Skvělý začátek jara! Vezeme tři body z Vlašimi!

Skvělý začátek jara! Vezeme tři body z Vlašimi! V l a š i m - Takto jsme si to všichni představovali - úvodní zápas jara a hned tři body! Obě branky jsme, Janem Pázlerem (z penalty) a Davidem Ledeckým, dali v nastaveném čase první půle. Na obou stranách se přitom gólmani vytáhli proti pokutovým kopům. Domácí brankář ještě za stavu 0:0, náš Luboš Ilizi už ke konci zápasu. Výhra nás posunula na 10. místo a je to nejlepší pozvánka na neděli 15.3. na šlágr se Sigmou Olomouc!

17.k. FNL, sobota 7.3.2015
FC Sellier & Bellot Vlašim - 1.SC Znojmo FK  0:2  (0:2)
Branky: 45+1. Pázler (pen.), 45+2. Ledecký
ŽK: 13. Hejný, 17. Breda, 50. Barák, 87. Radoš – 38. Ledecký, 60. Lapeš
ČK: 21. Nový
Rozhodčí: Jiří Jech - Petr Kotalík, Jiří Kříž
FC Sellier & Bellot Vlašim: Fendrich – Petrů (c), Breda, Štochl, Starý – Vebr (68. Simerský) – Nový, Vopat (46. Matějka), Barák, Průcha (46. Radoš) – Hejný.
1.SC Znojmo FK: Ilizi – Dreksa, Cihlář, Helísek, Hříbek, Svozil, Njire (46. Lapeš), Pázler (79. Stáňa), Okleštěk, Lacko, Ledecký (72. Nepožitek)
Počet diváků: 596

Domácí začali utkání aktivně, zatímco my jsme se soustředili na pozornou obranu a hru v bloku. Vlašim tak měla v úvodu opticky více ze hry, první šanci duelu jsme však měli my, Pázler ale bránu přestřelil. Další minuty poté patřily platonicky domácím, ale žádný z jejich náznaků šance gólem neskončil.

Situace se otočila v 21. minutě. To jsme totiž soupeře překvapili rychlým protiútokem a ve vápně byl po Lackově přihrávce faulován Ledecký. Vlašimský Nový byl vyloučen a zahrávali jsme penaltu. Stejně jako v přípravě se nám ale tato činnost nezdařila. Brankář Fendrich Oklešťkovu střelu lapil.

Domácí ale hráli v oslabení, a tak se iniciativa přesunula na naše kopačky. Neproměněná penalta nás nerozhodila a naše chvíle přišla v nastavení. Jeden z vlašimských hráčů zahrál rukou a následovala další penalta. Tentokrát se postavil k míči Jan Pázler a prolomil penaltové prokletí. Ještě veseleji pak bylo o chvíli později, když Helísek předložil po brejku Davidu Ledeckému míč před nádherně před prázdnou bránu.

Rozhodnuto ale zdaleka nebylo. Vlašim napnula ve druhém dějství všechny síly do útoku a k prvnímu vážnějšímu ohrožení se dostala v 57. minutě, kdy však Barákovu střelu zneškodnil Ilizi.

Hlavní okamžik našeho brankáře ovšem teprve přišel. I Vlašim totiž v utkání zahrávala pokutový kop po ruce ve vápně. Slovenský brankář se natáhl k tyči a Barákův dobře zahraný pokutový kop zneškodnil. My jsme při vlašimské hře vabank využívali volných prostorů k rychlým brejkům, nadějné akce jsme ale do finále nedotáhli. Závěrečné snaze soupeře o zdramatizovaní utkání jsme nepodlehli, výsledek 2:0 udrželi a vezeme si z Vlašimi na úvod jara velmi cenné tři body.