Páteční gólový galavečer! Drtivou výhru proti Chrudimi režíroval Kunca

Páteční gólový galavečer! Drtivou výhru proti Chrudimi režíroval Kunca První jarní výhra přišla hned ve druhém kole. Znojemští fotbalisté odplatili MFK Chrudim výsledek z podzimní části ligy, když v pátek večer smetli nováčka soutěže 6:1. Hlavní zásluhu na vysokém skóre měl Dominik Kunca, který vstřelil tři góly a další připravil z rohu. Minimálně do sobotního odpoledne se naši hráči dostali na dvanáctou příčku.

18.kolo F:NL, pátek 8.3.2019
1.SC Znojmo FK - MFK Chrudim  6:1  (2:1)
Branky: 8.Mastík (vla.), 37.Machalík, 55., 64. a 75.Kunca (pen.), 85.Avdić – 21.Froněk
ŽK: 25.Dramé, 63.Kunca, 64.Beganović, 85.Lacko (na lavičce) – 12.Vašulín, 58.Kesner, 70.Drahoš
Rozhodčí: Váňa Jan - Vitner Miloš, Poživil Jaroslav
Delegáti: Liba Miroslav, Tandler Michal
1.SC Znojmo FK: Buček (C) – Avdić, Dramé, Maksić, Cihlář – Šmehyl, Kučera (49.Harmon), Machalík, Mudra – Beganović (68.Cheredea), Kunca (88.Hlůže)
MFK Chrudim: Mrázek – Drahoš, Řezníček (68.Hlavsa), Mastík (68.Dostálek), Vencl – Kesner, Sixta, Langr (C) – Froněk, Vašulín (81.Kopecký), Rybička
Počet diváků: 450

František Šturma musel v základní sestavě provést dvě změny. Kvůli červené kartě proti FC Vysočině Jihlavě se utkání nemohl zúčastnit Igor Cukovič, pro čtyři žluté karty stál David Helísek. Stejná záležitost do nominace nedostala ani Jakuba Teplého. Na místo Cukoviče a Helíska se od první minuty představili Filip Maksič a Šimon Šmehyl.

První nebezpečnou situaci zápasu měli na svědomí hosté. Sixta ze standardní situace vyzkoušel pozornost Bučka, znojemský brankář s mírnými obtížemi vyrazil na roh. V osmé minutě se otevřelo skóre. Znojmo podniklo velmi rychlý přechod do útoku, na jehož konci byla vlastní branka Lukáše Mastíka - 1:0! Chrudim nepolevila, a naopak v jednadvacáté minutě vyrovnala, TOMÁŠ FRONĚK parádně zamířil přímý kop k tyči - 1:1. Po půl hodině se hosté mohli dostat k vedení, znojemské hráče však podržela dobře postavená tyč. A tak se radovali domácí fotbalisté. Další přímou akci na bránu završil DAVID MACHALÍK, hráč na hostování z FC Slovácka obdržel povedenou přihrávku od Dženise Beganoviče - 2:1. Dvě minuty před koncem prvního poločasu se výborně blýskl Antonín Buček, který na brankové čáře zneškodnil střelu Vašulína. Následnou dorážku hostujícího výběru obětavě zastavil Jakub Kučera.

Právě Kučera zkraje druhého poločasu musel opustit hřiště, na jehož místo se ve Znojmě poprvé dostal Van-Dave Harmon. A útočník z Libérie byl hodně vidět. Ještě před tím však začal úřadovat DOMINIK KUNCA. Nedávno sedmadvacetiletý fotbalista v pětapadesáté minutě do běhu získal skvělý míč, chvíli poté udělal kličku brankáři, aby zvýšil skóre - 3:1. Za osm minut později svoji rychlost uplatnil Harmon, který v tváři v tváři Mrázkovi neuspěl. Chytře si však počkal na KUNCU a ten udeřil podruhé - 4:1. Znovu to byla dvojice Harmon, Kunca, která připravila pátou branku Znojma. Prvně jmenovaný po efektní kličce byl faulovaný ve vápně Chrudimi a Dominik Kunca dokonal hattrick - 5:1. Na ten navázal ještě Muamer Avidč, znojemský stoper se po rohu Kuncy uvolnil v šestnáctce soupeře a stanovil tak konečný stav - 6:1.

František Šturma, trenér 1.SC Znojmo FK: „Nelíbil se mi první poločas, nebyl jsem s ním spokojený. Druhý poločas byl už podle našich představ, jak bychom chtěli hrát. Dali jsme rychlé branky a dá se říci, že jsme soupeře již k ničemu nepustili. Od stavu 3:1 jsme na hřišti dominovali a užívali si zápas."

Hostující trenér se přes příslib hodnocení nakonec k zápasu na náš mikrofon odmítl vyjádřit.

• 18.kolo 1.SC Znojmo FK - MFK Chrudim 6:1 8.3.2019 | přehrát