Blýskání na lepší časy - bod z Vlašimi, vstřelený gól a posun v tabulce

Blýskání na lepší časy - bod z Vlašimi, vstřelený gól a posun v tabulce Velmi důležitý bod (a po velmi dobré hře především v první půli s mnoha šancemi a upřenou alespoň jednou penaltou) na půdě Vlašimi získali naši hráči, když na úvodní gól domácích stačili ještě do poločasu odpovědět brankou Daniela Odehnala - našeho hráče, který hrává na farmě v Rosicích - nastoupil poprvé ve 2.lize a hned gól! O jedno místo jsme se posunuli v tabulce a nad Třincem máme pořád náskok pěti bodů a to tři kola před koncem. V neděli hostíme od 17:00 Karvinou.

27.k.2.liga, středa 9.5.2012
FC Sellier & Bellot Vlašim - 1.SC Znojmo FK  1:1  (1:1)
Branky: 6. Starý - 25. Odehnal
ŽK: 45.Macháček, 88.Matějka, 90.Vojta - 42.Vašíček, 52.Sukup, 82.Mandula, 88.Lacko
ČK: 49.Macháček
Rozhodčí: Ondráš – Chytil, Kocián
FC Sellier & Bellot Vlašim: Hanuš – Vebr (c), Macháček, Starý, Průcha – Pokorný (75.Červenka), Kosak – Vojta, Matějka, Nečas (53.Janda) – Vaněček
1.SC Znojmo FK: Hrubý – Hříbek (55.Pacanda), Yonov (c), Avdič (78.Rolinc), Cihlář - Mandula, Sukup, Odehnal, Lacko - Vašíček, Mudra
Počet diváků: 465

Nad sestavou Znojma se před utkáním vznášel otazník. V minulém zápase se zranil Avdič a opětovně vykartoval Hnaníček. Otázkou tedy bylo koho trenéři postaví při dlouhodobé absenci Mičky do stoperské dvojice k Todoru Yonovovi. Nakonec padla volba na devatenáctiletého Daniela Odehnala a ten se svoji těžkou úlohou popasoval velmi dobře.

Duel začal aktivitou hostí, ty však již v šesté minutě zchladila branka Jaroslava Starého ze standardní situace. To byla samozřejmě pro Znojmo studená sprcha a pořádná čára přes rozpočet, přesto se však Jihomoravané dál s vervou drali do útoku. V 11. minutě mohl zařídit rychlé vyrovnání Odehnal, jenž ovšem v dobré šanci zacílil pouze doprostřed brány. Znojmo mačkalo svého soupeře jako citrón, kopalo řadu rohových kopů a právě po jednom z nich se zrodil kýžený gól. Cihlář našel ve vápně přesně hlavu Daniela Odehnala a ten se mohl radovat ze svého premiérového gólu. Není také od věci zmínit ještě jednou Tomáše Cihláře, jenž je na jaře výhradním distributorem brankových přihrávek.

Těžký úkol hosté zvládli, remíza však pro ně byla samozřejmě málo. Těsně po vyrovnávajícím gólu Odehnala se ocitl v pokutovém území na trávníku po skluzu Macháčka Mandula, rozhodčí však nechal pokračovat ve hře. Postupem času o sobě dávali vědět i hosté. Průcha ani Vojta však v závěru poločasu vedení na stranu Graffinu nevrátili.

Druhá část odstartovala hned situací vhodnou zaznamenání a mající vliv na průběh zbytku utkání. Macháče fauloval a po druhé žluté se odporoučel do sprch. Priority Vlašimi se tím samozřejmě změnily a cílem bylo ubránit bod. Hosté se proti zahuštěné obraně těžko prosazovali a navíc si sami v 61. minutě výrazně oddechli. Z ojedinělého protiútoku totiž trefil Vojta břevno. Oba týmy se nakonec body rozdělily a drží si stále stejně odstup od patnáctého Třince, který činí pět bodů.