Souboj kanonýrů vyhrál Strnad, Vlašim brala tři body

Souboj kanonýrů vyhrál Strnad, Vlašim brala tři body Z n o j m o - Jihomoravané na domácí zápas proti Vlašimi z minulé sezóny, které vyhráli 3:0, nenavázali. Klíčová byla první branka, jenž vstřelili hosté v 23. minutě. Znojmo poté dvakrát nastřelilo tyč, ve druhé části se však až na výjimku k ničemu nedostalo. Mnohdy tvrdá hra ze strany Vlašimi tak slavila výhru, dvěma brankami se blýskl Miloslav Strnad.

13.k.2.liga, sobota 29.10.2011
1.SC Znojmo FK - FC Sellier & Bellot Vlašim  0:2  (0:1)
Branky: 23. a 63. Strnad.
ŽK: 65. Mička, 82. Yonov - 20. Mareš, 39. Kotyza, 59. Vebr, 79. Vrťo.
Rozhodčí: Zbyněk Proske - Drahoslav Handlíř, Roman Tacina.
1.SC Znojmo FK: Hrubý - Hříbek, Yonov (K), Mička, Sukup (74. Podzemský) - Lukáš (67. Trnovec), Lacko, Hnaníček, Zifčák - Pacanda, Vašíček
FC Sellier & Bellot Vlašim: Toma - Vebr, Petrů (K), Nešpor M., Nešpor D. - Janda (78. Vrťo), Kotyza, Mareš, Pokorný (88. Radosta), Norek - Strnad.
Počet diváků: 605

Vlašim vyrukovala na Znojmo poměrně důrazným stylem, leckdy ostřejší hra však hostům přinášela své ovoce. První minuty přinesla dost střeleckých pokusů ze střední vzdálenosti, málo které však propluly na bránu. První zajímavou možnost měla v šestnácté minutě Vlašim. Pohledná akce na jeden dotek skončila u kanonýra Strnada, který se s ničím nepáral a pohotově vystřelil. Ostrá rána šla přímo na Hrubého, což bylo pro Znojmo jediné štěstí.

Gólová chvíle hostujícího střelce ale přišla vzápětí. Ve 23. minutě fauloval na středu hřiště Yonov. Vlašim rychle rozehrála centrem na Miloslava Strnada, jenž napálil parádně z voleje míč zpoza vápna do sítě - 0:1. Za malý okamžik mohlo být vyrovnáno, Pacandovu přízemní střelu však zastavila pravá tyč! To byla na delší dobu poslední šance. Domácím se nedařilo dobře doplňovat ofenzívu. Mezi útokem a zálohou byla příliš velká mezera.

Přesto si Jihomoravané ještě dvě velké příležitosti do konce první části vypracovali. V té první Vašíček pálil z bezprostřední blízkosti jen do hráče před sebou. Ta druhá byla ještě větší a byl v ní opět znojemský útočník, ten si naskočil ve vápně na Zifčákův centr a orazítkoval hlavou pro změnu levou tyč!

V druhé půli hráli domácí prakticky pořád do plných, což jim moc nesvědčí a také se to ukázalo. Vlašim zahustila prostor před brankou devíti hráči, jediným vysunutým hráčem byl Strnad. Ten také ve 47. minutě pořádně vystrašil Hrubého, jenž jeho pohotovou střelu musel vyrazit na rohový kop. Znojmo mělo územní převahu, větší držení míče, ale do žádných šancí se nemohlo propracovat. Když pak v 63. minutě podruhé skóroval Miloslav Strnad bylo ještě hůře - 0:2. Vlašimský útočník přeskočil touto brankou v čele tabulky střelců Vašíčka.

Nejnadějnější šanci měli Jihomoravané v 77. minutě, kdy se k přímému kopu postavil kapitán Todor Yonov, jenž chtěl překvapit Tomu ostrou střelou tam, kde zrovna stál. Hostující brankář se nachytat nenechal a míč vyrazil. Po této situaci se nepříliš sympaticky prezentoval střídající Vrťo, který likvidačním faulem poslal k zemi Zifčáka. Mohl být pak rád, že viděl jen kartu žluté barvy.

Vlašim nakonec inkasovala celkově čtyři žluté karty. Důležitější však byla, že si ze znojemské půdy odvezla tři body, po takticky dobře zvládnutém výkonu.