Další skalp favorita! České Budějovice doma poprvé ztratily, výhra přišla v závěrečné čtvrthodince

Další skalp favorita! České Budějovice doma poprvé ztratily, výhra přišla v závěrečné čtvrthodince Č E S K É B U D Ě J O V I C E - Náš tým začíná nabírat formu! Po remíze ve Vlašimi a výhře nad Ústí nad Labem si vyšlápl také na třetí České Budějovice, které i díky čtvrté brance Honzy Mudry v ligové sezóně přehrál 2:1. Náš výběr se tak před derby se Zbrojovkou Brno posunul na desáté místo tabulky, jediný bod právě za největšího rivala.

10.kolo F:NL, neděle 30.9.2018
SK Dynamo České Budějovice - 1.SC Znojmo FK  1:2  (1:1)
Branky: 30.Ledecký – 12.Mudra, 81.Štrombach
ŽK: 33.Havelka, 82.Ledecký, 90+3.Grajciar – 71.Avdić, 78.Dramé, 90+4.Mudra
ČK: 37.Havelka (CEB) (po 2.ŽK)
Rozhodčí: Pechanec Ondřej - Melichar Vít, Vaňkát Zdeněk
Delegáti: Helebrant Luboš, Šotek Jan
SK Dynamo České Budějovice: Křížek – Kladrubský (C), L.Havel, P.Novák, Helešic (84.Táborský) – Javorek, Havelka – Wermke (83.Kovaľ), Grajciar, Mršić – Ledecký
1.SC Znojmo FK: Buček – Helísek, Dramé, Avdić, Cihlář (C) – Mudra, Kučera, Lacko, Štrombach (83.Krčík) – Ordoš (72.Ambrozek), Teplý (90+4.Malár)
Počet diváků: 1347

Vítězná sestava se nemění. Toho se v neděli odpoledne držel také náš trenér Leoš Kalvoda. Již ve čtvrté minutě se málem radoval z branky svých svěřenců, centr Davida Helíska skončil na břevně. Neuplynula ani čtvrt hodinka hry a naši hráči (včetně našich fanoušků, kteří vážili dlouhou cestu) slavili první gól! Po rychle akci sice brankář Křížek vyrazil střelu na břevno, Jan Mudra však dorazil míč do prázdné brány – 0:1! Domácí se hned snažili o vyrovnání, Ledecký hlavičkoval nad znojemskou svatyni a Grajciar nepřelstil Tondu Bučka. Přesně po půl hodině zápasu bylo již vyrovnáno, o což se postaral náš bývalý kanonýr David Ledecký, ten se po centru Klabrudského hlavou již nemýlil – 1:1! Ve zbytku poločasu se udála ještě jedna zásadní věc. Filip Havelka v rozmezí čtyř minut dvakrát zastavil rozvíjející útok našeho týmu, čímž si vysloužil červenou kartu.

Do druhé půle paradoxně lépe naskočili domácí, Mršič ani Grajciar se neprosadili. Aktivnějším celkem byly stále České Budějovice, v úvodní čtvrt hodince druhé půle dvakrát neúspěšně střílel Michal Ordoš. V šedesáté druhé minutě domácí chtěli kopat pokutový kop za faul Avdiče na Ledeckého, rozhodčí však zůstal klidný. Hra se následně vyrovnala, ani jeden z týmů výrazně nevyčníval. Devět minut před koncem základní hrací doby jsme se podruhé v zápase trefili! Tomáš Cihlář výborně utekl po levé straně hřiště, nachystal míč Davidu Štrombachovi a ten znovu uklízel do prázdné branky – 1:2! Třetí tým tabulky se snažil o vyrovnání, ke vstřelení branky mu ale nepomohl ani Zdeněk Křížek ve vápně našeho celku. Pro ten se jednalo o sedmý bod z posledních třech duelů, zároveň se nám podařilo vsítit stejný počet branek.

Výhra a tři body jsou tou nejlepší pozvánkou na páteční derby!

Trenér SK Dynamo České Budějovice David Horejš: „Někdy je fotbal nespravedlivý. Do zápasu jsme dobře vstoupili. I když soupeř šel do vedení, tak jsme zaslouženě vyrovnali. Pak nám utkání zkomplikovalo vyloučení Filipa Havelky. Ale i v deseti jsme byli lepším celkem, měli jsme šance. Mrzí nás hlavně možnost Mršiče. Ale kluci utkání odmakali, hráli na hranici možností, ale bohužel tentokrát bez bodového zisku. Je to první zaváhání doma, které musíme odčinit venku.“

Trenér 1.SC Znojmo FK Leoš Kalvoda: „Čekal nás hodně těžký soupeř. Budějovice mají kvalitní mužstvo a první liga by tady slušela. Nicméně my jsme vytěžili z minima maximum. Góly jsme vstřelili vždy ve chvíli, kdy jsme neměli víc ze hry. Dynamo i v deseti nás hodně zlobilo, bylo silnější na míči. Pro nás jsou tři body hodně cenné. Své hráče musím pochválit za bojovnost.“