Červená karta, penalta a komplikace v boji o postup v podobě prohry s Táborskem

Červená karta, penalta a komplikace v boji o postup v podobě prohry s Táborskem S e z i m o v o Ú s t í - Velkou možnost dostat se do výhody v boji o postup jsme promarnili. Na hřišti Táborska se nám nepovedlo navázat na výkon z Varnsdorfa a prohráli jsme. V úvodu utkání jsme nedokázali využít naše šance, domácím se naopak náramně povedla standardka a museli jsme tak dohánět manko. V druhé půli nám cestu za vyrovnáním zkomplikovalo vyloučení Davida Ledeckého a také proměněná penalta Táborska. V oslabení už jsme stačili jen snížit zásluhou Patrika Bognera na konečných 1:2 z našeho pohledu.

26. kolo FNL, sobota 7.5.2016
FC Silon Táborsko - 1.SC Znojmo FK  2:1  (1:0)
Branky: 26.Presl, 71 Hanzlík (pen.) – 90. Bogner
ŽK: 55.Presl, 76.Linhart, 84.Běloušek – 19.Ledecký, 25.Odehnal
ČK: 65.Ledecký
Rozhodčí: Pechanec – Pospíšil, Melichar
FC Silon Táborsko: Toma – Cíferský, Běloušek, Mráz, Hanzlík – Nešický, Sladký, Ciku (87.Pilík), Traore (83.Kučera), Presl (72.Kočí) – Linhart
1.SC Znojmo FK: Veselý – Mezlík, Odehnal, Helísek, Svozil – Okleštěk, Weber (58.Šumbera), Nepožitek (86.Bogner), Stáňa (77.Njire) – Ledecký, Šamánek
Počet diváků: 427

Do utkání jsme museli nastoupit bez vykartovaného Libora Žondry a také dlouhodobě zraněného Kuby Pokorného. Do základu se naopak vrátil již uzdravený Radim Nepožitek. Domácí začali utkání svižněji a prakticky celý poločas hrozili hlavně ze standardních situací. První obrovskou šanci jsme však na kopačkách měli my. Konkrétně to byl Broňa Stáňa. Z bezprostřední blízkosti mu však míč sjel a skončil mimo bránu. Byla to škoda, protože pak přišla 26. minuta a skvěle zahraný rohový kop, po kterém se ke střele zpoza vápna dostal Antonín Presl. Nerozpakoval se a vymetl šibenici.

Vedoucí branka Jihočechů nás dostala do křeče a velice těžko jsme se prosazovali. Do přestávky však ještě dokázal vystrašit Presla Stáňa. Domácí brankář musel míč vytěsnit z pod břevna. Do kabin se tak šlo bohužel za příznivějšího stavu pro Táborsko.

Druhý poločas jsme samozřejmě chtěli s utkáním něco udělat. Nicméně naše kombinace končily velice rychle, naopak domácí vyráželi do rychlých brejků. Ty však končily špatnými řešeními, což bylo naše jediné štěstí. Situace se nám ještě více zkomplikovala v 65. minutě, kdy dostal David Ledecký druhou žlutou kartu. Zbytek utkání jsme tak dobývali domácí bránu v deseti, což bylo pochopitelně ještě složitější.

Aby toho nebylo málo, v 70. minutě byl nařízený pokutový kop, který následně nekompromisně proměnil Aleš Hanzlík. V těžké situaci už jsme se nezmohli na nějaký velký tlak, Jihočeši naopak byli při chuti. Přesto jsme dokázali utkání zdramatizovat. V samotném závěru se při svém debutu ve Fotbalové národní lize trefil Patrik Bogner. Vyrovnat už se nám ovšem nepovedlo. V boji o postup jsme tak ztratili cenné body a navíc také dalšího útočníka v podobě Davida Ledeckého.