SK Hanácká Slavia KroměřížFC Zlínsko, spolekFK Třinec1.SC Znojmo FKSK UničovMFK Karviná BFC HlučínFK HodonínFK Frýdek-MístekFC Zlín BTJ Start BrnoFC Slovan Rosice1.FC Slovácko B (Uherské Hradiště)FK BlanskoČeský SK Uherský Brod, spolekFC Zbrojovka Brno BFC StráníTJ Union Hlubina

Heroický výkon přinesl cennou výhru nad Viktorií Žižkov

Heroický výkon přinesl cennou výhru nad Viktorií Žižkov Z n o j m o - Domácí zápas s Viktorií Žižkov přinesl pro diváky zajímavý fotbal a také správné fotbalové drama. To ale vůbec nemuselo přijít. Po vedení z první půle, které trefil Roman Hříbek, jsme měli dvě obrovské šance, jenž ale skórem 3:0 bohužel neskončily. Bylo z toho tedy drama až do konce, i Žižkov měl velké příležitosti, ve svém tlaku ale narážel na brankáře Iliziho. Hráči předvedli obrovské odhodlání až do závěrečného hvizdu a po něm si mohli vychutnat společnou radost se znojemskými fanoušky.

24.k. FNL, neděle 26.4.2015
1.SC Znojmo FK - FK Viktoria Žižkov  1:0  (1:0)
Branky: 36. Hříbek
ŽK: 39. Žondra, 87. Lapeš, 89. Cihlář – 27. Marek, 38. Voltr, 46. Hovorka
Rozhodčí: Jan Jílek - Zdeněk Arnošt, Lucie Ratajová
1.SC Znojmo FK: Ilizi – Dreksa, Cihlář, Okleštěk, Odehnal, Helísek (65. Stáňa), Lacko (c), Ledecký (70. Nepožitek), Hříbek, Svozil, Žondra (77. Lapeš).
FK Viktoria Žižkov: Holý – Podrazký (c) (54. Černý), Bazal, Marek, Súkenník, Folprecht, Souček, Karafiát, Hovorka, Bartošák (81. Kučaba), Voltr
Počet diváků: 620

Žižkov začal ve Znojmě aktivně a hned v první minutě si dokázal vypracovat dobrou příležitost, které ale chybělo zakončení. K tomu se dostal o deset minut později Marek, ale cílil těsně vedle. Žižkovský hráč byl vůbec největším smolařem zápasu, o pár chvil později totiž trefil tyč. Ta se ale rozezvučela i po naší první šanci. Okleštěk zahrál svůj přímý kop velice dobře, bohužel ho však zastavila vzdálenější tyč. Bylo to pro hosty varování - pozor jsme tady!

A také jsme byli. Vytvořili jsme si dobré momenty, kterým ale chyběl ten pověstný finální krok. Dočkali jsme se ho až v 36. minutě. Po rohovém kopu se míč odrazil v pokutovém území k Romanu Hříbkovi a ten poslal loptu nekompromisně do brány. Pro znojemského obránce to byl vůbec první gól v součtu FNL a první ligy. Do kontextu vyrovnané první půle pak mohlo zapadnout vyrovnání v samotném závěru první části. Smolař Marek ale těsně minul bránu.

Hned po deseti minutách druhého dějství mohlo být o zápasu definitivně rozhodnuto. Dostali jsme se totiž do dvou opravdu velkých šancí. Nejprve běžel Okleštěk sám na bránu a vybídl k trefě Žondru, ten však poloprázdnou bránu netrefil. Posléze to byl opět Okleštěk, který se dostal do úniku, tentokrát si však míč v nevhodný moment příliš předkopl.

Šance na pohodlné vedení jsme tak nevyužili a z utkání udělali drama. Žižkov totiž ucítil příležitost a začal se tlačit dopředu. V podstatě už v brzkých minutách vytáhli Pražané kartu vabank. Brankář Ilizi se tak musel ohánět. V 59. minutě zlikvidoval stoprocentní tutovku komu jinému, než Markovi a vytáhl se i proti střele z bezprostřední blízkosti o pár chvil později. Trio velkých šancí Žižkova pak zakončil Souček, který však svůj cíl o několik centimetrů minul.

Žižkovský risk samozřejmě vybízel k rychlým brejkům, těch jsme neměli málo, ovšem nedokázali jsme je dotáhnout do zdárného konce. Skóre mohl ještě změnit nastavený čas. Souček si však vylámal zuby na Ilizim a Oklešťkův lob skončil těsně nad břevnem. Suma sumárum výsledek 1:0 a další cenné vítězství nad silným soupeřem.

Ludevít Grmela: Velmi cenná výhra s nulou vzadu, musíme si uvědomit, jaký soupeř proti nám hrál. Bylo to vydřené vítězství. V první polovině byla hra vyrovnaná, ve druhé části druhé půle si Žižkov dokázal vypracovat tlak i dobré možnosti. Dát ale dvě velké šance v úvodu druhého dějství, tak žádný tlak nemusíme řešit a zápas jsme mohli v klidu dohrát.