FC Fastav Zlín BFK BlanskoSK UničovFC Velké MeziříčíSK Hanácká Slavia KroměřížFK Frýdek-MístekSK Sigma Olomouc BČeský SK Uherský Brod, spolekFC Viktoria Otrokovice, spolekFC Hlučín1. FC Slovácko BFC Baník Ostrava BFC Slovan Rosice1.SC Znojmo FKFC Dolní BenešovFK mládeže Vysočina JihlavaFC VratimovSFK Vrchovina (Nové Město na Moravě)

Na úvod zimní přípravy jsme v rámci Tipsport ligy podlehli Sigmě Olomouc

Na úvod zimní přípravy jsme v rámci Tipsport ligy podlehli Sigmě Olomouc Z n o j m o - První utkání v zimní přípravě má za sebou náš tým. V rámci Tisport ligy jsme podlehli Sigmě Olomouc 2:4. I přes prohru to byl však solidní výkon. Lepší řešení některých situací nás mohlo přiblížit remíze. Do vedení nás dostal již v 15. minutě Serenkov, ovšem Sigmě se povedlo ještě do přestávky výsledek otočit. V druhé půli jsme ještě stihli utkání zdramatizovat Stehlík, na body to ale nestačilo.

Tipsport liga, středa 13.1.2016
SK Sigma Olomouc - 1.SC Znojmo FK  4:2  (2:1)
Branky: 15. Serenkov, 71. Stehlík – 24. Moulis, 34. Chorý, 56. Malec, 84. Malec
SK Sigma Olomouc: 1.pol: Buchta – Štěpán, Rode, Radaković, Falta – Zahradníček, P. Ševčík, Šindelář, Houska, Moulis – Chorý
2.pol: Buchta – Hála, Rajnoch, Štěrba, Vepřek – Šindelář, Plšek – Yunis, Petr, Navrátil – Malec
1.SC Znojmo FK: 1.pol: Doleček – Serenkov, Mezlík, Pokorný, Stáňa, Helísek, Njire, Hříbek, Ulimbaševs, Urbanec (c), Žondra
2.pol: Konvalina – Zezula, Vavřík, Šumbera, Nepožitek, Stehlík (c), Kolařík, Alaca, Odehnal, Bělíček, Ledecký

Oba týmy nasadily do obou poločasů rozdílné jedenáctky. Sigma byla v úvodním dějství aktivnějším týmem. Na šance ale výraznější převahu neměla. Naopak, skóre utkání jsme otevřeli jako první my, byť první šanci utkání měla Sigma. Po rohovém kopu v 15. minutě jsme dostali Olomouc pod tlak. K míči se dostal na hranici vápna Jevgenij Serenkov a trefil se přesně k tyči. Mohlo to vypadat ještě lépe. Ulimbaševs však poslal centr v malém vápně jen těsně vedle tyče.

Poté se otěží ujala Sigma. Ve 24. minutě sice ještě zlikvidoval šanci Olomouce dobrým zákrokem Doleček, na dorážku Pavla Moulise už byl ale krátký. O deset minut později pak využil stejný hráč chyby našeho týmu v rozehrávce a neservíroval míč před prázdnou bránu Tomáši Chorému. Následně domácí vyprodukovali rychlý brejk, který skončil střelou z hranice vápna nad bránou. První půli pak zakončil obstřel Stáni, jenž šel metr od pravé tyče.

Jak už bylo v úvodu zmíněno, do druhé půle vlétla nová jedenáctka, stejné to bylo i na straně Sigmy. Na hrotu se pohybovala naše nová útočná posila Jindřich Stehlík, jenž se v utkání rozhodně neztratil, ale k tomu později. Začátek druhého dějství pro nás nezačal optimálně. Nejprve sice musel Buchta likvidovat střelu Kolaříka, v 56. minutě však vystřelil dvoubrankový náskok svému týmu Tomáš Malec. Pak přišly naše chvíle. Zvláště duo Šumbera - Ledecký dělala domácím za podpory Kolaříka a Nepožitka problémy. Není tedy divu, že tato dvojice byla u našeho druhého gólu. Šumbera našel přesným pasem na pravém křídle Ledeckého, který vysunul Vavříka. Ten pak servíroval Jindřichu Stehlíkovi před prázdnou bránu.

Náš tým cítil šanci na vyrovnání a měl jen kousek k tomu, aby dokončil některé nadějné akce. Ve velké šanci se zjevil opět Stehlík, ale pálil těsně vedle. Těsně mimo skončil i technický pokus Ledeckého. Sigma však prokazovala svoji prvoligovou kvalitu a výhru si nenechala vzít. Definitivní pojistku jí dal svým druhým gólem v 84. minutě Tomáš Malec. Náš mladý brankář Jakub Konvalina navíc musel třikrát velice dobře zasahovat, proti velkým šancím soupeře.

Radim Kučera (Znojmo): První zápas, těžký zápas, ale Sigma je také v náročné fázi přípravy. Apeloval jsem na kluky, aby hráli v maximálním tempu, což dodrželi. Sigmě jsme byli dobrým soupeřem, udělali jsme některé individuální chyby, které možná pramenily z nekoncetrace a soupeř toho využil. Olomouc vyhrála zaslouženě, měla více šancí. Ale i my měli dobré možnosti, které jsme však neproměnili.