Juniorka oslavila návrat do Husových sadů výhrou nad Budějovicemi

Z n o j m o - Juniorka se po více jak roce vrátila na stadion do Husových sadů a návrat oslavila stylově. Nad Českými Budějovicemi zvítězila 1:0, když se v první půli trefil náš nejlepší střelec Kubilay Yilmaz. V druhém dějství se nám povedlo dobře rozehraný zápas dovést do úspěšného konce. Třemi body jsme poskočili na šestnácté místo tabulky.

19. (Husovy sady), pondělí 17.11.2014
1.SC Znojmo FK - SK Dynamo České Budějovice  1:0  (1:0)
Branky: 13. Yilmaz
ŽK: 51. Kovačić – 31. Podraský
Rozhodčí: Boček - Lakomý, Dorušák
1.SC Znojmo FK: Ilizi - Vala, Hrazdílek (c), Z. Hříbek, Celik - Nehyba (72. Janák), Le Minh, Kovačić - Bogner, Kirschner, Yilmaz (89. Šálek).
SK Dynamo České Budějovice: Fryšták – Podraský, Tomášek, Koreš, J. Held, Horák (46. Pasecký), Čadek, Schertler, Volešák, Vít (74. Janoch), Krejčí (63. Mácha)

Zapomenout na venkovní prohru ve Varnsdorfu, i to byl jeden z úkolů Znojma v domácím utkání proti Českým Budějovicím. Nutno říct, že se ho od začátku dařilo plnit velice solidně. V desáté minutě měl brankář Fryšták první práci, když musel vyrážet jedovku Kovačiće. O tři minuty později už ale lovil míč ze sítě. Kirschner byl na pravém křídle uvolněn chytrou přihrávkou a neméně přesným pasem pak našel u vzdálenější tyče úplně volného Kubilaye Yilmaze, který měl snadnou práci.

O chvíli později mohl Yilmaz skóre ještě navýšit. V samostatném úniku ale nebyl tentokrát v zakončení tak precizní. Pak o sobě začali dávat vědět i hosté. Ve 26. minutě musel po rohovém kopu míč odvracet z brankové čáry Bogner a v závěru poločasu zahodil svoji velkou tutovku Koreš.

Na začátku dějství druhého sice dokázalo Dynamo vyvinout alespoň trochu větší tlak, výsledkem však byla pouze nepřesná střela Schetlera a tutovka, kterou Mácha napálil přímo do slovenského brankáře Iliziho, který je ve Znojmě na zkoušce.

Jihomoravané poté hru vyrovnali a byli to oni, kdo mohli o výsledku definitivně rozhodnout. Kovačićovu střelu po zpětné přihrávce však bravurně zlikvidoval Fryšták a dvakrát si poradil i s Bognerem. Jako třešničku na dort si pak schoval zákrok proti přímému kopu Kirschnera, jehož střela mířila pod břevno.

Petar Aleksijević: Byl to dobrý kolektivní výkon, kluci si sáhli na dno sil. První poločas byl z naší strany kvalitnější, v tom druhém nás Budějovice v úvodu zatlačily i díky svým zkušeným hráčům. Měli jsme i štěstí. Na druhou stranu je třeba dodat, že v druhé půli jsme měli tři tutové šance.

• Jun.liga 19.k. 1. SC Znojmo FK - Č.Budějovice 1:0 | přehrát