Tomáš Cihlář po výhře: Žižkov potvrdil, že je to kvalitní tým

Tomáš Cihlář po výhře: Žižkov potvrdil, že je to kvalitní tým Z n o j m o - I v neděli proti Viktorii Žižkov bojoval tak, jak ho známe. Nezalekl se žádného souboje, schytal několik nepříjemných ran i faulů. Tomáš Cihlář odpracoval opravdu tradičně velké množství práce a po utkání mohl spokojeně hodnotit těsnou, ale velice cennou výhru. V pozápasovém rozhovoru přišla ale řeč například i na umělé osvětlení.

 
 
 

Tomáši, byla to proti Žižkovu vydřená výhra?
Věděli jsme, že Žižkov je kvalitní soupeř, což také prokázal. Řekli jsme si, že budeme hrát odzadu, protože se dalo předpokládat, že otevřou obranu. Měli jsme nějaké brejky, ale zahráli jsme je tragicky. Naštěstí to vyšlo.

Ty jsi toho tradičně spoustu naběhal a pendloval si po levém kraji nahoru dolů. Bylo to náročné utkání, hlavně v druhé půli, jak si na tom byl se silami?
Síly byly, i když samozřejmě postupem času ubývají. Žižkov hodně vysouval beky, takže jsme se museli trochu zatáhnout a chodit do zmíněných brejků, stojí to síly.

V čem byl Viktoria především v druhé půli silná?
Drželi míč po kontrolou a kombinačně na tom byli velice dobře, takže to pro nás bylo náročnější. Kdyby se nám na začátku druhé půle povedlo proměnit šance, bylo by to určitě lehčí. Takhle měla Viktorka stále nějakou naději a pořád se tlačila do útoku. Měla řadu standardek, centrů, stálo při nás i štěstí.

Na začátku druhé půle jsme měli dvě velké šance, v kterých se ocitl Tomáš Okleštěk a Libor Žondra. Kde byl zádrhel, proč to nevyšlo?
Oni to určitě vědí, každý to chce vždy zakončit co nejlépe. Bohužel se to nepovedlo, naštěstí nás to nestálo body.

Proti Žižkovu jsme se naštěstí vyhnuli smolným okamžikům, které nás potkávaly v minulých zápasech. V kombinaci s dobrými zákroky Luboše Iliziho a obětavou obranou to byl účinný koktejl...
Určitě nás Luboš podržel, měl tam výborné zákroky. Někdy pomohlo i zmíněné štěstí, byla tam tyč, nebo někdo od nás, který vykopával míč z brankové čáry. Ale myslím, že za ty předchozí zápasy už jsme to štěstí potřebovali.

Proti Žižkovu už se poprvé hrálo pod světly, byť ještě nebyly v provozu. Vnímáte nějako to, že se změnil reliéf stadionu?
Nějakým způsobem to vnímáme. Jestli se podaří hrávat domácí zápasy v pátek večer, už to bude jiná atmosféra. Přitáhne to lidi, doufejme, že to vyjde.

Dá už se říct, že po dvou výhrách už pro nás boj o záchranu není téma?
Jistého není nikdy nic, ale samozřejmě se dolů dívat nechceme. Nepatříme dolů, patříme do horní části tabulky a do konce ligy chceme uhrát co nejvíce bodů, to je jasné. Hrajeme za Znojmo i sami za sebe.

Příští zápas nás čeká Sokolov. Dlouhá cesta, bude se hrát dopoledne. Vidíš v tom nějaké negativa?
Myslím, že ne. Přizpůsobíme se tomu, abychom utkání odehráli co nejlépe. Jedeme si pro body.

 
 
 
 
Zápasový servis
Aktuálně
Z fóra
  • 1903: Nikdo sem nepůjde. Tunka neplatí a nedrží slovo. Ķaždej hráč ...
  • Mišák.z: Tak to vypadá na další sestup. My asi nemáme žádné ...
  • 1903: To se ti nesplní. Přes skandaly je zpět chorvat Goran, ...
  • JirC: Jak sem někdo může dát anketu, ve které je možnost, ...
  • robert.knebl: Tak sice tady bylo trochu ticho po pěšině, ale rád ...
  • mišák.z: Taktéž jsem to zaslechl,nechtěl jsem to psát protože nevím jestli ...
 
Copyright © 2009-2020 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin