První prohru v sezoně od katarského prvoligového týmu Al-Rayyan SC

První prohru v sezoně od katarského prvoligového týmu Al-Rayyan SC Z N O J M O - Přátelský zápas proti katarskému týmu Al-Rayyan SC z tamní nejvyšší soutěže přinesl našemu celku první prohru v tomto ročníku.

přípr., středa 25.7.2018
1.SC Znojmo FK - Al-Rayyan SC (Katar)  0:2  (0:0)
Branky: 51.Tabata, 77.Ahmed
1.SC Znojmo FK: Veselý (46.Sušac) – Krčík, Avdič (42.Malár), Cheredea, Cihlář, Obiechina (62.Teplý), Hlůže, St.Hillaire, Ambrozek, Dramé (71.Pacula), Beganovič (62.Štrombach)
Náhradník: Kučera
Al-Rayyan SC (Katar): arry – Aladden (46. Ahmed), Haroan, Gonzalo, Tuma, Atkorbi, Gouma, Nyongin, Tabata, Alsaadi, Quintana
V průběhu zápasu střídali: Zakri, Fahad, Alharazi, Ibrahim, Abdulmagsoud, Ahmed, Alyazedi, Alruaimi, Abdelaaim, Sayyar, Khlid, Alkuari, Hassannein

Zápas se začal hrát v bouřce a dokonce musel být na pár minut přerušen, když velmi blízko udeřil blesk a byl slyšet silný hrom a mnozí hráči se lekli. Sudí tak na chvíli hráče ze hřiště odvolal. Ve 31.min. nastřelili hosté brankovou konstrukci a ve 35.min. dokonce dali branku, ale ta pro ofsajd neplatila.

Branky pak padly až ve druhém poločase. Nejprve se v 51.minutě po chybě brankáře Sušace, který špatně odkopl míč po malé domů, trefil obloučkem Tabata a v 77.minutě pak hosté zvýšili na konečných 2:0 po přečíslení obrany po pravé straně.

Hosté tak ukázali svoji kvalitu, ale je potřeba dodat, že se našim hráčům zápas vůbec nevydařil a v podstatě jsme za celý zápas neohrozili vážně branku katarského týmu.

Trenér Leoš Kalvoda: „Ukázalo se, v čem jsme horší, než tyto kluby. Hráči jsou zde už na vysoké úrovni, například co se týče práce s míčem. Přehráli nás se vším všudy. Na druhou stranu, i když jsme nehráli v optimální sestavě, tak jsme drželi vyrovnanou partii. Ostudu jsme rozhodně neudělali. Pro nás to však byla velká škola."