Těsná prohra s Jihlavou

Těsná prohra s Jihlavou Do semifinále Tipsport ligy postupuje ze skupiny C Jihlava. Na jediné postupové místo tak nedosáhli naši borci z 1.SC Znojmo, kteří v dnešním vzájemném duelu podlehli 1:2. V prvním poločase se v našem dresu představil i Marek Heinz (rozhovor s ním i s trenérem Kalvodou sledujte v naší SC TV!)

Tipsport liga, sobota 19.1.2013
FC Vysočina Jihlava - 1.SC Znojmo FK  2:1  (1:1)
Branky: 8. Vaněček, 61. Kosak (pen.) - 37. Yonov (pen.)
ŽK: Buchta
Rozhodčí: Adámková - Peřina, Dobrovolný
FC Vysočina Jihlava: Hanuš - Gavrič, Šourek, Marek, Josl - Kučera, Vaculík, Karlík, Vaněček - Ovseannicov, Tomeček. Trenér: František Komňacký.
1.SC Znojmo FK: 1.poločas: Doleček – Hříbek, T.Yonov, Hnaníček, Cihlář – Zečevič, Lacko, Helísek, Lukáš – Heinz - Ševčík

2.poločas: S.Yonov – D.Šilinger, Odehnal, Mička, Mudra – Migaĺa, Buchta, Podzemský, Kostorek – Okleštěk - Nworah

Pro Znojmo ve třetím zápase Tipsport ligy v Brněnských Ivanovicích šlo v tomto zápase uhrát příznivý výsledek s vedoucím celkem C skupiny. První Jihlava, která měla před utkáním sedm bodů, měla odolat úspěšnému tažení Znojma (1. zápas 3:2 s Slováckem a 0:0 se Zbrojovkou). Oba týmy využily toho, že může nastoupit do utkání neomezené množství hráčů a tak se na obou stranách ještě zkoušelo. Budeme se soustředit na náš tým. Zatímco mužstvo již opustil Andrejič, v týmu se objevil olomoucký šutér Marek Heinz. Zkušený středopolař, kterého není třeba dlouze představovat. Utkání bylo vyrovnané, i když prvních pár minut měla Jihlava trošičku navrch. Doleček opět předvedl skvělé zákroky a na druhé straně se mohl prosadit jak Ševčík, tak Helísek nebo Lacko. Jihlava brzy využila menší zaváhání v obraně a v osmé minutě se dostala do vedení. O půl hodiny později se z nenápadné akce dostal do protiůtoku Zečevič a v souboji s obráncem a jihlavským gólmanem vybojoval pokutový kop. Poločas tedy končil nerozhodným výsledkem.

Do druhé půle oba týmy vyměnily celé jedenáctky. Zde se projevila v prvních minutách znovu převaha Jihlavy. Mladý Yonov musel během několika minut zachraňovat hned několikrát před jihlavskými útočníky. Na druhé straně se Okleštěk dvakrát dostal za záda obráncům, ale branku neohrozil. Po hodině hry se Jihlava dostala do přečíslení a brankář Yonov musel zachraňovat za cenu faulu. Proměněná penalta a zvýšení na 2:1 zajišťovalo soupeři vedení v turnaji. Největší šanci na vyrovnání mělo Znojmo asi v 75´, kdy Nworah (Nigerie) netrefil před prázdnou brankou vynikající přihrávku z pravé strany. Škoda této šance, do konce zápasu bylo ještě dost času, aby se mohlo ještě něco změnit.

Ve středu hraje Znojmo v Tipsport lize své poslední utkání proti Zlínu a případným vítězstvím, by se mohlo posunout na celkové 2. místo ve skupině.

Příprava nadále pokračuje. V plánu jsou zápasy se slovenským klubem Senice, se Sigmou Olomouc. Kádr by se měl v následujících dnech zužovat a stabilizovat. Začátek II. ligy je stanovený na 2. března. Tým opustil Sukup (Sigma), Vašíček (Jihlava). Zatím se jeví dobře v přípravě mladý útočník z Olomouce Ševčík Adam. Jak se rozhodnou trenéři Kalvoda a Sobota u hráčů na zkoušku z jiných klubů (Kostorek, Migaĺa, Zečevič a Nworah, to je jen v jejich hlavách. Dnes chyběl Roman Švarc (pracovní povinnosti) a stále zraněný Nepožitek a lehce zraněný Zifčák. Zda se objeví ještě ve Znojemském dresu i Marek Heinz, je otázkou dalších dnů.