Piták úřadoval, juniorka proti silné sestavě Slavie neměla nárok

Piták úřadoval, juniorka proti silné sestavě Slavie neměla nárok P r a h a / Z n o j m o - Když se v Juniorské lize v sestavě objeví velezkušený hráč s reprezentačními zkušenostmi, vždy to signalizuje pro soupeře velký problém. Zvláště pak, když jde o Karla Pitáka. Právě on posílil juniorku Slavie v utkání s našim týmem. Kvalita doplněná ještě o další dva hráče A-týmu byl na hřišti znát a naše mladá sestavě těžko mohla takovéto síle čelit. Pražané nakonec zvítězili 4:0, ve dvou brankách měl prsty Piták a jednu sám vstřelil.

20. (Vladivostocká), pondělí 24.11.2014
SK Slavia Praha-fotbal - 1.SC Znojmo FK  4:0  (1:0)
Branky: 2. Zámečník, 55. Piták, 76. Diop, 81. Mysliveček
ŽK: 60. Bogner
Rozhodčí: Šimáček - Melichar, Koval
SK Slavia Praha-fotbal: Ilizi - Sokol, Hrazdílek (c) (50. Hradzdílek), Z. Hříbek, Celik - Le Minh, Slavík, Vala - Bogner (74. Šálek), Kirschner, Lama.
1.SC Znojmo FK: Hrubeš – Moglich (46. Kuchta), Bejbl, Souček, Peterka (78. Brož), Hrubý, Piták, Salašovič (46. Mysliveček), Diop, Fialka (c), Zámečník (86. Pelikán)

Slavia na nás vyrukovala se silnou sestavou. V jejímž základě se objevili hned tři hráči A-týmu - Hrubeš, Hrubý a Piták. A právě Karel Piták byl tím, který převážil misky vah na domácí stranu. Velezkušený záložník neomylně dirigoval hru Slavie a není tedy divu, že měl soupeř od začátku utkání navrch.

Už ve 12. minutě vymyslel Piták skvělou kolmici na Jakuba Zámečníka, který se ve své pozici nemýlil. A vzápětí mohlo být ještě hůře, Peterka však naštěstí trefil tyč. Naše mladá sestava se dostávala k ohrožení branky soupeře jen horko těžko. přesto nebyl v 16. minutě Vala daleko od vyrovnání. Převaha ale byla stále na straně Pražanů, kteří však pálili šance. Piták místo zakončení ještě volil přihrávku a ve 40. minutě bravurně zastavil Součkovu hlavičku po rohovém kopu brankář Ilizi.

Do druhé půle jsme vstoupili agresivně, ovšem naděje na rychlé vyrovnání netrvala dlouho. V 55. minutě se dostal k míči Karel Piták a ve skluzu poslal míč přesně do šibenice. Slavistický hráč tak jasně ukázal, že svou kvalitou a zkušenostmi logicky daleko převyšuje juniorskou soutěž.

S tímto faktem jsem se jen těžko mohli měřit a Pražané si tři body bez větších potíží pohlídali. V 76. minutě ještě vedení navýšili, když se znovu ukázal Piták. Jeho bombu Ilizi vytěsnil, na dorážku Dame Diopa ale nestačil. Bohužel to ale nebyl konec. Další z členů slavistického A-týmu, Hrubý, zpětnou přihrávkou našel Františka Myslivečka a ten pečetil na konečných 4:0.