Na závěr přípravy bezbranková remíza s béčkem Sigmy Olomouc. Do sestavy se však vrátil Avdič

Na závěr přípravy bezbranková remíza s béčkem Sigmy Olomouc. Do sestavy se však vrátil Avdič Čtyři zápasy bez porážky v řadě. S takovou bilancí půjdou znojemští fotbalisté do nového ročníku MSFL, která startuje již následující pátek. V generálce proti SK Sigmě Olomouc B naši hráči podruhé za sebou neinkasovali branku, zároveň však nenavázali na gólový apetit proti „béčku“ FC Zbrojovky Brno B. Páteční duel tak skončil remízou 0:0.

přípr. MS Znojmo vHP, pátek 26.7.2019
1.SC Znojmo FK - SK Sigma Olomouc B  0:0  (0:0)
1.SC Znojmo FK: Jícha (46.Koukal) - Garčic, Pacula, Avdić, Artur - Malár, Moravec (75.Mikáč), Kolařík (60.Kolařík), Okleštěk - Doublette (77.Krula), Kvych (24.Martínek)
SK Sigma Olomouc B: Trefil - Diblik, Zima, David, Kerbr, Baďuka, Grygar, Spáčil, Langer, Hála, Tandir

Generálka na MSFL se odehrála s patnáctiminutovým zpožděním, příčinou byl pozdní příjezd jednoho z rozhodčích. V té době se na utkání již připravoval Muamer Avdič, který se vrátil z testů ze zahraničí. Trenérská dvojice Milan Volf, Leoš Kalvoda se do zápasu znovu rozhodla nasadit Kenny Doubletteho, Tomáše Oklešťka nebo Milana Moravce.

Úvodní chvíle patřily znojemskému týmu. Již po pěti minutách se ukázal Doublette, jehož střela minula vzdálenější tyč. Po téměř čtvrt hodině hry se ozvali také hosté, Milan Kerbr pokusem z dálky netrefil naši branku. Do poloviny první části zápasu se dvakrát o slovo přihlásili znojemští, hlavička Artura Yanaty, ani přímý kop Oklešťka ovšem gólem neskončili. Ve čtyřiadvacáté minutě se ke všemu zranil Oleh Kvych, kvůli natrženému obočí ho nahradil Patrik Martínek. V závěrečné patnáctiminutovce úvodního poločasu se Doublette opět nedokázal trefit ke vzdálenější tyči, neprosadili se také Michal Garčic nebo Martínek.

Ve druhé půli se v bráně Znojma neobjevil Filip Jícha, nahradil ho Jiří Koukal. Mladý brankář se již v sedmačtyřicáté minutě pořádně zapotil, spoluhráč Garčic hlavou trefil tyč vlastní brány, následně hosté přestřelili. „B-tým“ Olomouce byl ve druhé půli nebezpečnější, což poznal také Koukal, který po hodině utkání musel reflexivně zasahovat na brankové čáře. Závěr střetnutí patřil Olomouci, celek z Hané ve dvaaosmdesáté minutě trefil břevno, dvě minuty před koncem se neujal ani přímý kop za šestnáctkou domácích.

Již další pátek se bude hrát o body. Od šesti hodin večer na domácím trávníku přivítáme výběr FC Velkého Meziříčí, o dva týdny později se ve třetím kole znovu střetneme proti SK Sigmě Olomouc B.

Milan Volf, trenér 1.SC Znojmo FK: "Dneska už se dalo na naši hru dívat. Hráli jsme opravdu fotbal, kdy jsme drželi míč, nepůjčili jsme jej nějakou dobu soupeři oproti předešlým utkáním, kdy jsme je po získání téměř ihned ztratili. Je vidět, že se zlepšujeme a Tomáš Okleštěk a Muamar Avdič tomu dali nějaký řád a naše hra jde nahoru."