I druhé naše jarní utkání přineslo remízu, doma jsme se s Budějovicemi rozešli smírně

I druhé naše jarní utkání přineslo remízu, doma jsme se s Budějovicemi rozešli smírně Z n o j m o - I ve druhém jarním utkání jsme se dokázali v utkání jako první dostat do vedení a po první půli drželi proti Českým Budějovicím zásluhou gólu Honzy Javůrka vedení 1:0. Stejně jako v Opavě se nám však nadějný výsledek nepodařilo udržet a Benát srovnal v 65. minutě skóre na konečných 1:1.

18.k.FNL, pátek 10.3.2017
1.SC Znojmo FK - SK Dynamo České Budějovice  1:1  (1:0)
Branky: 38. Javůrek – 65. Benát
ŽK: 69. Urbančok – 85. Funda
Rozhodčí: Houdek – Kožár, Kubec
1.SC Znojmo FK: Doleček – Helísek, Svozil, Odehnal, Cihlář (C) – Teplý, Urbančok, Nepožitek (85. Motal), Javůrek – Klíma, Šamánek (77. Holub).
SK Dynamo České Budějovice: Křížek – Novák, Šourek, Benát (90. Hála), Klesa – Čavoš, Wermke (87. Vopat), Kladrubský, Pešek – Táborský, Funda.
Počet diváků: 872

Oproti minulému utkání v Opavě proběhla v naší základní sestavě jedna změna. Stoper Radek Mezlík nebyl stoprocentně fit a nahradil jej Jarda Svozil. Budějovice začaly utkání jinak než ve vzájemném utkání v podzimní části, aktivněji. V páté minutě chtěl chytrým lobem potrestat nepřesný výkop Dolečka Táborský, ale jeho pokus nebyl úspěšný. O šest minut později to byl opět stejný hráč, který se snažil skluzem usměrnit centr Wermkeho, naštěstí šel míč těsně vedle brány.

My jsme si první šanci nechali na šestnáctou minutu, kdy se dostal k ohrožení Křížka Urbančok. První ránu budějovický gólman lapil, druhá šla vedle. Hosté si sice následně žádnou větší šanci nevypracovali, ale jejich útoky byly ošemetné. Pomoci nám mohly standardky, po jednom z rohových kopů se vytvořil velký závar a nechybělo málo. A právě standardky nás nakonec dostlaly do náporu a soupeře jsme dokázali zatlačit a vytvořit si poziční převahu. Výsledkem byla vedoucí branka ve 38. minutě, kdy se z bezprostřední blízkosti prosadil Honza Javůrek.

Druhý poločas začal tlakem hostů, nejnebezpečnější hráč hostů Ivo Táborský orazítkoval v 53. minutě tyč. Úvodní nápor jsme přežili, bohužel jsme se ale bez inkasování neobešli. V 65. minutě se Dynamu povedla po pravém křídle krásná akce, na jejímž konci využil zpětnou přihrávku Petr Benát. Na gól soupeře jsme chtěli ihned odpovědět, ovšem chybělo nám v ofenzivě i kousek štěstí. Utkání tak sice bylo nadále otevřené, nicméně změnu skóre už nepřineslo.

Radim Kučera (Znojmo): Proti Budějovicím jsem věřil, že navážeme na dobrý výkon z Opavy a potvrdíme, že hrajeme doma. První poločas tomu napovídal, hráli jsem proti větru a v některých pasážích jsme působili lepším dojmem, vytvořili jsme si náskok. Myslel jsem si, že nám to ve druhé půli, kdy jsme hráli naopak po větru, bude hrát do karet. Nezachytili jsme však vstup do druhého dějství. O vyrovnání jsme si vyloženě koledovali, a také se tak stalo.