Rozhodla závěrečná šestina zápasu

Rozhodla závěrečná šestina zápasu H L U Č Í N - Až do 75.minuty jsme drželi na půdě vedoucího celku MSFL ještě nadějný výsledek 0:1, pak jsme ale dostali až druhou penlatu (první ještě chytil Franko Škugor) a pak domácí do otevřené obrany ještě dvakrát udeřili.

Delegát: Jiří Juřička
FC Hlučín: Kolenko – Wala (87.Kocur), Holzer, Šindler (60.Ptáček), Tomšů (60.Zajíček), Praus (68.Hasala), Kolaska, Plesník (K), Mládek, Moučka, Buchvaldek (60.Kovala)
Trenér: Filip Smékal
1.SC Znojmo FK: Škugor – Baaloul (54.Kilibarda), Trjković, Bartůněk, Ivanović (K), Pálfi (73.Putu), Pragr, Suchý, Ledecký, Gomes De Gouveia (31.Dao Outtara), De Vasconcelos
Trenér: Rui José Capela Batista
Počet diváků: 289

Ve 12.minutě jsme měli první příležitost zápasu. Filip Pálfi vyměřenou střelou z dálky vylekal Kolenka, který musel vyrážet nad břevno! Z rohu pak Pavel Bartůněk hlavičkoval, ale míč šel koníčkem mimo. Domácí vzápětí měli obdobnou šanci, ale Franko Škugor zasáhl po jejich přímém kopu z hranice šestnáctky! Ovšem ve 24.minutě to už bylo 1:0. Domácí Praus si navedl míč a nedal našemu gólmanovi šanci!

To nejpodstatnější se ve druhém poločase začalo odehrávat od 70.minuty. Za ruku Marka Suchého ve vápně kopal domácí Moučka penaltu, ale Franko Škugor mu ji chytil! Jenže za 4 minuty viděl další nedovolený zákrok ve vápně, změnil se střelec - Zajíček a ten mířil přesně k tyči - 2:0. Naši hráči se chtěli směrem dopředu prosadit až do konce zápasu, ale museli otevřít obranu, do které pak zkušení domácí běhali mnohem častěji. A dva takové protiútoky zakončili brankami. V 80.minutě se trefil Moučka a za dalších 5 minut Holzer.

Domácí tak využili zaváhání Kroměříže ve Velkém Meziříčí a mají v čele už tříbodový náskok. My jsme naopak klesli na 14.místo vinou vlastní vyšší prohry a dalším dvěma dnešním překvapivým výsledkům.

Další ůležitý duel sehrajeme v pátek 5.května od 18:00 doma proti Vrchovině z Nového Města na Moravě.

Celý zápas můžete vidět zde: (bez zvuku)