FC Slovácko BFC Odra PetřkoviceMěstský FK VyškovSK Hanácká Slavia KroměřížSK UničovMFK Frýdek-MístekFC HlučínFC Viktoria Otrokovice, spolekFC Baník Ostrava BČeský SK Uherský Brod, spolekFC Slovan RosiceFC Velké MeziříčíSFK Vrchovina (Nové Město na Moravě)SK Sigma Olomouc BFC Fastav Zlín B1.SC Znojmo FKFC Dolní BenešovFC Vysočina Jihlava B

Juniorka oslavila návrat do Husových sadů výhrou nad Budějovicemi

Z n o j m o - Juniorka se po více jak roce vrátila na stadion do Husových sadů a návrat oslavila stylově. Nad Českými Budějovicemi zvítězila 1:0, když se v první půli trefil náš nejlepší střelec Kubilay Yilmaz. V druhém dějství se nám povedlo dobře rozehraný zápas dovést do úspěšného konce. Třemi body jsme poskočili na šestnácté místo tabulky.

19. (Husovy sady), pondělí 17.11.2014
1.SC Znojmo FK - SK Dynamo České Budějovice  1:0  (1:0)
Branky: 13. Yilmaz
ŽK: 51. Kovačić – 31. Podraský
Rozhodčí: Boček - Lakomý, Dorušák
1.SC Znojmo FK: Ilizi - Vala, Hrazdílek (c), Z. Hříbek, Celik - Nehyba (72. Janák), Le Minh, Kovačić - Bogner, Kirschner, Yilmaz (89. Šálek).
SK Dynamo České Budějovice: Fryšták – Podraský, Tomášek, Koreš, J. Held, Horák (46. Pasecký), Čadek, Schertler, Volešák, Vít (74. Janoch), Krejčí (63. Mácha)

Zapomenout na venkovní prohru ve Varnsdorfu, i to byl jeden z úkolů Znojma v domácím utkání proti Českým Budějovicím. Nutno říct, že se ho od začátku dařilo plnit velice solidně. V desáté minutě měl brankář Fryšták první práci, když musel vyrážet jedovku Kovačiće. O tři minuty později už ale lovil míč ze sítě. Kirschner byl na pravém křídle uvolněn chytrou přihrávkou a neméně přesným pasem pak našel u vzdálenější tyče úplně volného Kubilaye Yilmaze, který měl snadnou práci.

O chvíli později mohl Yilmaz skóre ještě navýšit. V samostatném úniku ale nebyl tentokrát v zakončení tak precizní. Pak o sobě začali dávat vědět i hosté. Ve 26. minutě musel po rohovém kopu míč odvracet z brankové čáry Bogner a v závěru poločasu zahodil svoji velkou tutovku Koreš.

Na začátku dějství druhého sice dokázalo Dynamo vyvinout alespoň trochu větší tlak, výsledkem však byla pouze nepřesná střela Schetlera a tutovka, kterou Mácha napálil přímo do slovenského brankáře Iliziho, který je ve Znojmě na zkoušce.

Jihomoravané poté hru vyrovnali a byli to oni, kdo mohli o výsledku definitivně rozhodnout. Kovačićovu střelu po zpětné přihrávce však bravurně zlikvidoval Fryšták a dvakrát si poradil i s Bognerem. Jako třešničku na dort si pak schoval zákrok proti přímému kopu Kirschnera, jehož střela mířila pod břevno.

Petar Aleksijević: Byl to dobrý kolektivní výkon, kluci si sáhli na dno sil. První poločas byl z naší strany kvalitnější, v tom druhém nás Budějovice v úvodu zatlačily i díky svým zkušeným hráčům. Měli jsme i štěstí. Na druhou stranu je třeba dodat, že v druhé půli jsme měli tři tutové šance.