FC Fastav Zlín BFK BlanskoSK UničovFC Velké MeziříčíSK Hanácká Slavia KroměřížFK Frýdek-MístekSK Sigma Olomouc BČeský SK Uherský Brod, spolekFC Viktoria Otrokovice, spolekFC Hlučín1. FC Slovácko BFC Baník Ostrava BFC Slovan Rosice1.SC Znojmo FKFC Dolní BenešovFK mládeže Vysočina JihlavaFC VratimovSFK Vrchovina (Nové Město na Moravě)

Arena Cup: Soustředění opouštíme čtvrtým místem. Kvalitní podívanou rozhodla první půle

Arena Cup: Soustředění opouštíme čtvrtým místem. Kvalitní podívanou rozhodla první půle Našemu týmu se třetí místo na Arena Cupu vybojovat nepodařilo. V závěrečném vystoupení na turnaji svěřenci Leoše Kalvody nestačili na polský Zagłębie Sosnowiec 2:4, když hned tři branky inkasovali v prvním poločase. Vůbec poprvé se ve znojemských barvách prosadil Marko Marciuš.

Turnaj Medulin Chor., neděle 27.1.2019
Zagłębie Sosnowiec (Polsko - 1.liga) - 1.SC Znojmo FK  4:2  (3:1)
Branky: 26., 33., 44.Gabedava, 82.Nowak - 45.Marciuš, 68.Teplý
ŽK: 76.Pawlowski
Zagłębie Sosnowiec (Polsko - 1.liga): Kudla (46.Hroššo) – Migas (46.Nawotka), Cichocki, Toth, Udovčic (46.Mraz) - Gressak (80.Jedrych), Mozdzden (46.Milewski), Ryndak, Pawlowski, Ivanišvili, Gabedava
1.SC Znojmo FK: Buček – Helísek (75.Krčík), Avdič, Čukovič (75.Malár), Cihlář (K) – Kokorovič, Dramé (62.Cheredea) – Marciuš, Beganovič (75.Moravec), Mudra (46.Štrombach) – Teplý

Na rozdíl od předcházejících duelů provedl Leoš Kalvoda jen tři změny v sestavě. Do brány se postavil Antonín Buček, na stoperské dvojici se objevil Muamer Avdič a Marko Marciuš se nastoupil v útočné fázi hřiště.

Úvodní minuty patřily momentálně poslednímu týmu polské nejvyšší soutěže, který byl aktivnějším celkem. Byl to právě Zagłębie Sosnowiec, jež otevřel skóre zápasu, když v šestadvacáté minutě se poprvé prosadil Giorgi Gabedava, gruzínský útočník zvládl zakončit rychlý protiútok – 0:1. O sedm minut později protivník vstřelil další branku, Gabedava tentokrát z ofsajdové pozice úspěšně dovršil další akci soupeře - 0:2. Ze strany polského celku a především Gabedavy se nejednalo o konečné úřadování v první půli, když Gruzínec hattrick završil ze sporné penalty – 0:3. Ještě do poločasu zvládl snížit Marko Marciuš, ten svoji první branku v klubu završil i s postrčením protihráče – 1:3.

Do druhé půle udělal trenér Kalvoda jednu změnu, Jana Mudru nahradil David Štrombach. Kvalitní fotbal pokračoval také v dané části zápasu a v 68. minutě bylo pro naše barvy veseleji, pošesté v přípravě se prosadil Jakub Teplý, pětadvacetiletý útočník využil zaváhání Patrika Mraze – 2:3. Na malou chvíli se znojemští fotbalisté dokonce radovali z vyrovnání, Teplý se však provinil faulem. A tak o konečném výsledku 2:4 rozhodl Olaf Nowak po chladnokrevném zakončení. Zatímco pro Sosnowiec se jednalo o generálku na jaro, náš klub je teprve v necelé polovině přípravy.

Fotogalerii k zápasu najdete na našich stránkách na Facebooku.