Po finálové výhře nad Budějovicemi vítězi Perleťového poháru 2015!

Po finálové výhře nad Budějovicemi vítězi Perleťového poháru 2015! Ž i r o v n i c e - Poprvé v historii se nám povedlo zvítězit na prestižním turnaji v Žirovnici a získat Perleťový pohár. Ve finále jsme porazili České Budějovice. O osudu utkání rozhodla jediná branka, kterou již ve třetí minutě vstřelil z pokutového kopu Rostislav Šamánek. V kolonce vítězů u roku 2015 tak bude již navždy uvedeno 1.SC Znojmo FK.

Turnaj Žirovnice, sobota 4.7.2015
SK Dynamo České Budějovice - 1.SC Znojmo FK  0:1  (0:1)
Branky: 3. Šamánek (pen.)
Rozhodčí: Hájek – Pfeifer, Jahoda
SK Dynamo České Budějovice: Hajdušek – Dvořák, Novák, Havel, Jenne – Lima, Funda (31. Hála) – Wermke, M. Held, Kadula – Rodrigues.
1.SC Znojmo FK: Juran – Helísek, Zezula (31. Celik), Maršálek (31. Pokorný), (36. Zezula), Levai – Serenkov, Nehyba, Gebert – Kostorek, Lapeš (31. Yilmaz), Šamánek.

Na turnaj jsme dorazili s dvěma jedenáctkami. Do finále proti Českým Budějovicím tak nastoupila jiná sestava než v semifinále proti Zlínu. A úvod se nám opravdu vyvedl. Ve třetí minutě fauoval Novák ve vápně Lapeše a pokutový kop proměnil Rostislav Šamánek. Byl to tedy opravdu dobrý vklad do budoucích minut. Připomínáme, že finále se hrálo na 2x30 minut. V samotném závěru první části mohl zvýšit náš náskok po uvolnění Kostorka Serenkov. Jeho střela z první prosvištěla jen těsně vedle tyče.

Na druhé straně pak musel zasahovat brankář Juran proti tutovce Wermkeho. Gólman, který je ve Znojmě na zkoušce z Blanska, byl hlavní postavou i ve druhém poločase. Nejprve ale nadchnul svým sólem Helísek, jenž prošel kolem tři hráčů, ale následné zakončení Geberta šlo nad. Poté už přišly šance Budějovic a zákroky Jurana. Ten se vytáhl hlavně v 59. minutě, kdy lapil jedovku opět Wermkeho.