Čtvrtá (a jasná) výhra v řadě!

Čtvrtá (a jasná) výhra v řadě! Po třech vítězstvích za sebou se očekávalo, že navážeme na předchozí tříbodové zisky. I kvůli bodovým ziskům týmů v tabulce kolem nás ve včerejších zápasech jsme potřebovali porazit soupeře, který se nám jako poslední na domácím hřišti v této sezoně postavil, byť byl v pořadí MSFL o několik bodů a příček výše. A to se podařilo a před posledním duelem, který odehrajeme na půdě Sigmy Olomouc B jsme se v tabulce posunuli už na 12.pozici!

15.k. Fortuna MSFL, neděle 7.11.2021
1.SC Znojmo FK - Český SK Uherský Brod, spolek  4:1  (2:0)
Branky: 11. a 90+1.Moučka, 3.Gonçalves, 51.Štrombach (pen.) – 88.Michalec
ŽK: 7.Gonçalves – 24.Mančík, 50.Pavlíček, 73.Váňa
Rozhodčí: Silný Zdeněk - Vejtasa Simon, Slabý Jiří
Delegát: ing. Jan Zahradníček
1.SC Znojmo FK: Przybysz – Russmann, Okleštěk (C) (84.Torete), Štrombach (78.Traore), Glushach, Kočík, Gonçalves (88.Foltýn), Prokeš, Moučka, Krakovčík, Kirschner
Český SK Uherský Brod, spolek: Jícha – Pavlíček, Malenovský (85.Zámečník), Gettler (73.Lorenc), Mančík, Jaroněk (73.Kúdela), Josefík, Michalec, Vrága (C), Flasar, Váňa
Počet diváků: 220

V sestavě nakonec bez Martina Papeže, ale se všemi dalšími hráči kádru, jsme se opět zakousli do soupeře hned od začátku. Šance z 1.minuty sice ještě nevyšla, ale ve 3.minutě jsme už vedli 1:0 a byla to krásná branka! Po dlouhém autu z pravé strany se dostal míč k Matheusu Gonçalvesovi, který akrobaticky zakončil do branky exznojemského Filipa Jíchy!

I nadále nám patřilo hřiště. Už v 11.minutě jsme si mohli znovu zakřičet gól! Petr Kirschner běžel po pravé straně, u hranice velkého vápna udělal protihráči kličku a přihrál pod sebe na Davida Moučku, který tvrdou ranou rozvlnil síť podruhé v zápase - 2:0!

Ve 36.minutě jsme se dostali do další velké šance. Martinu Krakovčíkovi se nepovedla přihrávka na Tomáše Oklešťka, ale David Moučka vzápětí míč získal zpět a na kapitána přihrál. Ten zakončil jen malý kousek vedle pravé tyčky!

Nakonec se v závěru první půle mohli radovat i hosté. Michalcova střela šla ale vedle!

I druhý poločas pro nás začal parádně. Na konci 49.min. byl faulovaný Matheus Gonçalves ve vápně soupeře.

K penaltě se postavil náš nejlepší střelec týmu David Štrombach a svým devátým gólovým úspěchem v soutěži (dělí se o třetí místo v tabulce střelců MSFL) a nedal brankáři hostů šanci - 3:0!

O dvě minuty později jsme nejprve trefili hlavičkou břevno, ale byl pískán ofsajd. O minutu později pak hosty dokonce zachránila tyčka! Matheus Gonçalves se uvolnil ve vápně a nastřelil vzdálenější konstrukci braky!

V 71.minutě jsme mohli navýšit vedení, ale střela z úhlu přešla jen na druhou stranu hřiště.

V 78.min. se hosté dožadovali penalty, ale sudí zůstal ledově klidný.

V 82.minutě mohli hosté snížit. Michalec odcentroval na Váňu, který z velké blízkosti hlavou minul cíl.

Nakonec ale Bartosz Przybysz neudržel čisté konto. V 88.min. se hosté vydali na naší polovinu a po přihrávce z levé strany velkého vápna se k míči dostal nehlídaný Michalec, který doťukl míč do branky!

Poslední gólové slovo ale nakonec přeci jen měli naši fotbalisté. Petr Kirschner se vydal s míčem po pravé straně a následně odcentroval do vápna na Davida Moučku, který si míč zpracoval a tvrdou střelou doprostřed branky navýšil vedení na konečných 4:1!

Jak už jsme uvedli. Souhrn všech výsledků 15.kola a především naše 4.výhra v řadě nás posunula už na 12.pozici. Čeká nás už jen jeden podzimní zápas a to na půdě SK Sigma Olomouc B příští sobotu od 10:15. Po podzimu tak můžeme být v případě výhry dokonce na 11.místě, při nepříznivém vývoji všech zápasů by to bylo předposlední místo. Reálně bychom ale mohli přezimovat nejhůře na 14.pozici.