Bod naděje z Vratimova v samém závěru zápasu!

Bod naděje z Vratimova v samém závěru zápasu! V R A T I M O V - (foto fcvratimov.cz) Po sérii sedmi porážek od začátku sezony MSFL a téměř další se vykrystalizoval v nastavení bod, který bude bodem naděje do dalších zápasů, ve kterých už budeme sbírat vítězství a tříbodové zisky.

7.k. Fortuna MSFL, sobota 11.9.2021
FC Vratimov - 1.SC Znojmo FK  2:2  (1:0)
Branky: 23. a 87.Hladík - 70.Okleštěk, 90.+2.Kirschner
ŽK: 72.Teplý, 78.Hajnoš - 39.Glushach
Rozhodčí: Marek Daniel - Mayer Jan, Grečmal Michal
Delegát: Neděla Martin
FC Vratimov: Sýkora – Dziuba, Igbinoba, Klejnot (59.Ptáček), Hruška, Varadi (74.Chlopek), Kundrátek (41.Hajnoš), Ožvolda (C), Teplý (74.Baďura), Bzirský, Hladík
Náhradníci: Střalka – Hammer, Ptáček, Chlopek, Hajnoš, Baďura
1.SC Znojmo FK: Polepil – Žalud (46.Březina), Papež, Russmann, Okleštěk (C), Kočík, Glushach (63.Fládr), Prokeš, Moučka, Krakovčík, Kirschner
Počet diváků: 211

(převzato z fcvratimov.cz s úpravami) Sobotní dopolední duel příliš pohledný fotbal divákům nenabídl. Padly sice čtyři branky, ale k vidění byla spíše hra se spoustou nepřesností na obou stranách. Do vedení se mohla domácí družina dostal již v 9.minutě, kdy se po rohovém kopu dostal k odraženému míči Hruška, jeho pokus ale skončil na břevně naší branky. Na druhé straně si zase Sýkora nadvakrát poradil se zakončením Davida Moučky. Ve 22.minutě se už domácí diváci na tribuně radovali z gólu, ten však zakončujícímu Dziubovi nebyl uznán pro jeho ofsajdové postavení. O minutu později domácí zahrávali standardní situaci od pravé lajny. Kundrátkův centr se snesl do naší šestnáctky, kde se míč odrazil někomu od ruky. Tu domácí hráči začali ihned hlavnímu sudímu signalizovat. Téhle nepřehledné situace dokonale využil Hladík, který nesoustředěnou obranu soupeře zaskočil a povedenou ranou k tyči otevřel skóre zápasu – 1:0.

Poločasové vedení jsme mohli navýšit ještě v samém závěru, kdy Teplý krásně našel Ožvoldu, ten ale špičkou kopačky v dobré pozici nezakončil přesně.

Krátce po změně stran jsme byli blízko srovnání stavu. Tomáš Okleštěk posunul míč na čerstvou posilu v útoku Martina Březinu, ten dával míč pod sebe, žel zakončení Roberta Russmanna mířilo nad domácí branku. A tak mohlo udeřit na druhé straně. Teplý pohotově našel za obrannou linií našeho týmu seběhnuvšího Hajnoše, jenže ani on si na dobře vyběhnutého gólmana Adama Polepilla nepřišel. Ve 49.minutě domácím zatrnulo, když velkou hrubici v rozehrávce nepotrestal Martin Březina. Když pak Vratimov neproměnil v 58.minutě další ze svých příležitostí (tentokráte v zakončení neuspěl Teplý), začali zlobit naši hráči. V 70.minutě jsme se vrátili z občerstvovací pauzy na plac přeci jen více soustředěnější, čehož využil zkušený Tomáš Okleštěk a technickou střelou poslal míč přesně k pravé tyči Sýkorovy branky – 1:1.

V závěru střetnutí se domácí trenér snažil s výsledkem ještě něco udělat, když k mladému Baďurovi vysunul ještě Ptáčka. Tato dvojice se sice gólově neprosadila, přesto šli domácí znovu do vedení. V 87.minutě vnikl do pokutového území Ožvolda, přízemní přihrávkou našel před brankou Hladíka a soupeřův nejlepší střelec podzimu (byla to jeho 3.branka) upravoval na 2:1.

