Čtyřgólová tříbodová úspěšná odveta v Blansku - "i s úroky"

Čtyřgólová tříbodová úspěšná odveta v Blansku - Se změnou času ze zimního na letní přišla i změna v bodovém přísunu na naše jarní konto. Díky čtyřem brankám během první půle si odvážíme tři body a nechali jsme zapomenout na vzájemný zápas loni na podzim!

Delegát: Zahradníček Jan
FK Blansko: Nešetřil – Šíp (46.Černý), Smrčka, Blažík, Štencl (71.Fiala) – Feik, Alexa – Machálek (63.Zúbek), Pecuch, Adamec (42.Todorič) – Tulajdan
1.SC Znojmo FK: Przybysz – Tkadlec, Papež, Hnaníček, Krakovčík – Russmann, Okleštěk (82.Prokeš), Holman, Glushach, Gonçalves (89.Piatov) – Kirschner (90+2.Kočík)
Počet diváků: 220

Na podzim jsme se ve vzájemném zápase u nás doma ve Znojmě ujali vedení, nakonec si ale po výhře 5:2 odvezli všechny tři body hosté ze severu jihomoravského kraje. Se snahou konečně vyhrát se vrhli naši borci do souboje s červenými, kteří měli ale první větší šanci. V 9.min. se po standardní situaci dostali ke střele, ale ta letěla nad. Asi ještě větší příležitost přišla chvíli později. Ve vápně si domácí přiťukli balón, jejich křížnou střelu se pokoušeli ještě tečovat, ale ta nakonec skončila těsně vedle. Na druhé straně ale vzápětí udeřilo a o hned dvakrát! Yehor Glushach si v naprosto pravý čas naběhl mezi domácí obránce a k tyči se nemýlil - 0:1! Hned minutu nato se naše modrobílé barvy mohly radovat znovu! Blanenský gólman vyrobil hrubku při rozehrávání, snažil se pak vše ještě napravit, ale proti umístěné střele Tomáše Oklešťka neměl šanci - 0:2! Pro zkušeného kapitána to byla už 9.branka v této sezoně. Druhý zkušený hráč v našem týmu si naopak zapsal svou první trefu po návratu do našeho dresu. Ve 26.min. Josef Hnaníček nádherně zatočil kulatý nesmysl nad domácí zeď a ten zaplul k bližší tyčce - 0:3! Ve 33.minutě vzplály emoce na hřišti i mimo něj po hraničním zákroku Adama Tkadlece. Sudí faul vyhodnotil za žlutou kartu, což se domácím divákům ani lavičce nelíbilo. Z ní své emoce nejvíce projevil domácí masér Malits, který dostal červenou kartu. Co se branek týče, přinesl první poločas ještě jednu a opět do domácí sítě. Ve 37.min. Filip Holman zachytil míč při nepřesné přihrávce domácích, neváhal a mířenou střelou překonal domácího gólmana - 0:4! Domácí mohli snížit ve 40.min., ale krásná střela jen olízla břevno. Do kabin se tak odcházelo se čtyřgólovým rozdílem, což už de facto rozhodovalo o vítězi.

Ve druhé půli už nakonec žádná branka nepadla, i když šance byly a hra měla rychlý spád. V 53.min. domácí beci znovu zaváhali a mohli inkasovat popáté! Další zaváhání domácí obrany, které málem znamenalo pátý gól! Brankář místo chycení balón jen vyrazil - následná střela však nebyla přesná. V 62.min. byl proti domácímu gólu jak náš gólman Bartosz Przybysz tak následně i praporek asistenta. Pak se náš brankář úspěšným zákrokem postaral o domácí roh. V závěru zápasu se domácí ještě snažili poskvrnit jeho čisté konto, ale to se jim nakonec nepodařilo ani jednou a vrátili jsme tak Blansku podzimní porážku i "s úroky".

Celý zápas můžete vidět zde:

Sestřih zápasu můžete vidět zde:

Další střetnutí MSFL sehrajeme v rámci 22.kola doma v pátek 1.dubna, kdy na Městském stadionu v Horním parku hostíme od 17:00 FC Fastav Zlín B. Přijďte nás povzbudit v cestě za další výhrou - první jarní domácí!

Sledujte náš YouTube kanál 1.SC Znojmo FK a přihlaste se k jeho odběru!

• FK Blansko : 1.SC Znojmo FK | přehrát
  • Robert Russmann po výhře 4:0 v Blansku | přehrát
  • Martin Krakovčík po výhře 4:0 v Blansku | přehrát