FC Fastav Zlín BFK BlanskoSK UničovFC Velké MeziříčíSK Hanácká Slavia KroměřížFK Frýdek-MístekSK Sigma Olomouc BČeský SK Uherský Brod, spolekFC Viktoria Otrokovice, spolekFC Hlučín1. FC Slovácko BFC Baník Ostrava BFC Slovan Rosice1.SC Znojmo FKFC Dolní BenešovFK mládeže Vysočina JihlavaFC VratimovSFK Vrchovina (Nové Město na Moravě)

Baník rozhodl o své výhře v druhé půli

Baník rozhodl o své výhře v druhé půli Z n o j m o - Ani druhé utkání v Tipsport lize nám body nepřineslo. Prvoligovému Baníku jsme podlehli 0:3, když všechny branky soupeř vstřelil v poslední půl hodině. V první půli navíc chytl náš brankář Jirka Doleček penaltu. My jsme se naopak do šancí dostávali velice, velice těžko. I v tomto utkání dal trenér šanci všem hráčům na zkoušku.

Tipsport liga, sobota 16.1.2016
FC Baník Ostrava - 1.SC Znojmo FK  3:0  (0:0)
Branky: 67. a 77. Červenka, 73. Mičola
ŽK: Hrubý, Helešic
Rozhodčí: Mrázek - Ondráš, Ogrodník
FC Baník Ostrava: Šrom - Dostál, Kaša, Honiš (46. Helešic), Lučić - Mondek (69. Vengřinek), Hrubý, Ježdík (27. Matěj), Holzer (69. Sukup) - Mičola (77. Foltyn) - Szotkowski (46. Červenka)
1.SC Znojmo FK: 1.pol. Doleček – Yilmaz, Lipták, Šumbera, Bělíček, Kolařík, Alaca, Odehnal, Ledecký, Hříbek, Šamánek 2.pol. Konvalina - Pokorný, Ulimbasevs, Stáňa, Helísek, Nehyba, Njire, Vavřík, Urbanec, Žondra, Konvalina

Také v tomto přípravném zápase odehrála každý z poločasů jiná jedenáctka a i tentokrát to byl mix hráčů. K utkání neodcestovali a individuální plán měli Cihlář, Okleštěk, Nepožitek, Mezlík, Kostorek, Stehlík, Veselý. K zraněnému Bognerovi se s drobnějšími zdravotními problémy připojil Serenkov.

První půle branky nenabídla, aktivnější však byl ostravský Baník. Již ve 12. minutě byl nařízen přísný pokutový kop po faulu na Szotkowského. K penaltě se postavil sám faulovaný, Jirka Doleček se však vytáhl a potvrdil, že na penalty umí. Střelu k tyči vyrazil. V 21. minutě se pak rozezvučelo za naším gólmanem břevno. Centr do vápna málem srazil do brány Alaca.

Naše ofenzivní snažení se zastavovalo na řadě nepřesností a akcí, které mohly skončit ohrožením brankáře Šroma, nebylo málo. Jedinou nebezpečnou střelu vyprodukoval Yilmaz, jehož střela skončila těsně vedle tyče.

Druhá půle nezačala špatně, Baník jsme začali v určitě fázi utkání přehrávat, jenž jen na chvíli. Naše kombinace končily ve většině případů u velkého vápna soupeře. Utkání zlomila 66. minuta, kdy se dostal Marek Červenka k odraženému míči a nemýlil se. Od této chvíle Ostravané ovládli hru, byli důraznější, hbitější a utkání dovedli do vítězného konce. A neskončilo u jednoho gólu. V 73. minutě využil krásného centru Hrubého Tomáš Mičola. Gólový účet pak poněkud nešťastně uzavřela 77. minuta. Helísek chtěl centr poslat do náruče brankáře Konvaliny, ten se však nacházel na jiném místě, a tak dostal Marek Červenka "dárek" v podobě druhé branky.

Radim Kučera (Znojmo): Takhle prohra mě mrzí daleko více, protože jsme dnes nebyli tak aktivní a neměli tolik gólových příležitostí. Mužstvo Baníku bylo daleko více agresivnější, daleko víc chtělo, což šlo vidět markantně hlavně ve druhé půli, z čehož pramenil i výsledek.