SK Hanácká Slavia KroměřížFC Zlínsko, spolekFK Třinec1.SC Znojmo FKSK UničovMFK Karviná BFC HlučínFK HodonínFK Frýdek-MístekFC Zlín BTJ Start BrnoFC Slovan Rosice1.FC Slovácko B (Uherské Hradiště)FK BlanskoČeský SK Uherský Brod, spolekFC Zbrojovka Brno BFC StráníTJ Union Hlubina

Jihlavské prokletí trvá. Chmurné počasí, chmurný výsledek

Jihlavské prokletí trvá. Chmurné počasí, chmurný výsledek J i h l a v a - Jen málo destinací bychom hledali, kde se nám dlouhodobě nedaří. Jihlava v této kategorii jasně vede. Zvláště na hlavním stadionu z toho byly vždy nehezké prohry. Nejinak tomu bylo bohužel i nyní. Domácí v přípravném utkání zvítězili ve velmi sychravém počasí vysoko 6:2. První dějství bylo i přes vedení soupeře s přivřeným okem vyrovnané, v druhé už měla Jihlava velkou řadu šancí.

přípr., pátek 1.9.2017
FC Vysočina Jihlava - 1.SC Znojmo FK  6:2  (3:0)
Branky: 2. Fulnek, 16. Zoubele, 26. Dvořák, 56. Popovič, 62. Mišůn, 68. Daníček – 73. a 74. Šamánek
Rozhodčí:
FC Vysočina Jihlava: Soukup - Keresteš, Krejčí, Popović, Vaculík (c), Daníček, Pecháček, Zoubele, Fulnek, Rosa, Dvořák
Náhradníci: Smejkal, Záviška, Dujmovič, Mišůn, P. Demeter, Nový, Marcin, Kolář, Urblík
1.SC Znojmo FK: Veselý (46. Koukal) - Pospíšil, Malár, Mezlík (60. Mešaninov), Chereda - Machuča (c) - Hladík, Njire, Urbančok, Štrombach (60. Javůrek) - Teplý (60. Šamánek)

Trenér Balcárek udělal v naší sestavě oproti minulému mistrovskému utkání hned osm změn. Utkání začalo poměrně svižně, už v úvodu se řítil do dobrého protiútoku Štrombach, k zakončení se však neodhodlal. To na druhé straně vzápětí zahřmělo. Jakub Fulnek trefil míč v pokutovém území přesně k tyči. I v následujících minutách se hrál poměrně otevřený fotbal. Vyrovnání mohl zařídit Machuča, který se po rohovém kopu dostal k odraženému míči. Loptu však napálil vysoko nad bránu.

To Jihlavští rohový kop v 16. minutě zužitkovali. V chumlu před bránou ukázal nejvíce pohotovosti Lukáš Zoubele a zvýšil na 2:0. Přesto mohla být situace veselejší, jenže Teplý jen těsně nedosáhl v pokutovém území na pas Štrombacha a projel se po vydatně zkrápěném trávníku. Ostatně teplota rozhodně nebyla příjemná a oproti počasí minulých dnů šla razantně dolů. Dolů šla také naše nálada ve 26. minutě. Chereda neodehrál míč, jak by chtěl a zradil ho i trávník. Pavel Dvořák měl tak otevřenou cestu k bráně, kterou využil.

Na začátku druhé půle dal o sobě dvakrát vědět střídající Matuš Marcin. Poprvé jej ale v cestě za gólem zastavila obrana, podruhé ho vychytal Koukal. Ten se vytáhl i proti dalekonosné střele Nového. V 56. minutě už ale kapituloval. Pozapomněli jsme se v útoku, čehož Jihlava dokázala využít. Marin Popović svedl zakončení náramně chytrým lobem. A ani nadále to nebyla příliš veselá písnička, to když zvyšoval na 5:0 hlavou Michal Mišůn.

Alespoň kosmeticky mohl upravit skóre Šamánek, jihlavský gólman ho však vychytal a na druhé straně přidal už šestý gól Vysočiny Nikolas Daníček. Zkorigovat hrozivé skóre se nám tak povedlo až z pokutového kopu, který proměnil Rosťa Šamánek a vzápětí přidal i druhý gól, když zužitkoval náběh na přední tyč. V závěrečných minutách se ještě vystřídaly šance na obou stranách. Hladík například orazítkoval břevno, na které míč vytáhl brankář.

Asistent trenéra Miroslav Paul (Znojmo): Vzhledem k reprezentační pauze jsme chtěli dát nějakou minutáž i hráčům, kteří toho neměli v mistrovských utkáních tolik odehráno. Proto byla sestava volena takto. Hráči měli možnost proti kvalitnímu prvoligovému soupeři ukázat, že do sestavy patří. My jsme to tam s trenérem trochu postrádali a můžeme říct, že jsme byli lehce zklamaní z přístupu některých hráčů. Co se týče samotného utkání, takřka většina gólů přišla po nedůrazu a neochotě hráčů podstupovat osobní souboje.