Černá pětiminutovka rozhodla o prohře v Karviné

Černá pětiminutovka rozhodla o prohře v Karviné K a r v i n á / Z n o j m o - Náš tým má v poslední době v uvozovkách štěstí na sporné situace. V tomto i mnoha jiných ohledech nebudou znojemští fotbalisté vzpomínat v dobrém ani na utkání v Karviné. Hosté nedovolili v první půli domácím žádnou gólovou tutovku. Druhá část zápasu však přinesla zlom. V 50. minutě byla v neprospěch Znojma odpískána sporná penalta a její proměnění Jihomoravany zlomilo a inkasovali během pěti minut další dvě branky. Skóre už se pak měnilo jen kosmeticky.

14.k.2.liga, sobota 5.11.2011
MFK Karviná - 1.SC Znojmo FK  4:1  (0:0)
Branky: 50. a 87. Jursa (obě z pen.), 52. a 55.Mišinský - 73.Krajačič
ŽK: 90.Hrtánek - 42.Sukup, 77.Trnovec, 85.Krajačič, 90.Hnaníček
ČK: 86.Yonov
Rozhodčí: Možíš - Chytil, Páral
MFK Karviná: Paleček - Hrtánek, Mráz, Bolf, Hoffmann - Ciku, Bartošák (46.Presl), Jursa, Milosavljev - Mišinský (78.Ficek), Bartozel (46.Gonda)
1.SC Znojmo FK: Hrubý - Hříbek, Yonov, Mička, Sukup - Podzemský, Lacko, Hnaníček, Zifčák (70.Lukáš) - Krhut (70.Krajačič), Pacanda (70.Trnovec)
Počet diváků: 1404

Bez svého nejlepšího střelce Václava Vašíčka se Znojmo zkusilo ulovit nějaký bod proti Karviné. V základní sestavě se objevil Dominik Krhut a Lukáš Podzemský. Oba dva pak mohli sledovat úvodní aktivitu domácího týmu, který chtěl brzo vstřelit branku a neponechat nic náhodě. Do tutovky se však i přes územní převahu Karviná nedostala. Povést se to mohlo Bartošákovi, jenže toho natolik rozhodil Yonov, že nemohl dostatečně zakončit. O chvíli později mohl nejlepší střelec MFK Ciku také udeřit, ovšem místo střely raději volil zaseknutí, které se nakonec nejevilo dobrým řešením.

Znojmo na náznaky šancí kontrovalo tvrdou střelou Milana Pacandy, jenž donutil brankáře Palečka k hbitému zákroku. To značilo, že hra se začíná opticky pomalu vyrovnávat. Vše ale mohlo být jinak, jenže Karviná si po štěstí šlapala sama. Cikuova přihrávka už mířila na úplně volného Milosavljeva, míč však cestou k adresátovi nechtíc trefil Bartošáka. První poločas tak končil poměrně pokojně až na žlutou kartu Sukupa, kde se poprvé projevilo poněkud nejisté rozhodování sudího.

Dít věci se ale začaly až v druhé půli. Už ve 48. minutě totiž byla odpískaná sporná a hodně přísná penalta proti znojemské brance po kontaktu Zifčáka s Cikuem. A jak se za chvíli ukázalo, byla to alfa a omega celého zápasu. Tomáš Jursa pokutový kop bez problému proměnil a poslal svůj tým do vedení - 1:0. Znojmo branka hodně srazila a Karviná z toho těžila. Hned dvě minuty po úvodním zásahu se totiž prosadil efektně patičkou Vladimír Mišinský - 2:0. V 55. minutě pak dokonal dílo zkázy opět autor druhé branky, když se trefil nádherně z dvaceti metrů - 3:0. V tento okamžik bylo prakticky po zápase.

Znojmo se však nevzdalo a ještě vykřesalo pomyslnou jiskřičku naděje. V 73. minutě se prosadil střídající Domagoj Krajačič, i když se možná zdálo, že si zpracoval míč rukou. Rozhodčí nechal pokračovat ve hře a střela k tyči znamenala snížení - 3:1. Karviná však neztrácela půdu pod nohama a hned vzápětí mohl dokonat hattrick Mišinský, jenže Vlasta Hrubý byl výrazně proti. Jakoby pak nestačil samotný výsledek, hosty potkala ještě jedna dvojitá pohroma. Yonov zastavil ve vápně Presla, inkasoval červenou kartu a ještě se logicky kopal pokutový kop. Ten si vzal na starosti opět Tomáš Jursa a znovu se stejně jako při první penaltě nemýlil - 4:1. I přes prohru zůstává Znojmo stále na devátém místě.