Senzace! Poslední vyhrál u prvního! Obrat z 0:2 na 4:2! Hattrick Davida Štrombacha!

Senzace! Poslední vyhrál u prvního! Obrat z 0:2 na 4:2! Hattrick Davida Štrombacha! Skalní fanoušek určitě věřil. Pro nezaujatého to je určitě velké překvapení. Z legendárních ostravských Bazalů si vezeme první výhru v soutěži, ve kterou asi po vedení domácích 2:0 už málokdo doufal. Zásluhu na tom má jistě celý tým, ale zvláště vyzdvihněme třígólového aktivního Davida Štrombacha, ale i střelce rozhodující branky proti svému bývalému klubu Roberta Russmanna!

12.k. Fortuna MSFL, neděle 17.10.2021
FC Baník Ostrava B - 1.SC Znojmo FK  2:4  (2:1)
Branky: 18.Jaroň, 35.Smékal (pen.) – 37.(pen.), 61. a 90+5.Štrombach, 90+3.Russmann
ŽK: 51.Holaň, 89.Smékal – 23.Goncalves, 53.Prokeš, 71.Štrombach, 81.Krakovčík
ČK: 90+1.Kostka (OSB)
Rozhodčí: Vejtasa Simon - Kotala Filip, Dudek Matěj
Delegát: Čechák Alois
FC Baník Ostrava B: Budinský – Zálešák (79.Sotorník), Harušťák, Jaroň, Chvěja (46.Říha), Martiník, Sor (27.Holaň), Sanneh, Kulig (C) (67.Zouhar), Stoklásek (27.Kostka), Smékal
1.SC Znojmo FK: Przybysz – Papež, Russmann, Okleštěk (C) (90+1.Torete), Glushach, Kočík, Goncalves, Štrombach, Prokeš, Moučka, Krakovčík
Počet diváků: 294

Domácí, kteří byli před tímto kolem na vedoucí pozici MSFL a doposud prohráli pouze v Kroměříži, se od začátku zápasu ujali taktovky zápasu, měli převahu, ale do první větší příležitosti se na druhé straně dostal v 17.minutě Matheus Goncalves a jeho hlavičku musel domácí brankář zachránit efektním zákrokem. Jenže v 18.minutě šli do vedení domácí. Zaváhání naší obrany potrestal nejlepší střelec soutěže Jaroň, který se dostal za naše hráče a následně i střelou překonal Bartosze Przybysze – 1:0 a připsal si svou jedenáctou trefu.

První částečná komplikace pro domácí přišla v polovině prvního poločasu, kdy se zranili hned dva hráči a museli střídat. Ale jakoby ani toto favoritovi zápasu nevadilo a ve 34.minutě byl faulován v pokutovém území Kostka a domácí Smékal o minutu později proměnil penaltu a zvýšil na 2:0.

V tu chvíli se jen potvrzovaly předzápasové prognózy. Naši hráči si ale i nadále věřili a nic nevzdávali. Už o dvě minuty později byl v opačné šestnáctce faulován Sannehem David Štrombach, sám si vzal míč (navzdory nepsanému pravidlu) a suverénně snížil na 2:1.

Ve 41.minutě přišlo i za stavu, kdy jsme prohrávali, pěkné fair play gesto, kdy jsme mohli zahrávat rohový kop, ale náš hráč přiznal, že by se mělo kopat od domácí branky. V nastavení první půle se ještě kopaly rohy na obou stranách, ale do přestávky už žádná branka nepadla.

Druhý poločas ale patřil po většinu zápasu našim barvám. A po hodině hry bylo vyrovnáno na 2:2! Náš tým rozehrával další rohový kop, který David Štrombach dokázal zatočit přímo do domácí branky. Budinský nedokázal míč vytěsnit mimo branku.

Našemu střelci se tak povedlo to, co se ve dvou pokusech v minulém domácím zápase žel nepovedlo, ale moc k tomu nechybělo (jednou dokonce spojnice). A o čtyř minuty později už jsme měli vést. To znovu agilní David Štrombach v přečíslení dostal přes dva obránce, našel Tomáše Oklešťka, ale ten žel nedokázal překonat domácího brankáře. Vzápětí museli domácí opět kvůli zrnění střídat. Naše neproměněná příležitost dala jakoby příležitost domácím se vzpamatovat a začali ukazovat také svou roli favorita. V 83.minutě mohl Harušťák dostat svůj tým do vedení elegantní patičkou, ale náš brankář Bartosz Przybysz byl proti a míč dokázal chytit. O minutu později se mohli domácí radovat, ale naštěstí nešťastný odkop Tomáše Prokeše neskončil mezi třemi tyčemi. V závěru sudí nastavoval hned 5 minut a v nich se staly hned tři důležité věci. V 90+1.minutě byl rovnou vyloučen domácí Kostka, který atakoval našeho brankáře Bartosze Przybysze.

To podstatné se ale pak událo na opačné straně. V čase 90+3 jsme se nadechli k útoku a odchovanec ostravského týmu Robert Russmann poslal náš tým do překvapivého vedení – 2:3.

A to ještě nebylo vše! V čase 90+5. opět a dnes do třetice David Štrombach využil chyby domácího obránce a střelou na zadní tyč zvýšil vedení svého týmu na konečných 2:4.

Celý zápas můžete zhlédnout zde:

Tato výhra, první v soutěži a navíc jako vítězství posledního týmu tabulky na půdě vedoucího týmu, věřme, bude pro nás znamenat obrat v sezoně a začneme body sbírat rychleji. Příležitost k tomu budeme mít příští neděli od 10:15, kdy doma hostíme další z týmů přední části tabulky a další rezervní tým prvoligového celku - 1.FC Slovácko B z Uherského Hradiště! Věřme, že dorazíte v hojném počtu a povzbudíte náš tým k tomu, abychom se mohli radovat z tří bodů i v domácím prostředí!

Robert Russmann, záložník 1.SC Znojmo FK, autor vítězné branky: "Zápas se nevyvíjel podle našich představ, nechali jsme si dát opět hloupé góly. Ukázali jsme silného týmového ducha a zápas zaslouženě otočili. Za moji branku jsem neskutečné rád, čekal jsem na ní dlouho a bylo na čase, aby mi to tam už spadlo. To, že to bylo proti Ostravě, je o to sladší. Štrombiho příchod nám hodně pomáhá, už jen to že má za 3 zápasy 5 gólů je skvělé... Dneska opět ukázal, že dokáže být rozdilový hráč."