Závěr střetnutí se ale vyvedl našemu týmu. Na hráčích domácích byla znatelná nervozita, možná chybělo i větší soustředění. Dlouhý aut Dávida Kočíka totiž propadl až k zadní tyči, kde nikým nekrytý Petr Kirschner pohotově mohl hlavičkovat do prázdné branky – 2:2.

Je to tak první bod v nové sezoně, který nás jistě dostane do lepší pohody v dalších zápasech.

Záznam celého zápasu můžete vidět zde:

Sestřih zápasu můžete vidět zde:

V dalším kole se představíme opět doma a to v novém čase v neděli 19.září od 10:15 proti sousedovi v tabulce FK mládeže Vysočina Jihlava.

Filip Racek, trenér FC Vratimov: "Se Znojmem jsme chtěli tři body, ale to utkání bylo z naší strany celé takové nervózní. Řekl bych, že jsme nehráli tak, jak bychom si představovali a chtěli. Znojmo nám dělalo problémy trošku s tím jejich presingem, který měli slušný. My se nedokázali dostat za tu jejich první vlnu. Když už jsme se tam dostali, tak jsme situace nedohrávali, a to nás sráželo. Sice jsme se dostali do vedení a pak měli i další šance, abychom soupeři dokázali odskočit, jenže bohužel nás teď trápí neproměňování šancí. Soupeř se snažil k nám dostávat po nákopech a pak se jim povedlo i vyrovnat. My jsme už hodně znervózněli a bylo to takové rozhárané. Nakonec jsme dokázali dát druhou branku, jenže v poslední minutě po dlouhém autu dostaneme gól na 2:2. Tohle se zkrátka nesmí stát, bylo to obrovská chyba, která nás prakticky stála dva body. To utkání jsme měli prostě vyhrát, na tohle není žádná omluva."

Jakub Prokeš, sportovní manažer, který spolu s Ondřejem Doudou vedl tým: "V utkání jsme se vrátili k rozestavení 4-2-3-1, které hráči znají už od bývalého trenéra. Rozhodli jsme se dát šanci v brance Adamovi Polepilovi. Soupeř na nás vlétl, ale jejich počáteční tlak jsme přečkali a po 10 minutách se hra vyrovnala. Po obdržené brance, kde jsme nedostoupili odražený míč, jsme prohrávali a do konce poločasu jsme byli aktivnější, ale branku jsme nedali. Hráče jsme v poločase zkoušeli hlavně uklidnit a dostat do nich sebevědomí. Ze startu druhé půle jsme měli 3 vyložené brankové příležitosti v podání Russmanna, Březiny a Kočíka. Po těchto šancích mohlo platit staré známe - nedáš, dostaneš, ale Adam Polepil chytil nájezd soupeřova útočníka. Když už to vypadalo na remízu 1:1, tak po našem nedůrazu na pravé straně a přihrávce do vápna dotlačili míč domácí do sítě. Rychle jsme změnili rozestavení a vyplatilo se v nastavení po dlouhém autu a prodloužení Prokeše doklepl míč do prázdné brány Kirschner. V 93.minuteějsme si připravili ještě jednu šanci po průniku Russmanna, ale Březina nečekal přihrávku, jinak by dával do prázdné a mohly to být body 3. Ale bod s pokorou bereme a doufáme, že nás to namotivuje k další práci, není co slavit, ale hráči ukázali morální síly a charakter - to je pro mě důležité."

Petr Kirschner, autor vyrovnávací branky na 2:2: "Vstup do zápasu se nám celkem povedl, měli jsme tam nějaké náznaky šancí ale pouze jen po vápno. Potom ve 20.minutě, po našem zbytečném faulu, nám soupeř dal gól ze standardky, které jsme věděli, že mají výborné a bohužel se to i potvrdilo. Do druhé půlky jsme šli s tím, že vyrovnáme a povedlo se nám to po krásné individuální akci našeho kapitána Okliho😃. Pak hra byla nahoru dolů, my jsme si vytvořili dvě gólovky, bohužel jsme je neproměnili a soupeř nás potrestal gólem. Potom jsme měli tlak na soupeřově půlce a měli jsme asi poslední aut v zápase, který Dávid Kočík hodil do vápna a Tomáš Prokeš ho prodloužil na zadní tyč a já ho doklepl hlavou do prázdné brány. Takže jsme rádi za bod z venku. Samozřejmě jsem šťastný, že se nám podařilo vyrovnat v 92.minutě. A bereme bod, který doufám, že nám pomůže do dalších zápasů."