Nečekaná výhra z Opavy!!

Nečekaná výhra z Opavy!! Z n o j m o / O p a v a - Po domácí výhře nad Sezimovým Ústím navázali naši hráči na šňůrku výher druhý korálek. Nutno říct, že překvapivý, neboť si jej vezou z horké půdy Opavy - do té doby druhého týmu tabulky před více jak dvěma tisíci diváky. A to i bez zraněného Milana Pacandy... V dalším kole ve šlágru kola budeme ze šestého místa hostit FK Bohemians Praha, který si dělí o 1.místo! I náš tým se dělí o 1.místo, a to v tabulce pravdy!!!

7.k.2.liga, sobota 17.9.2011
Slezský fotbalový club Opava - 1.SC Znojmo FK  0:1  (0:1)
Branky: 24.Vašíček
ŽK: 37.Křeček, 90+2.Čáp - 47.Zifčák, 78.Trnovec, 84.Okleštěk, 90.Yonov
Rozhodčí: Orel - Kovařík, Tacina
Slezský fotbalový club Opava: Blaha - Pomp (80.Neubert), Vyskočil, Riška, Čáp, Cigánek, Radzinevičius (46.Halaška), Křeček, Sedláček (65.Schaffartzik), Partyš, Mrázek
1.SC Znojmo FK: Hrubý - Yonov, Mička, Trnovec, Zifčák (60.Lukáš), Sukup, Okleštěk, Lacko (90.Podzemský), Vašíček (71.Krhut), Hříbek, Hnaníček
Počet diváků: 2225

Moravským týmům třetí zářijová sobota nebyla výsledkově příliš nakloněna. Zlín prohrál v Karviné. Zbrojovka jen remizovala s Třincem. Čest tak zachraňovalo možná pro někoho trochu překvapivě Znojmo. Kdo ale jihomoravský tým podrobně sleduje ví, že znojemští fotbalisté dokáží potrápit kohokoliv a úvod soutěže je zastihl v dobré formě. Proti sobě však měli Opavu, která na tom byla ještě lépe a donedávna vévodila druholigové tabulce. A ze slezského města se budou vozit opravdu těžce, o to více je cennější dnešní výhra. Ale pojďme už k samotnému utkání.

Hosté nastupovali do zápasu oslabeni o Milana Pacandu, to je ovšem nikterak nezlomilo. Domácí byli samozřejmě od úvodu před vlastními fanoušky aktivní, ale s veškerými nešvary si brankář Hrubý i s pomocí kompatkní obrany poradil. Poté, co si svého soupeře Znojmo změřilo, nemilosrdně udeřilo. Ve 24. minutě mířil dlouhý nákop do vápna na Václava Vašíčka. Znojemský šutér nebyl nikým atakovaný a tak měl čas zamířit ke zvdálenější tyči a potom již slavit svůj čtvrtý letošní gól v lize - 0:1. V tu chvíli ještě možná netušil, že jeho trefa bude mít cenu zlata i tří bodů.

Opava našla recept na dobře bránící znojemskou obranu až v 31. minutě. Mrázek si ve vápně obhodil svého strážce, kdo však čekal gólovou trefu, ten mohl být zklamán. Opavský útočník totiž ani nezamířil mezi tři tyče a přestřelil. Hosté kontrovali o tři minuty později. Roman Hříbek si řekl, že to zkusí a také to zkusil. Jeho krásnou dalekonosnou ránu brankář Blaha jen vyrazil k nohám Zifčáka, ten si však v zakončení počínal stejně jak předtím Mrázek.

Znojmo dokázalo vedení udržet do konce poločasu a to byla hodně důležitá záležitost. Do druhé půle sice vkročili Jihomoravané žlutou kartou, jenž se vykoledoval Zifčák. V 58. minutě ale mohli přidat pojistku. Vašíček si poradil s obranou, jenže proti byl gólman Blaha. Takřka vzápětí pak zahodil na druhé straně vyloženou šanci Mrázek. Síť sice konečně rozvlnil, ale jen boční. Poslední nadějnou možnost na vyrovnání měli Slezané v 73. minutě, ovšem Vyskočil zamířil hlavou pouze nad břevno. To bylo ze strany Opavy vše a domácí fanoušci byli z výkonu svých miláčků značně rozladěni. Ale jak se říká, každý den není posvícení a letos bude druhá liga mimořádně vyrovnaná.

Další minuty už patřily jen Znojmu. skóre si však hosté nevylepšili. Okleštěk minul bránu jen o milimetry. A Hnaníček napálil svým pokusem z dvaceti metrů jen tyč. Jihomoravané i přesto posbírali tři body a jediným negativem byly ještě žluté karty pro Trnovce, Oklešťka a Yonova, jinak to byl den bez mráčku.

V tabulce tak Znojmo poskočilo opět výše a nyní je šesté o skóre před Karvinou. A co ví, jen dva body za prvním místem. V dalším kole tak půjde bez nadsázky a samotný vrchol tabulky. Znojemští totiž přivítají první Bohemians Praha. S dnešním výsledkem z Opavy tak skvělé lákadlo na příští sobotu.

Josef Mazura (Opava): Znojmo se po vstřelené brance zatáhlo, bránilo v deseti lidech a my jsme nebyli schopni nic kloudného vymyslet. Nehráli jsme dobře, chyběl nám pohyb a důraz. Škoda, že nám nevyšla žádná standardka. Znojmo dnes předvedlo dobrý výkon a vyhrálo zaslouženě. (zdroj: sfc.cz)

Bohumil Smrček (Znojmo): Body z Opavy jsou velmi cenné, tady moc týmu vyhrávat nebude. Navázali jsme na výkon ze zápasu proti Sezimově Ústí. Našim hráčům nemohu nic vytknout. (zdroj: sfc.cz)