Jarní spanilá pouť pokračuje! Třetí zápas, třetí výhra, druhá s nulou! Michal Suchý oba góly!

Jarní spanilá pouť pokračuje! Třetí zápas, třetí výhra, druhá s nulou! Michal Suchý oba góly! Důležitý zápas v boji o setrvání v MSFL jsme vyhráli, posunuli se v tabulce opět o jedno místo výš na 15.pozici a na 7.místo nám zbývá už jen pouhých 5 bodů. V sobotu přivítáme čtvrté Rosice!

20.kolo MSFL, neděle 19.3.2023
MFK Vítkovice - 1.SC Znojmo FK  0:2  (0:2)
Branky: 36. a 44.Suchý
ŽK: 43.Bystřičan (VIT)
Rozhodčí: Vojtěch Dedek – Zbyněk Proske, Matěj Dudek
Delegát: Pavel Sedláček
MFK Vítkovice: Murin – Burgo, Aririerisim, Vadnov, Stanimirovič, Zogata, Richtár (K) (76.Repa), Krela (32.Tamajka), Bystřičan, Vrbka (57.Zouhar), Chylek (57.Raab)
Trenér: Radim Plaskura
1.SC Znojmo FK: Škugor – Trajkovič, Bartůněk, Ivanović (K), Pragr, Outtara Dao (87.Baaloul), Kilibarda (46.Pálfi), Suchý, Ledecký (68.Kartišovs), De Vasconcelos, Putu (46.Lukčo (76.Gomes De Gouveia))
Trenér: Rui José Capela Batista
Počet diváků: 130

Duel se nakonec nehrál v Markvartovicích, ale na umělé trávě Vista v Ostravě. Povrch ale nebylo to, co dělalo před zápasem mírné vrásky. V týdnu bylo nemocných hned několik lidí a nebyla jistota, že se oslabení organismu neprojeví na výkonech v zápase. I byť třeba teoretické obavy byly nakonec liché.

Naši hráči nastoupili celí v bílém jen se znakem klubu na prsou. Ze začátku zápasu se hrálo spíše ve středu hřiště, ale hned v 9.minutě se Putu pokusil ohrozit domácí branku, ale domácí gólman Murín byl nachystaný. Domácí Vítkovice byly povětšinou zalezlí na vlastní polovině a našim hráčům se nedařilo jejich obranu překombinovat. Pomáhalo, když se domácí při pokusu o útok otevřeli v obraně a do větších mezer jsme mohli nabíhat. K prvnímu gólu ale nakonec vedla až standardní situace. Prosadili jsme se ve 36.minutě po rohovém kopu, na který nejvíce naskočil MICHAL SUCHÝ a otevřel skóre - 0:1. A do poločasu nezůstalo jen u jednoho gólu. Další standardka pomohla. Z ní byl z poloviny domácí části hřiště míč přetažen, navrácen do středu vápna, kde si opět nejvýše naskočil MICHAL SUCHÝ a bokem k brance umístil míč přesně k zadní tyčce - 0:2.

Do druhého poločasu jsme vystřídali a zejména Filip Pálfi byl na levé straně velmi agilní. Domácí fandové toužili, aby jejich fotbalisté dali alespoň jednu branku, ke které byli asi nejblíže v 79.minutě, ale těsně netrefili branku. K tomu jim nepomohlo ani čtyřminutové nastavení, a tak na jaře jsou stále bez bodu, bez vstřelené branky a beznadejně poslední.

Naopak naši hráči jsou v tabulce jara na 2.místě za Kroměříží - oba týmy všechny 3 duely na jaře vyhrály. My se skóre 6:1 a celkově jsme na 15.místě a po dalším kole, kdy přivítáme od 15:00 v sobotu Rosice, se můžeme vyrovnanou tabulkou opět posunout. Přijďte nás povzbudit!