I ve druhé přípravě smírně a s dobrým výkonem, remízu s Trnavou vystřelil v druhé půli Kuba Teplý

I ve druhé přípravě smírně a s dobrým výkonem, remízu s Trnavou vystřelil v druhé půli Kuba Teplý S e n e c - Druhé přípravné utkání nás zavedlo do slovenského Sence, kde byla naším protivníkem prvoligová Trnava. Celý zápas provázely nepříjemné podmínky v podobě sněžení, což se projevovalo především ve druhé půli. S Trnavou jsme navázali na dobrý výkon proti Jihlavě. Po prvním poločasu jsme sice prohrávali 0:2, když jsme nedokázali využít množství šancí, v dalším dějství se nám ale povedlo srovnat zásluhou dvou gólu Kuby Teplého.

příprava Senec, sobota 14.1.2017
FC Spartak Trnava - 1.SC Znojmo FK  2:2  (2:0)
Branky: 41. Janso, 45. Košťál – 70. Teplý, 80. Teplý
ŽK: 72. Svozil
Rozhodčí: Královič
FC Spartak Trnava: 1. poločas: Strapák – Kadlec, Dubec, Jansa, Košťál, Tóth, Godál, Oravec, Halilovič, Jirka, Greššák. 2. poločas: Vantruba – Čogley, Hladík, Horník, Luzin – Sloboda, Bello – Halilović, Mihálik, Gagnon – Dubec (81. Košťál).
1.SC Znojmo FK: 1. poločas: Konvalina – Helísek, Odehnal, Mezlík, Cihlář, Holub, Urbančok, Štrombach, Teplý, Yilmaz, Klíma. 2. poločas: Štěpanovský – Helísek, Odehnal, Svozil, Javůrek, Teplý, Motal, Nehyba, Bogner, Kirschner, Frimmel

Trenér Kučera postrádal pro zápas s Trnavou zraněné Cheredu, Njireho a Šamánka. Indisponován byl i hráč na zkoušku Atanasov a duo dorostenců Rapouch a Novák. Doleček s Nepožitkem pak měli individuální trénink doma ve Znojmě. Stejně jako v utkání s Jihlavou nasadil náš kouč do každého poločasu jinou jedenáctku. Celý zápas odehrálo akorát trio Odehnal, Helísek a Teplý.

V utkání byl favoritem slovenský prvoligista z Trnavy, ovšem opticky se utkání odvíjelo jiným směrem. První šanci měl sice Halilović, který hlavou zacílil naštěstí nad, pak už jsme začali hrozit my. V 11. minutě musel trnavský gólman vyrážet centr a Dominik Urbančok z dorážky trefil tyč. Mrzet nás následně mohlo několik nedohraných akcí. Ve 34. minutě jsme nadějný útok dohráli. Střelu Jirky Klímy však dokázal Strapák vytěsnit. Štěstí se neusmálo ani na Kubilaye Yilmaze, který po rohu hlavičkoval v dobré pozici nad.

A tak přišel trest, ve 41. minutě se kousek za vápnem napřáhl Oliver Janso a otevřel skóre. Srovnat sice mohl vzápětí opět Yilmaz, míč však po jeho hlavičce podruhé v zápase zastavila branková konstrukce. O chvíli později se řítil z úhlu na bránu Jirka Klíma, dokázal obejít brankáře, byl už však mimo střeleckou pozici a jeho následnou přihrávku do vápna gólman zlikvidoval. Nu a tak podruhé udeřil soupeř. Martin Košťál vystihl malou domů a pohodlně zvýšil na 2:0.

Druhý poločas tolik šancí nenabídl. Brankář Štěpanovský musel řešit tři střelu ze střední vzdálenosti trnavského celku, se všemi si poradil. To bylo od čtvrtého celku slovenské nejvyšší soutěže vše. My jsme naopak toužili po vyrovnání, a to nám přiblížil v 70. minutě Jakub Teplý, který svoji střelu po přihrávce Javůrka efektně otřel o tyč. Nová znojemská posila z Třince byla při chuti i nadále. V 80. minutě ho našel ve vápně centr, jež třiadvacetiletý hráč hlavou usměrnil do růžku.

V závěru sice ještě Trnava dokázala vyvinout tlak, k žádné šanci se však nedostala. Utkání tak skončilo v opravdu zimních podmínkách 2:2. Další utkání sehrajeme v rámci Tipsport ligy ve středu

Radim Kučera (Znojmo): V první půli jsme si vypracovali opravdu hodně šancí. I v poli jsme působili velice dobrým dojmem. Dokázali jsme proti kvalitnímu soupeři udržet míč a dobře kombinovat. Druhá věc je, že šance nedokážeme zužitkovat. Soupeř nám ukázal, jak se mají dávat góly. V druhé půli jsme soupeři prakticky nenabídli na těžkém terénu žádné šance a navíc dokázali vyrovnat. Na výsledky tolik nekoukám, ale líbí se mi hra, nasazení a to, jak kluci plní moje pokyny.