První poločas skvělý, po hodině už byli domácí lepší

První poločas skvělý, po hodině už byli domácí lepší Š A M O R Í N (grafika FB soupeře) - Poprvé jsme v této letní síly změřili síly s druholigovým celkem, tentokrát ze Slovenska. Trenér David Langer vyjádřil velkou spokojenost s prvním poločasem, vinou více faktorů pak byli už domácí v poslední půlhodině více na koni.

přípr., středa 30.6.2021
FC ŠTK 1914 Šamorín - 1.SC Znojmo FK  6:2  (1:2)
Branky: 32., 64, a 79.Appiah, 51.Bögi, 54.Vrábeľ, 63.z pen.Nagy - 4.Moravec, 28.Okleštěk

Vinou zácpy na dálnici mezi Českem a Slovenskem, kdy by běžně cesta mezi Znojmem a Šamorínem trvala 2 a tři čtvrtě hodiny, přijeli naši hráči po 4 hodinách strávených v autobuse a začátek zápasu se tak asi o 30 minut opozdil. První poločas začal dle našich not a hned ve 4.minutě jsme byli odměněni po krásné kombinační akci, do které se zapojil i Milan Moravec a vedli jsme 1:0. I nadále jsme drželi otěže zápasu a druhý gól Tomáše Oklešťka musel potěšit oko každého fotbalového fanouška a moc by si nezadal i s krásnými góly na probíhajícím Euru. Kdybychom ještě z jedné velké šance zvýšili na 3:0, nemohl by se nikdo divit. Jenže po chybě jsme žel inkasovali, branku dal osmnáctiletý Ghaňan Appiah, a bylo 1:2, ale vedení nám ještě do konce jinak výborného poločasu z naší strany zůstalo.

I druhý poločas jsme začali dobře a měli velkou šanci na zvýšení na 3:1, ale neproměnili jsme a z brejku jsme inkasovali vyrovnávací branku. Rovněž jsme vystřídali a pak se už začala projevovat i čtyřhodinová cesta autobusem a zápas v pravé poledne. Po cca hodině hry už nám žel docházeli síly a domácí už pak měli více ze hry a to se projevilo i na skóre. Zmiňovaný Ghaňan pak na konci dal ještě dvě branky a zkompletoval hattrick.

Teď už naše fotbalisty čeká soustředění v Náměšti nad Oslavou, během kterého sehrajeme tamtéž i dvě utkání. To první z nich příští středu od 10:30 proti druholigovému Táborsku.

• Highlights ŠTK Šamorín - 1.SC Znojmo 6:2, 30.6.202 | přehrát