Všechno pochází z tréninku, vrací se Beganovič k asistencím

Všechno pochází z tréninku, vrací se Beganovič k asistencím Z N O J M O - Nemalou zásluhu měl na páteční výhře také Dženis Beganovič. Fotbalista z Bosny a Hercegoviny byl u druhé a třetí branky Znojma, především jeho asistence na Dominika Kuncu stála za to. Beganovič se po úspěšném duelu s MFK Chrudim ohlédl nejen za samotným zápasem.

„Věděli jsme, že to bude těžké utkání. Po prvním poločase něco proběhlo v kabině a ve druhé půli jsme to tak na hřišti udělali, z čehož pramení jednoznačný výsledek,“ zhodnotil Beganovič utkání, ve kterém se tzv. hrálo „o šest bodů“.

Oba celky se totiž před utkáním nacházely v tíživé situaci. Znojmo okupovalo třináctou příčku se ziskem šestnácti bodů, Chrudimi patřila čtrnáctá pozice, z níž se na svého protivníka dívala s dvoubodovým odstupem.

Po pátečním večeru je už rozdíl mezi mužstvy pětibodový. Výrazně k tomu pomohl právě dvaadvacetiletý hráč, který asistoval u branek Davida Machalíka a Dominika Kuncy. „Všechno pochází z tréninku. Pracujeme na tom celý týden, což se přeneslo také do zápasu,“ vzpomínal na gólové situace.

Zatímco u první branky působil jako hrotový hráč, po odstoupení Jakuba Kučery se stáhl do středu hřiště. „Pro mě je to asi stejné. Možná se trochu lépe cítím v záložní řadě, ale bez problémů dokážu zahrát na obou pozicích,“ prohodil ke své univerzálnosti.

Dženis Beganovič proti Chrudimi opouštěl hrací plochu v osmašedesáté minutě, v té chvíli Znojmo vedlo 3:1. „Měl jsem mírné problémy se zády. Doufám, že to není nic vážného, a že budu moci nastoupit v příštích zápasech,“ dodal.