SK Hanácká Slavia KroměřížFC Zlínsko, spolekFK Třinec1.SC Znojmo FKSK UničovMFK Karviná BFC HlučínFK HodonínFK Frýdek-MístekFC Zlín BTJ Start BrnoFC Slovan Rosice1.FC Slovácko B (Uherské Hradiště)FK BlanskoČeský SK Uherský Brod, spolekFC Zbrojovka Brno BFC StráníTJ Union Hlubina

Jasná výhra proti divizní Hlubině

Jasná výhra proti divizní Hlubině První naše střetnutí v novém roce 2023 ve druhý den 1.kola prezidentských voleb skončilo jasným vítězstvím proti klubu z hlavního města moravskoslezského kraje, kterým byl Union Hlubina ze čtvrté nejvyšší soutěže, kde je po podzimu na 6.místě jen s šestibodovým mankem na vedoucí Opavu B.

přípr. (Vyškov), sobota 14.1.2023
1.SC Znojmo FK - TJ Union Hlubina  6:1  (4:0)
Branky: 17. a 55.Malcolm, 38.Lukčo, 41.Kilibarda, 43.Putu, 73.Žiga - 59.?
1.SC Znojmo FK: Franko Skugor (46.Hamza Tomáš) - Baaloul Ahmed (62.Kartišovs Aleksandrs), Olawoyin Smith, Slobodan Ivanović, Aleksandar Trajković - Tawiah Ezekiel (85.Dima Muratou), Lukčo Lukáš, Bartůněk Pavel - Kilibarda Marko (57.Žiga Marko), Putu David, Onawelo Malcolm (62.Pálfi Filip)
Trenér Daniel Janakovič

Na umělé trávě ve Vyškově jsme se již v 17.min. ujali vedení. Po rohovém kopu a prodloužení hlavou Ivanoviçem vstřelil prvni branku Malcolm 1:0. V další šanci se ve 32.min. objevil Kilibarda a to sám před brankářem. Přehodil ovšem nejen jej ale žel i branku. O osm minut později už jsme vedli o dvě branky. Lukčo po přihrávce Putu do prázdné branky 2:0. Za další tři minuty už to bylo tříbrankové vedení. Kilibarda po rohovém kopu z voleje se radoval ze skore 3:0. A to ještě nebylo do poločasu vše. Dvě minuty před přestávkou Putu ve vápně prostřelil brankáře - 4:0.

Po přestávce se do branky postavil náš mladý odchovanec Tomáš Hamza a jeho spoluhráči postupně přidávali další branky. V 55.minutě Malcolm po samostatném úniku zvýšil už na 5:0. O dvě minuty později nastoupil Žiga a hned se ocitl v šanci, ale přehodil brankáře i branku. "Potrestáni" jsme za neproměněnou příležitost byli hned v následující minutě, kdy se divizní klub z Ostravy prosadil po rychlém protiútoku - 5:1. V 67.min. se Putu po narážečce od Žigy zjevil v šanci, ale neproměnil. Krátce nato v 73.min. jsme se mohli radovat pošesté. Po kolmé přihrávcey od Kartišovse prostřelil Žiga brankáře 6:1. V 76.min. se ukázal i brankář Hamza, který chytil nebezpečnou střelu po odraženém balónu z rohu. Ještě v 90.min. se mezi střelce mohl hlavou zapsat Dima, ale na malém vápně se trefil hlavou vedle branky.

Jednu z našich branek můžete vidět zde:

Příští sobotu v 10:15 budeme na Uherskohradištsku hosty 1.FC Slovácko B, se kterým budeme hrát v Kunovicích.

Daniel Janakovič, trenér 1.SC Znojmo FK: "Celý týden jsem pracoval se spoustou nových hráčů, kteří jsou na zkoušce. Zaměřili jsme se na organizaci, fyzickou a taktickou práci. Náš dnešní soupeř byl silný a hrál rychle. Takže jsem se rozhodl hrát takhle a v poločase jsme vedli 4:0. Ve 2.poločase jsme ještě přidali 2 góly, ale dostali 1 gól s jednou chybou koncentrace. S postupem času jsme byli spokojeni a chceme být lepší v tvorbě hry. Těším se, až brzy využijeme i Matheuse Gonçalvese.

• 1.SC Znojmo FK - TJ Union Hlubina 6:1 | přehrát