Mitchell Schet. Dva rychlé zásahy soupeře nás dostali dolů a museli jsme přežít opravdu krušné minuty.

A Trenčín nás nešetřil. Ve 22. minutě se podruhé v utkání prosadil Gino Van Kessel, který nadvakrát dostal míč za Vlastu Veselého. Ovšem dočkali jsme se i my. V 38. minutě jsme zahrávali rohový kop, Libor Žondra se rozběhl neohroženě proti míči a z bezprostřední blízkosti překonal hlavou Šemrince. Bohužel poslední slovo řekli v první půli domácí. Brankář Veselý musel řešit krizovou malou domů, po jeho zásahu se dostal k odraženému míči Martin Šulek a nedal našemu gólmanovi šanci.

Do druhé půle nastoupil za Trenčín i dvoumetrový kolos Stefan Maierhofer. Rakouský útočník měl v 57. minutě jednoduchou práci, když mu jeho spoluhráči připravili míč v podstatě před prázdnou bránou. I přesto, že soupeř vstřelil pátý gól, neměl už takovou převahu jako v první půli. Nicméně brankář Veselý si i tak na nudu stěžoval nemohl a musel řešit několik ošemetných situací.

I my jsme se sice v ofenzivě snažili, ovšem chyběla nám ta správná finální přihrávka. A když už to vyšlo a síť se zatřepetala po povedené střele Ledeckého, mával se ofsajd. Někdy chybělo i trochu štěstí jako v případě Stáni. Utkání tak nakonec skončilo vysoko výhrou Trenčína 5:1, který tak naplno ukázal svoje kvality.

Radim Kučera (Znojmo): Zvěsti, které Trenčín předcházely, potvrdil. V minulé sezóně vyhrál double - slovenskou ligu i pohár. Právem patří mezi TOP na Slovensku. Pro nás to byl výborný test, kdy jsme po týdenní zátěží, i když výsledek byl špatný, zápas zvládli. Hráči v té únavě pracovali dobře a to se mi líbilo. Ukázali jsme si, že můžeme i proti tak silnému soupeři pracovat v bloku. Největší problémy nám dělalo, když šel Trenčín do brejku. Kdybychom hráli ještě v hlubším bloku, soupeř by nám tolik neutíkal. Chtěli jsme si ale vyzkoušet i proti tak silnému soupeři vysoké napadání a mnohdy se nám to dařilo.