To je tým! Proti Frýdku-Místku jsme otočili nepříznivý vývoj!

To je tým! Proti Frýdku-Místku jsme otočili nepříznivý vývoj! Z n o j m o - Jako noc a den, tak by se dalo z naší strany charakterizovat utkání s Frýdkem-Místkem. První půle se nám nevyvedla a po šťastné trefě Zapalače jsme ji prohráli 0:1. V druhém dějství jsme však ukázali charakter, trpělivost a soupeři připravili místy doslova peklo. To ještě více nastartoval svoji vyrovnávací brankou David Ledecký. Pak přišlo břevno, několik neproměněných šancí, aby v nastaveném čase rozhodl drama Pavel Dreksa.

26.k. FNL, neděle 10.5.2015
1.SC Znojmo FK - Městský FK Frýdek-Místek  2:1  (0:1)
Branky: 61. Ledecký, 90+2. Dreksa – 15. Zapalač
ŽK: 55. Cihlář – 17. Mehremič, 53. Mihalek
Rozhodčí: Jan Machálek - Petr Vysloužil, Pavel Peřina
1.SC Znojmo FK: Ilizi – Dreksa, Cihlář, Pázler (66. Helísek), Nepožitek, Okleštěk, Odehnal (46. Levai), Lacko (c), Hříbek, Svozil, Žondra (46. Ledecký).
Městský FK Frýdek-Místek: Mihalek – Švrček, Mehremič, Židek, Literák (c), Ilko, Zapalač (88. Matůš), Talián, Vaněk (79. Ďuriška), Staško (85. Jurišič), Reintam.
Počet diváků: 373

První půle začala svižně a už v druhé minutě se prezentoval zdařilo střelou, které chybělo jen málo, Žídek. Pak převzali otěže naši fotbalisté. Nejblíže k brance byl chytrý pokus Oklešťka z dálky. Do vedení se ale dostali hosté. Náš bývalý hráč Petr Zapalač měl dostatek prostoru ke střele ze střední vzdálenosti a s pomocí teče poslal míč v 15. minutě k tyči.

Frýdek-Místek tak prolomil pěti zápasové čekání na branku a gól je samozřejmě povzbudil. Naopak naši hráči se zbytkem první půle doslova protrápili. A mohlo být ještě hůře. Staško a opět Zapalač však ve svých dobrých šancích naštěstí neuspěli.

Do druhé půle oživil trenér Grmela sestavu dvěma střídáními a tento tah se osvědčil. Na hřiště vlétl tým plný energie a chuti poprat se o výsledek. Lipina se postupně dostala pod obrovský tlak, ten mohl ještě umocnit faul frýdeckého brankáře, který však za svůj zákrok na Pázlera uviděl pouze žlutou kartu. Ale pojďme dále. V 58. minutě měl blízko srovnání Dreksa, ovšem jeho střela minula tyč doslova o centimetry. O tři minuty později už se ale povedlo srovnat střídajícímu Davidu Ledeckému. Brankář Mihalek Nepožitkovu střelu jen vyrazil a dobíhající znojemský útočník doklepl míč do sítě.

Vyrovnání tlak vystupňovalo ještě do větších obrátek. Ledecký ve velké příležitosti v pokutovém území promáchl a Cihlářova dalekonosná bomba skončila na brankové konstrukci. Soupeři se pak povedlo znojemský nápor otupit a byl jen kousek od získání bodu. Ovšem přišel nastavený čas a zářivá chvíle pro Pavla Dreksu. Ten v tu dobu již s ovázanou hlavou kvůli tržné ráně trkl do míče po centru Oklešťka a tři body zůstaly doma!