Tvrdá lekce od slovenského mistra

Tvrdá lekce od slovenského mistra T r e n č í n - Slovenský mistr z Trenčína od úvodní minuty prokazoval svoje kvality a také ofenzivní sílu. Do poločasu stihl vstřelit čtyři góly a v podstatě už v této době rozhodl o své vysoké výhře. Naším hráčům se nedá upřít snaha, ale měli to opravdu těžké. Náplastí pro nás mohl být alespoň gól Libor Žondry.

přípr., sobota 20.2.2016
FK AS Trenčín - 1.SC Znojmo FK  5:1  (4:1)
Branky: 14. a 22. van Kessel, 16. Schet, 41. Šulek, 57. Maierhofer – 38. Žondra
Rozhodčí: Ježík - Žákech, Vítko
FK AS Trenčín: Šemrinec – Šulek, Kleščík, Skovajsa, Madu (74. Opatovský) – Holúbek – Jančo (60. Lawrence, Rabiu – Guba (73. Kalu), Van Kessel, Schet (45. Maierhofer)
1.SC Znojmo FK: Veselý - Mezlík, Odehnal (80. Vavřík), Nepožitek (76. Svozil), Pokorný, Helísek, Okleštěk, Weber (58. Šumbera), Šamánek (58. Stáňa), Njire (40. Ledecký), Žondra.

Velký favorit utkání se nás od úvodu snažil dostat pod tlak a měl poziční převahu. Nicméně k první šanci jsme se propracovali my. Stijepo Njire měl před velkým vápnem trochu prostoru a snažil se obstřelit brankáře. Jeho skákavá střela skončila jen těsně vedle.

Tempo ale diktovali jednoznačně domácí. V 11. minutě ještě chyběl Trenčínu opravdu kousek ke skórování, ve 14. minutě už šel ale AS do vedení. Gino van Kessela našel centr z pravého křídla a domácí sniper uklidil míč přesně k tyči. O chvíli později bylo ještě hůře, když zpětnou přihrávku zužitkoval Mitchell Schet. Dva rychlé zásahy soupeře nás dostali dolů a museli jsme přežít opravdu krušné minuty.

A Trenčín nás nešetřil. Ve 22. minutě se podruhé v utkání prosadil Gino Van Kessel, který nadvakrát dostal míč za Vlastu Veselého. Ovšem dočkali jsme se i my. V 38. minutě jsme zahrávali rohový kop, Libor Žondra se rozběhl neohroženě proti míči a z bezprostřední blízkosti překonal hlavou Šemrince. Bohužel poslední slovo řekli v první půli domácí. Brankář Veselý musel řešit krizovou malou domů, po jeho zásahu se dostal k odraženému míči Martin Šulek a nedal našemu gólmanovi šanci.

Do druhé půle nastoupil za Trenčín i dvoumetrový kolos Stefan Maierhofer. Rakouský útočník měl v 57. minutě jednoduchou práci, když mu jeho spoluhráči připravili míč v podstatě před prázdnou bránou. I přesto, že soupeř vstřelil pátý gól, neměl už takovou převahu jako v první půli. Nicméně brankář Veselý si i tak na nudu stěžoval nemohl a musel řešit několik ošemetných situací.

I my jsme se sice v ofenzivě snažili, ovšem chyběla nám ta správná finální přihrávka. A když už to vyšlo a síť se zatřepetala po povedené střele Ledeckého, mával se ofsajd. Někdy chybělo i trochu štěstí jako v případě Stáni. Utkání tak nakonec skončilo vysoko výhrou Trenčína 5:1, který tak naplno ukázal svoje kvality.

Radim Kučera (Znojmo): Zvěsti, které Trenčín předcházely, potvrdil. V minulé sezóně vyhrál double - slovenskou ligu i pohár. Právem patří mezi TOP na Slovensku. Pro nás to byl výborný test, kdy jsme po týdenní zátěží, i když výsledek byl špatný, zápas zvládli. Hráči v té únavě pracovali dobře a to se mi líbilo. Ukázali jsme si, že můžeme i proti tak silnému soupeři pracovat v bloku. Největší problémy nám dělalo, když šel Trenčín do brejku. Kdybychom hráli ještě v hlubším bloku, soupeř by nám tolik neutíkal. Chtěli jsme si ale vyzkoušet i proti tak silnému soupeři vysoké napadání a mnohdy se nám to dařilo.