Proti Slovácku se nám utkání výsledkově nezdařilo

Proti Slovácku se nám utkání výsledkově nezdařilo R a k v i c e - Třetí přípravné utkání proti Slovácku bylo zatím výsledkově nejméně povedené, přičemž výsledek mohl být daleko příznivější. Soupeř ale dokázal využít našich chyb, my naopak nezužitkovali některé dobré šance. Přesto Slovácko zvítězilo zaslouženě. Na úvodní branku Kerbra ještě odpověděl Bronislav Stáňa, pak už ale střílel jen celek z Uherského Hradiště a připsal si výhru 4:1.

příprava Rakvice, středa 29.6.2016
1.FC Slovácko (Uherské Hradiště) - 1.SC Znojmo FK  4:1  (2:1)
Branky: 13. Stáňa – 10. Kerbr, 30. Biolek, 53. Zajíc, 86. Diviš
ŽK: 71. Ťok
Rozhodčí: Vostřejš
1.FC Slovácko (Uherské Hradiště): 1. pol. Daněk – Šimko, Rada, Břečka, Chyla – Šumulikoski – Biolek, Havlík, Kalouda, Kerbr – Koné (27. Zajíc) 2. pol. Daněk – Mareš, Hofmann (55. Šimko), Hlúpik, Diviš, Ťok, Daníček, Sadílek, Zajíc, Košút, Reinberk
1.SC Znojmo FK: 1. pol. Brza – Vavřík, Mezlík, Odehnal, Chereda, Nepožitek, Stáňa, Elšík, Garčic, R. Demeter, Ledecký 2. pol. Doleček – Javůrek, Svozil, Yilmaz, Kirschner, Helísek, Petrovský, Demeter, Njire, Urbančok, Holub

Do utkání někteří hráči nenastoupili a měli naplánovaný individuální trénink - Cihlář, Šumbera, Pokorný, Bogner Nehyba a Pelán. První poločas jsme začali aktivně a v první desetiminutovce nepouštěli Slovácko ke hře. Byl to však soupeř, který se v desáté minutě dostal do vedení. Na zadní tyči si naběhl na centr Milan Kerbr a skluzem umístil míč do sítě. Naše odpověd však byla velice rychlá. O tři minuty později šel na brankáře sám Bronislav Stáňa a se zakončením si poradil.

Postupem času však začalo Slovácko přebírat iniciativu a dokázalo vítězit v soubojích, z toho také pramenila převaha, která vyústila v druhý gól soupeře. V 30. minutě se za obranu dostal Matěj Biolek a střelou do protipohybu nedal brankáři Brzovi šanci. Přesto jsme se ještě do přestávky mohli dočkat vyrovnání. Slibně vypadala Stáňova střela, obrovskou možnost jsme pak zahodili při brejku tři na jednoho, který jsme nevyřešili vůbec dobře a ani se nedostali do zakončení.

Se změněnou jedenáctkou jsme do druhého dějství vstoupili skvělým sólem Stijepa Njireho, jenž obešel tři hráče a následně předložil do střelecké možnosti Honzovi Javůrkovi. Proti jeho pokusu se brankář výborně blýskl. Slovácko ale bohužel skórovalo z ničeho nic. Gólman Jirka Doleček neudržel centr z pravé strany a míč do brány doklepl Tomáš Zajíc.

I přes inkasovaný gól jsme hráli solidní part a tlačili se dopředu. Náš podařený úsek završil v 61. minutě Yilmaz, ale v dobré šanci těsně minul. Po této možnosti začal soupeř vyrovnávat hru, postupně nás přehrával a byl i nebezpečný. Sadílek mířil pod břevno, Jirka Doleček předvedl dobrý zákrok a dal zapomenout na předchozí zaváhání. A nezůstalo jen u tohoto zásahu. V 75. zlikvidoval Dolík i tutovku Zajíce a v 83. minutě čaroval i při doslova tisíci procentní možnosti stejného hráče. Přesto se Slovácko branky dočkalo. Zdálo se, že soupeř fauloval, hra ale pokračovala dál a na konečných 4:1 dal Jaroslav Diviš.