Tři góly během čtvrthodiny rozhodly o bodech

Tři góly během čtvrthodiny rozhodly o bodech Markvartovice, kde hraje svá utkání Baník Ostrava B, nám štěstí nepřinesly, naopak v zápase jsme tahali za kratší konec. Domácí rozhodli především během 15 minut druhé půle.

15.k. Fortuna MSFL, sobota 9.11.2019
FC Baník Ostrava B - 1.SC Znojmo FK  4:0  (1:0)
Branky: 55. a 69.Foltyn, 42.Urban, 60.Smék z pen.
ŽK: 23.Urban, 52.Smékal, 90.Bolf (všichni OSB)
Rozhodčí: Zdeněk Kneisl - Vlastimil Ogrodník, Stanislav Volek
Delegát: Pavel Peřina
FC Baník Ostrava B: Murin – Russmann, Hasala, Velner, Foltyn, Urban (63.Macej), Zálešák (46.Mooc), Buchta (C), Smékal (60.Bolf), Žák (67.Kaloč), Lalkovič (75.Fukala)
1.SC Znojmo FK: Koukal – Yanata, Avdič (C), Moravec, Kolařík, St Hillaire, Malár, Garčic, Demjan (67.Martinek), De Carvalho (78.Kaššai), Pacula (46.Pohanka)
Počet diváků: 220

O první střelu v zápase se postaral se začátkem 5.minuty Kathon Kenroy St Hillaire, ale ještě letěla hodně vysoko. V prvních deseti minutách měli územní převahu domácí, ale žádná velká příležitost pro ně z toho až na pár rohů nevyplynula. První velkou šanci v zápase měl náš Milan Moravec, který vystřelil z hranice šestnáctky a domácí gólman měl plno práce, aby míč zkrotil. Další velká šance se zrodila ve 26.min. po našem nečekaně rozehraném rohu, kdy se k odraženému míči dostal Kathon Kenroy St Hillaire a prudkou střelou mířil do brány, ale někdo z domácích na poslední chvíli odvrátil na roh. Domácí se tlačili k naší brance, ale vyložené šance neměli. Naopak ve 37.minutě se ve vápně dostal ke střele opět Milan Moravec, jehož střela sice nebyla prudká, ale dobře mířená a nadělala domácímu brankáři problémy a musel ji vyrážet od tyčky na roh. Ve 39.minutě z přímého kopu střílel Lucas De Carvalho Serra, ale domácí strážce branky si s jeho střelou poradil. Ve 42.minutě ale přišel o míč Patrik Pacula a domácí toho využili ke vstřelení v podstatě branky do šatny.

Hned v úvodu druhé půle, do které trenér Volf poslal místo Patrika Paculy Radima Pohanku, jsme se tlačili za vyrovnáním a rovněž i přímou střelou ohrozili domácí branku, ale gólman střelu vyrazil. Krátce nato jsme stříleli z levé strany příliš nad. Ve 49.minutě nás zachránila tyčka! V 51.minutě se domácí dožadovali penalty, ale v tu dobu ještě nebyli vyslyšeni - naopak ještě uviděli druhou žlutou kartu pro svůj celek. V 55.minutě se po sérii dvou rohů domácí prosadili zblízka prudkou střelou a zvýšili na 2:0. O pět minut později uviděl rozhodčí porušení pravidel v našem vápně a následoval proměněný pokutový kop - 3:0. Přestože se náš gólman Jiří Koukal, který nahradil v brance do tohoto zápasu Filipa Jíchu, natahoval na svou levou stranu, na přesnou střelu k tyči nedosáhl. Smutek v našich řadách ze skóre nezmírnily ani sluneční paprsky, které překvapivě v sychravém podzimu na několik mnut v této fázi zápasu vysvitly. Všechny naše naděje už zhasly naopak v 69.minutě, kdy se domácí prosadili střelou zblízka po zpětné přihrávce - 4:0. V 89.minutě dostali domácí ještě jednu šanci zahrávat penaltu, ale tu náš gólman Jiří Koukal skvěle chytil! V samotném závěru byl ještě (za žlutou kartu) faulován Milan Moravec a musel být za neustálého sténání z bolesti odnesen na nosítkách.

Daniel Tchuř, trenér FC Baník Ostrava B: "Jsme rádi, že jsme po delší době doma opět uhráli tři body. Navíc to nebylo špatné ani herně. Přežili jsme první šanci soupeře z brejku a pomohl nám první gól chvíli před poločasem. Znojmo to pak muselo trochu otevřít a pro nás už to bylo daleko snazší. Měli jsme více prostoru a dokázali jsme toho využít a prosadit se."

Milan Volf, trenér 1.SC Znojmo FK: Těch příčin, které dnes rozhodly, dle mého bylo více. V první řadě neproměnění brankových příležitostí v prvním poločase, kdy jsme hráli dle mých představ, vyjma asi prvních deseti minut. Dále pak gól do šatny, neproměnění dvou velice slibných akcí na začátku druhého poločasu, po kterých si asi kluci mysleli, že vše půjde hladce a "zbláznili" se a opustili naši hru a začali soupeře napadat po celém hřišti a ten využil zvětšeného prostoru a využil brejků do otevřené obrany. Po inkasovaných rychlých brankách bylo po zápase, soupeři se pak hrálo lehce, naopak my se modlili, aby byl již konec zápasu."