Tomáš Pospíšil po prohře s Jihlavou: Nezvládli jsme začátek, proti takovému týmu se pak hraje špatně

Tomáš Pospíšil po prohře s Jihlavou: Nezvládli jsme začátek, proti takovému týmu se pak hraje špatně Z n o j m o - V reprezentační pauze jsme měli naplánován přípravný zápas v Jihlavě. Čekal nás tedy tým, proti kterému se nám dlouhodobě nedaří. A nedařilo se ani tentokrát. Utkání hodnotil obránce Tomáš Pospíšil, který viděl důvod špatného výsledku i v nevydařeném začátku zápasu. Soupeř totiž skóroval už ve druhé minutě. Náš rozhovor ale nebyl jen o zmíněném přípravném duelu. Celý A-tým totiž ve středu vyrazil na vodu, a tak jsme si krátce povídali i o této akci.

Příprava s Jihlavou, asi to nebyl nejen vzhledem výsledku příjemný zápas. Sychravé počasí, déšť, teplota spadla asi o deset stupňů...
Co se týče mě, tak není na škodu, když trochu sprchne, pro hráče je to lepší. Navíc při utkání už tolik nepršelo. Bohužel, utkání jsme nezvládli, špatně jsme do něj vstoupili. Dvě chyby, v šestnácté minutě 2:0, to se potom hraje špatně. Navíc proti týmu, který má kvalitu a hraje první ligu.

První půle skončila 3:0 pro Jihlavu, ale neřekl bych, že byla dominantní, spíše hodně efektivní...
Měla tři šance, dala tři góly. O tom fotbal je. Myslím si, že v první půli jsme nehráli moc dobře ani dopředu. Vypadalo to sice, že máme míč na kopačkách, ale nebyli jsme nějak extra nebezpeční.

Ve druhém dějství mi přišlo, že se až moc ženeme do ofenzivy a zapomínáme na obranu?
Myslím si, že už nám i docházely trochu síly. Většina našich hráčů hrála celý zápas, Jihlava třeba na krajích hráče obměnila. Bylo to vidět například i na Javorovi (Honza Javůrek pozn. red.), který přišel v průběhu utkání a naši hru oživil. Jihlavské kraje začaly více útočit a jelikož jsme chtěli s nepříznivým skóre něco udělat, nezbývalo tolik sil na bránění.

Pojďme teď k jinému tématu. Ve středu sjížděl tým řeku Dyji. Jak sis užil kanoe?
Super. Dřív jsem jezdil také na vodu, v rámci teambuildingu jsem to zažil i v jiných klubech. Myslím si, že to je jen dobře. Kolektiv je spolu trochu déle, je to sranda, je to něco nového. Samozřejmě ten, kdo to neumí, tak je terčem vtípků. (s úsměvem) Svůj účel tato akce rozhodně splnila.

Kdo byl největším terčem vtípků?
Určitě posádka Štrombi, Frankie (David Štrombach, Franta Malár pozn. red.). (smích)

Kdo byl tvým parťákem, a kdo byl "kapitánem" lodě?
Parťákem byl Arťom (Arťom Mešaninov pozn. red.). Zprvu jsem vedl loď já, pak si to chtěl Arťom taky zkusit, tak jsme se prohodili. Jelikož jsme ale měli po pěti minutách ztrátu tři sta metrů, tak jsme to zase prohodili nazpět. (s úsměvem)