Šestý tým rakouské nejvyšší soutěže poražen!

Šestý tým rakouské nejvyšší soutěže poražen! Letní příprava nám náramně výsledkově vychází! Hořkost porážky jsme nepoznali ani ve druhém utkání na rakouském soustředění. Do začátku soutěže za 14 dní sehrajeme ještě dva zápasy.

Olbendorf (Rakousko), pátek 6.7.2018
SV Bauwelt Koch Mattersburg - 1.SC Znojmo FK  2:3  (1:2)
Branky: 9.Perlak, 74.Rath (pen.) – 34.Šulc, 35.Ordoš, 70.Kučera
SV Bauwelt Koch Mattersburg: asali – Steinwender, Ortiz, Erhart, Sanchez, Rath, Perlak, Schimandl, Sittsam, Kerschbaumer, Bürger
Náhradníci: Behounek, Halper, Barnabas, Salaba
1.SC Znojmo FK: Veselý (57.Sušac) – Krčík (60.Helísek), Avdić (60.Malár), Drame (60.Cheredea), Cihlář (60.Malinič), Štrombach (46.Kathon), Lacko, Ambrozek (46.Kučera), Ordoš (60.Moravec), Šulc (46.Hlůže), Teplý (60.Martinek)

Domácí účastník nejvyšší rakouské soutěže, který v uplynulém ročníku skončil na 6.místě a jen těsně mu utekly evropské poháry se v prvních 20 minutách ukazoval jako favorit a podařilo se mu to potvrdit i brankou, kterou v 9.minutě trefil Perlak. Naši borci se ale nevzdávali a i oni si postupně šance začali vytvářet. Ve 22.minutě ještě Lacko z vápna přestřelil a ve 26.min. po centru Štrombacha neuspěl Cihlář, ale ve 33.minutě se po krásné akci právě Štrombacha gólově prosadil Šulc a vyrovnal na 1:1. Možná klíčový okamžik ale přišel hned o minutu později, kdy chybu gólmana vystihl Ordoš a otočil na 2:1 pro náš tým! Ve 41.minutě dnes agilně hrající Štrombach přestřelil a ve 44.minutě po tlaku domácích střela z vápna skončila těsně vedle.

Do druhého poločasu vystřídal trenér Kalvoda 3 hráče. Krátce po začátku poločasu po chybě ve středu hřiště měli šanci domácí a na druhé straně po centru Krčíka, přepustil Kathon na Ordoše, ale stále zůstalo u stavu 1:2. Domácí se snažili dostat do tlaku, ale to se jim nedařilo. Naopak v 52.minutě zvyšoval na 3:1 Teplý, ale branky neplatila, byl pískán ofsajd. V 54.minutě domácí nastřelili břevno! V 57.minutě jsme vystřídali brankáře a pak se domácí z 10 metrů neprosadili a přestřelili branku! Vzápětí trenér poslal zbytek lavičky na hřiště. V 65.minutě se náš gólman Sušac vyznamenal, když chytil šanci domácích po rohu. A v 70.minutě už jsme vedli 3:1! Krásná ulička Martinka na Kučeru a vedli jsme o dvě branky. Domácí ale opět nesložili zbraně a po faulu Hlůžeho v 73.minutě domácí Rath z penalty snížil opět na rozdíl jediné branky. Ještě v 75. a 81.minutě mohli domácí vyrovnat, ale nejprve jim byl písknut ofsajd a pak šel míč z hlavičky vedle brány. Jelikož Kučera v 88.minutě střílel nad, zápas skončil naším vítězstvím 3:2!