Prohra s Jihlavou 1:2 na Tipsport Cupu

Ve třetím duelu jsme prohráli s druholigovým rivalem těsně 1:2 (1:1) a zůstáváme v tabulce skupiny D na posledním šestém místě.

Tipsport Cup, neděle 15.1.2012
FC Vysočina Jihlava - 1.SC Znojmo FK  2:1  (1:1)
2.Kliment,83.Karlík - 12.Zifčák
FC Vysočina Jihlava: I. půle: Uvarenko - Veselý, Komárek, Tlustý, Šilinger - Gabriel, Velický, T.Kučera, Kliment - Mešanović, Sedláček. II. půle: Uvarenko – Karlík, Halama, Kolařík, Gavrić – Matejov, Fadrný, T.Kučera, Kliment – Mešanović, Tecl.
1.SC Znojmo FK: Doleček - Hříbek (45.Cihlář), Hnaníček, Odehnal, Švarc - Zifčák(45.Kruhut), Bula(45.Trnovec), Podzemský(60.Le Minh), Demeter (60.Mudra) - Aleksa(45.Rolinc), Mandula (60.Juhaňák)

Hned po sobotním utkání s 1.FC Slovácko, jsme v době po "nedělním obědě" nastoupili ke třetímu zápasu TIPSPORT Cupu. Dnešním soupeřem nám bylo mužstvo z naší 2.ligy - FC Vysočina Jihlava. Do utkání jsme nastoupili v kombinované sestavě. Někteří hráči dostali volno - Yonov,Šmahaj, Hrubý, jiní nenastoupili pro menší či větší zdravotní potíže - Mička, Lukáš,Sukup, Okleštěk, Avdič. Naopak po návratu z Viktorie Plzeň se zapojil Jiří Zifčák a odehrál 1.poločas.

Trenéři v zápase také vyzkoušeli na místě stopera Josefa Hnaníčka a nutno dodat, že hrál, na pro něm nezvyklém místě, velmi dobře. Bohužel zápas pro nás nezačal zrovna nejlépe. Hned ve 2.min zahrávali jihlavští rohový kop, na centr nejvýše vyskočil Kliment a nedal Dolečkovi šanci 0:1. Zpět do zápasu nám pomohla hrubka Komárka, který před vlastním pokutovým uzemím přišel o míč, Mandula přesným centrem našel Jiřího Zifčáka a ten ukázal, že si z Plzně dovezl krom zážitků i "vagon" sebevědomí a z voleje nedal Uvarenkovi nejmenší šanci. I v průběhu prvních 45.min z něj obránce Veselý byl místy nešťastný a po jeho dalších dvou průnicích, se skóre neměnilo, jen díky výborným zákrokům Uvarenka. Na druhé straně nezaostával ani Doleček a v šancích naopak on vychytal hráče Jihlavy. Poločas tak skončil 1:1

Ve druhém poločase trenéři provedli na obou stranách několik změn, ale i tak, byly opět vidět šance na obou stranách. Naši největší měl za stavu 1:1 Rolinc, kdy si vyměnil míč s Juhaňákem, ale z "penalty" netrefil branku. Pak nás poškodil pomezní rozhodčí, kdy nádhernou přihrávku za obranu nechal bezpovšimnutí v ofsajdu stojící Juhaňák, ze zadu si naběhl Švarc, ale v momentě, kdy by šel sám na branku, pomezní rozhodčí neuvěřitelně odmával a hlavní následně odpískal ofsajd!!!! Šance Jihlavy naa druhé straně vychytal spolehlivě chytající Doleček. V 83 min. bohužel opět zasáhl do hry rozhodčí Mojžíš, se kterým nemáme dobré zkušenosti ani ze zápasů 2.ligy. Jednoznačně u těla nastřelenou ruku Odehnala odpískal jako nedovolené hraní rukou a Karlík z 18m trefil naprosto přesně. Dolečkovi nedal šanci na zákrok - 1:2. Ještě v 88.min jsme mohli vyrovnat, ale Uvarenko střelu Rolince s námahou na čáře vyrazil před sebe a naši hráči se k dorážce bohužel nedostali.

Již ve středu se utkáme v dalším zápase se Zbrojovkou Brno. Příští týden, také dojde k zeštíhlení kádru a trenéři již pomalu začnou skládat tu "správnou" sestavu pro jaro.