Skvělý obrat po přestávce a druhá výhra v řadě!

Skvělý obrat po přestávce a druhá výhra v řadě! Z N O J M O - Přestože se hosté v prvním poločase ujali vedení, naši hráči dřeli a bojovali a nakonec poprvé na jaře vítězí doma a po výhře v Blansku tak máme 6 bodů v řadě!

22.k. Fortuna MSFL, pátek 1.4.2022
1.SC Znojmo FK - FC Zlín B  2:1  (0:1)
Branky: 56.Okleštěk, 86.Kočík – 32.Chwaszcz
ŽK: 41.Hrdlička (ZLB)
Rozhodčí: Nápravník Jan - Denev Alex, Mayer Jan
Delegát: Kundelius Ladislav
1.SC Znojmo FK: Przybysz – Tkadlec, Papež, Russmann, Okleštěk (C) (90+1.Bartůněk), Holman (25.Kočík), Glushach, Gonçalves (84.Březina), Hnaníček, Krakovčík (46.Prokeš), Kirschner
FC Zlín B: Šiška – Jura, Slovák (C), Kulíšek, Pafka, Bobčík, Mlýnek, Hrdlička (61. Pobořil), Uhřík, Chwaszcz (46. Číž), Kolář (46. Mlýnek)
Počet diváků: 185

Hned v úvodu zápasu jsme si vybojoval dva rohy, ale první velkou šanci zápasu měli v 11.minutě hosté! Pafka mohl otevřít skóre, když napálil míč do tyčky Przybyszovy branky! Z následné dorážky získali hosté alespoň roh. Ve 25.minutě musel pro zranění střídat Filip Holman. A sedm minut nato se hosté dokonce z nenápadné akce ujali vedení. Bobčík odcentroval z pravé strany na Chwaszcze (byl u nás na zkoušku v roce 2017), který se hlavou zblízka trefil k levé tyčce a otevřel skóre zápasu - 0:1! Ke konci poločasu dostal ještě žlutou jeden z hostujících hráčů a sudí zkrátil poločas asi o 40 sekund, ale žel nic víc vážného se nestalo.

Do druhé půli trenér Alois Skácel ještě provedl jedno střídání a naši hráči se snažili zápas dotáhnout do bodového konce. Ale v 55.min. mohlo být ještě hůře, když se na pravé straně dobře uvolnil jeden z hostů, ale při samostatném nájezdu na Przybysze jen trefil vybíhajícího brankáře. Hned nato na druhé straně Josef Hnaníček se opřel do odraženého míče a mířil jen kousek od pravé tyčky branky! Ale v 56.min. už vyrovnáno bylo! Po nedobrém zákroku brankáře, se dostal k zakončení Petr Kirschner, který nepropálil blok žlutých hráčů, ale dostal míč k Tomáši Oklešťkovi, který se z velké blízkosti trefil přesně - 1:1!

V 68.min. jsme již mohli vést! Hlavička Matheuse Gonçalvese, po centru Kirschnera, skončila kousek od pravé tyčky branky Šišky! Ale nakonec to přišlo v 86.min. Josef Hnaníček dokázal hlavičkou vrátit míč před branku, kde zrovna byl nachystaný Dávid Kočík a neměl těžkou práci, aby dostal míč do branky - 2:1!

Nakonec se nám tedy podařilo i béčku Zlína vrátit podzimní porážku a máme tak dvě výhry za sebou. O tu třetí v řadě se pokusíme v sobotu 09.04.2022 kdy od 15:30 hrajeme na půdě SFK Vrchovina (Nové Město na Moravě). Přijedete za námi nás povzbudit?

Sestřih zápasu můžete vidět zde:

Záznam celého zápasu najdete zde:

Alois Skácel, trenér 1.SC Znojmo FK: "Tři body - ty jsou dneska nejdůležitější Překvapilo mě, jak kluci z toho až na pár minut v úvodu vypadli."

Více slov trenéra připravujeme do samostatného článku. Těšit se můžete snad i na ohlas jednoho z hráčů - taky bude článek.

Luděk Marcaník, trenér FC Fastav Zlín B: "Je to velká škoda, protože bod jsme si odvézt mohli. Jenomže v druhé půli jsme se nechali až příliš zatlačit a do naší šestnáctky létal jeden centr za druhým. Soupeř zvýšil agresivitu, pomohli mu zkušení hráči, zejména přesun Pepi Hnaníčka do středu pole. A my jsme se pak už jenom bránili. Chybělo nám sebevědomí a nakonec jsme dvě situace ve vlastní šestnáctce neuhlídali. Inkasovali jsme z bezprostřední blízkosti poté, co jsme nedostali míč do bezpečí a následně nepokryli dorážející hráče. První poločas nám opravdu vyšel. Soupeře jsme k ničemu nepustili, dařila se nám organizace hry a z rychlých brejků jsme se dokázali dostávat do nebezpečných situací. Takto nějak jsem si náš výkon představoval. Hráli jsme dobře a zodpovědně. Při vyrovnání se lámal chleba. I když jsme byli pod tlakem, mohli jsme domácím zasadit druhý úder a hned by se nám dýchalo lépe. Místo toho jsme inkasovali vyrovnávací gól a potom už náš výkon opravdu dobrý nebyl. Místy jsme se sice dokázali z tlaku vymanit a už to vypadalo, že bychom alespoň remízu mohli uhájit, ale znovu jsme doplatili na nedůraz ve vlastní šestnáctce, čehož soupeř využil."