JUN: Po skvělém výkonu proti Liberci sladká odměna!

JUN: Po skvělém výkonu proti Liberci sladká odměna! Z n o j m o - Náš juniorský tým si v Šatově na dvanáctý tým tabulky pořádně vyšlápl. Góly proti Liberci jsme si rozdělili rovnoměrně do obou poločasů. Po první půli jsem vedli 2:0, což byl dobrý základ do zbývajících minut. Na hřišti jsme kralovali skvělým kolektivním výkonem podpořenými výbornými zákroky Jakuba Konvaliny. Ten mohl být stejně jako celý tým po výhře 4:0 nad míru spokojený.

13. (Šatov), pondělí 6.10.2014
1.SC Znojmo FK - FC Slovan Liberec  4:0  (2:0)
Branky: 4. Vala, 20. Lama, 54. Keles, 70. Yilmaz
ŽK: 89. Bouška
Rozhodčí: Jan Váňa – Petr Blažej, Josef Černý.
1.SC Znojmo FK: Konvalina – Honz (87. Dobrovolný), J. Pokorný (C), Hrazdílek, Šálek – Keles, Le Minh – Vala (56. Nehyba), Yilmaz, Lama (84. Landšperský) – Kirschner (82. Z. Hříbek)
FC Slovan Liberec: Kubát – Taye, L. Pokorný, Vojtěšek (46. Vojtěšek), Vinicius, Drobílek, Tabeira, Machuča, Ondráček (C) (57. Bouška), Kaiser (65. Janošík), Henzl (70. Polívka)

Do utkání vstoupilo Znojmo opravdu skvěle. Už ve čtvrté se totiž z bezprostřední dorážky prosadil Petr Vala a hned od začátku zápasu zajistil domácímu týmu klid. Liberec se dlouho nemohl dostat do hry, první vlaštovkou byla šance Kaisera. Jeho rána ke vzdálenější tyči ale bránu o chlup minula. Svěřenci trenéra Aleksijeviće byli nadále daleko živějším týmem, a tak nebylo divu, že skóre ve 20. minutě narostlo. Michel Sebastien Lama si navedl míč podél velkého vápna, a pak nádherně obstřelil brankáře.

Hosté se však nevzdávali a měli několik nadějných situací. Konvalina musel řešit nebezpečné centry a v 25. minutě vyškrábl míč, který už málem končil v síti dobrým reflexem na roh. Jeho brankářský kolega na druhé straně pak předvedl také dobrý zákrok proti střele Kirschnera. Největší tutovku však spálil Slovan, ve 36. minutě Ondřejka před prázdnou bránou poslal míč nad.

Druhá půle začala možností Liberce, ale Konvalinu zastoupili na brankové čáře obránci. V 54. minutě se naopak potřetí rozvlnila liberecká síť. Byla to opět krásná střela. Eren Keles poslal míč ze střední vzdálenosti do šibenice. Napodobit ho mohl jeho spoluhráč Yilmaz, proti však bylo břevno. Kubilay Yilmaz si napravil chuť v 70. minutě, kdy po faulu na svoji osobu suverénně proměnil pokutový kop.

Ještě před čtvrtou znojemskou brankou ovšem čaroval brankář Konvalina. Proti parádní střele Machuče vytáhl naprosto excelentní zákrok. Svůj výkon pak korunoval v závěru utkání, kdy vychytal Liberci další tutovku.

Petar Aleksijević: Kluci si za výkon zaslouží pochvalu. Ukázalo se, jakou máme sílu, když je kádr takřka kompletní. Mohli jsme hrát, co jsme nacvičovali. Jsem za výhru velmi rád, vítězství nad Libercem v jakékoliv kategorii je krásná. Kluky chválím, ale samozřejmě je to pouze jedna výhra, nechceme z toho dělat vědu a dál pokračovat v práci.